کد خبر : 1939411 | 02 خرداد 1402 ساعت 19:02 | 4.7K بازدید | 1 دیدگاه

گلایه بانوی قایقران از میزان دریافتی بخش دوم بورسیه

ملایی: دنبال طلای بازی‌های آسیایی هستم

ملی‌پوش قایقرانی ایران تأکید کرد بعد از دستیابی به مدال‌های نقره و برنز بازی‌های آسیایی، دنبال دستیابی به مدال طلای این رقابت‌هاست.

ملایی: دنبال طلای بازی‌های آسیایی هستم

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، نازنین ملایی در حاشیه اختتامیه لیگ برتر قایقرانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی درباره رقابت‌های پیشِ رو اظهار داشت: هفته آینده عازم مسابقه جایزه بزرگ روسیه هستیم. این مسابقه 100 دوره برگزار شده و ما اولین بار است که در آن حاضر می‌شویم و هیچ پیش‌زمینه ذهنی در مورد آن نداریم.

ملی‌پوش قایقرانی ایران در مورد حضور کشورهای اروپایی در مسابقات روسیه تصریح کرد: نمی‌دانم کدام کشورها هستند، ولی کشورهای آسیایی حضور دارند. من عضو کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی قایقرانی هستم و می‌دانم که این فدراسیون دنبال آن است که ورزشکاران روسیه کارشان را در ورزش ادامه دهند.

قایقران کشورمان افزود: پس از روسیه و انجام تست و رکوردگیری عازم کاپ جهانی سه در سوئیس هستیم، سپس بازی‌های آسیایی را در پیش خواهیم داشت.

ملایی راجع به شرایط خودش در بازی‌های آسیایی گفت: رکوردها خوب شده است، ولی همه چیز بستگی به شرایط دارد. برای جاکارتا آماده بودم، ولی اتفاقاتی افتاد که شرایط تغییر کرد. در این دوره امیدوارم نتایج خوبی بگیرم. چین در بازی‌های آسیایی، رقابت‌های روئینگ در قایق تک نفره سبک وزن را حذف کرده است و اگر رکورد خوبی بگیرم در سنگین وزن شرکت می‌کنم. البته سخت است، چون سبک وزن هستم. در دو نفره و چهار نفره نیز تلاش خواهم کرد. من مدال‌های نقره و برنز بازی‌های آسیایی را دارم و دنبال مدال طلا هستم.

وی درباره پرداخت بخش دوم بورسیه ورزشکاران اظهار داشت: پیش از این کمیته ملی المپیک اعلام کرد بورسیه‌ها را با ارز آزاد حساب می‌کنیم، ولی این بار با ارز سنایی این مبلغ پرداخت شد و مبلغی کمتر از دوره قبل واریز کردند که دلار 42 هزار تومانی معیار بود. حتی یک سری از فدراسیون‌ها از این بورسیه مالیات کسر می‌کنند. چرا برای پاداش وزارت ورزش و کمک هزینه و بورسیه‌ها که باید سکه و یا دلار باشد، باید مالیات پرداخت کنیم؟

وی در ادامه افزود: کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان باید در این خصوص با اداره مالیات به یک جمع‌بندی برسند. بازی‌های آسیایی، مسابقات قهرمانی جهان و هر مسابقاتی می‌رویم پاداش سکه نمی‌گیریم بلکه معادل ریالی سکه، آن هم به قیمت قدیم که دو و نیم تا سه میلیون تومان است را می‌گیریم که 10 درصد مالیات هم از آن کسر می‌کنند. این مشکل باید حل شود.

بانوی قایقران کشورمان تأکید کرد: در مورد بورسیه این را دنبال کردیم که دلاری دریافت کنیم و حتی اگر این امکان نیست با ارز آزاد باشد، ولی این اتفاق نیفتاد. فقط گفته می‌شود ما 500 دلار می‌گیریم، ولی واقعاً 150 تا 200 دلار آن می‌ماند.

وی در پاسخ به این سؤال که بهتر نیست کمیته ملی المپیک مبلغی ثابت را در نظر بگیرد، گفت: چون مدام نوسان ارز داریم کمیته نمی‌تواند از همان ابتدا تصمیم گرفته و مبلغی ثابت را در نظر بگیرد. من حساب ارزی باز کردم که دچار این مشکلات نشوم، اما گفتند کمیته ملی المپیک باید از ابتدا نامه‌نگاری می‌کرد و مذاکره می‌شد که الان این موضوع امکان‌پذیر نیست.

دیدگاهها