کد خبر : 1939234 | 01 خرداد 1402 ساعت 23:49 | 122.2K بازدید | 17 دیدگاه

تبعات جنجال وینیسیوس: داور VAR اخراج شد

به دنبال اتفاقات بازی والنسیا و رئال مادرید، داور VAR بازی دو تیم در ورزشگاه مستایا از سمتش برکنار شد.

تبعات جنجال وینیسیوس: داور VAR اخراج شد

به گزارش "ورزش سه"، فدراسیون فوتبال اسپانیا و کمیته فنی داوران لالیگا اولین تصمیم بزرگ را پس از اتفاقات جنجالی برای وینیسیوس جونیور در دیدار والنسیا و رئال مادرید اعلام کردند.

ناچو ایگلسیاس ویلانووا، داور سیستم کمک داور ویدیویی بازی شب گذشته از سمتش برکنار شده است. به همراه او، پنج داور دیگر VAR هم برای فصل آینده در این سمت حضور نخواهند داشت.

بدین ترتیب بازی والنسیا و رئال در ورزشگاه مستایا آخرین فرصت تجریه ویلانووا در این سمت بود. او به این دلیل اخراج شد که فقط صحنه واکنش وینیسیوس به حمله بازیکن حریف را به داور وسط نشان داده بود. پس از اینکه دلیل منطقی برای چنین رفتاری یافت نشد، برکناری داور اسپانیایی قطعی شد.

1878596

رئال مادرید در بیانیه دوم پس از آزار نژادپرستانه علیه وینیسیوس جونیور خواستار تصمیم‌گیری در مورد عملکرد VAR شد و فدراسیون فوتبال اسپانیا بلافاصه تصاویر بازبینی شده توسط داور در مانیتور کنار زمین را بررسی کرد.

فدراسیون فوتبال اسپانیا معتقد است دی بورگوس، داور بازی، در اعمال سه مرحله‌ای و تصمیمی که بر اساس تصاویری که برای او ارسال شده بود، بی‌عیب و نقص بوده اما تمامی تصاویر درگیری مورد بازبینی قرار نگرفت.

دیدگاهها