کد خبر : 1949743 | 19 تیر 1402 ساعت 13:19 | 100.4K بازدید | 15 دیدگاه

گوی و میدان: سپاهان و جوانگرایی

بهترین خبر متمول‌ترین باشگاه ایران! (عکس)

ژوزه مورایس برای ساختن سپاهان در لیگ بیست و سوم، توجه ویژه‎‌تری نسبت به استعدادهای آکادمی باشگاه داشته است.

بهترین خبر متمول‌ترین باشگاه ایران! (عکس)

به گزارش "ورزش‌سه"، فصل گذشته برای سپاهان در حالی با کسب رتبه دوم تمام شد، که مهم‌ترین دغدغه ژوزه مورایس کسب آگاهی هر چه بیشتر نسبت به فرهنگ فوتبالی ایران و همینطور فرهنگ کلی مردم بود، تا هر چه زودتر با شرایط جدید منطبق شود. این تغییر قابل لمس هم بود و هر چه سرمربی پرتغالی در ایران پیش رفت و دوران حضورش طولانی‌تر شد، به مرور و رفته رفته، شاهد اوج گیری سپاهان هم شدیم.
یکی از نکاتی که مورایس فصل گذشته بارها در مصاحبه‌های خود به آن اشاره کرد و بر آن تاکید داشت، پتانسیل و کیفیت بالای جوان‌های ایرانی بود و این قول را داد که در فصل آینده بیشتر از آنها استفاده کند. آریا یوسفی از جمله بازیکنان آکادمی باشگاه سپاهان بود که فصل گذشته فرصت مناسبی برای خودنمایی پیدا کرد، اما حالا به نظر می‌رسد قصد دارد این شانس را به بازیکنان بیشتری در طول فصل پیش رو بدهد.

بولت سرشاخهفرصت استثنایی برای 5 بازیکن آکادمی در ترکیه
هنوز خریدهای مورایس برای کامل کردن تیم مورد نظرش به اتمام نرسیده، اما سرمربی پرتغالی برای سر و شکل دادن به تمرینات تیمش در ترکیه، نام 5 بازیکن آکادمی باشگا را قرار داده، تا آنها فرصت مناسبی برای نشان دادن توانایی‌هایشان به  دست آورده باشند.

بولت سرشاخهعلی صالحی (سنگربان)
علی صالحی سنگربان تیم جوانان ایران که البته این تیم با صمد مرفاوی شانس رسیدن به جام جهانی را از دست داد، این روزها در ترکیه حضور دارد و در کنار نیما میرزازاد و پیام نیازمند انگیزه زیادی برای نشان دادن توانایی‌هایش با اعتماد مورایس پیدا کرده است.

1896442

بولت سرشاخهمحمد روح‌الامین (دفاع آخر)
این بازیکن سال گذشته نیز در اردوی طلایی پوشان حضور داشت، اما در فصل پیش رو شاید سرانجام فرصت اولین حضور لیگ برتری به او داده شود. با این حال این مدافع جوان این روزها از تیم‌های رده سپاهان به بزرگسالان رسیده و این روزها در کنار دانشگر، سیاوش یزدانی و نیلسون جونیور، رقابت را در سطح بسیار بالایی تجربه می‌کند.

1896450

بولت سرشاخهعلی احمدی (مدافع چپ)
احمدی دیگر بازیکن آکادمی باشگاه سپاهان است، که در اردوی ترکیه حضور دارد و می‌تواند از رقابت با میلاد زکی‌پور که یکی از مدافعان باتجربه سپاهان به شمار می‌رود، نکات قابل توجهی را یاد بگیرد. اینکه مورایس نام بزرگی را برای روزهایی که زکی‌پور در دسترس او نیست، در نظر نگرفته، شانس احمدی را برای بازی در لیگ بیست و سوم زیاد خواهد کرد. 

1896443

بولت سرشاخهاحمد موسوی (هافبک دفاعی)
این بازیکن فصل گذشته با تصمیم مورایس از تیم‌های رده باشگاه به تیم بزرگسالان راه پیدا کرد، اما فرصتی برای بازی پیدا نکرد. قرار گرفتن دوباره نام این بازیکن در فهرست تیم بزرگسالان سپاهان، نشان می‌دهد که مورایس احتمالا به توانایی‌های این هافبک اعتماد دارد. با خروج ریگی و وضعیت مبهمی که جلال در سپاهان دارد، موسوی این روزها بسیار امیدوارانه در تمرینات شرکت می‌کند.

1896445

بولت سرشاخهارشیا سرشوق (هافبک وسط)
سرشوق هم یکی از بازیکنان کلیدی تیم جوانان ایران بود که با سرمربیگری صمد مرفاوی شانس حضور در جام جهانی را از دست داد. این بازیکن سال گذشته برای دقایقی در لیگ برتر توسط مورایس به میدان فرستاده شد و احتمالا فرصت بیشتری از سوی کادر فنی پرتغالی سپاهان در لیگ بیست و سوم به او داده خواهد شد، تا قدرت بازیسازی و مهارت‌های فردی خود را توسعه بیشتری بدهد.

1896453

بولت سرشاخهمحمدجواد حسین‌نژاد (هافبک مهاجم)
این بازیکن فصل گذشته از سوی مورایس مورد استفاده قرار گرفت و به نظر می‌رسد سرمربی پرتغالی طلایی پوشان ایمان زیادی به توانایی‌هایش دارد. هیچ بعید نیست که نام این هافبک را بیشتر از این‌ها در فصل پیش رو بشنویم. او هم البته یکی از ستاره‌های تیم جوانان ایران بود که فرصت استثنایی کسب تجربه در جام جهانی را به سادگی با حذف ایران از دست داد.

1896447

البته که به فهرست این 5 بازیکن باید نام آریا یوسفی را هم اضافه کرد، که فصل گذشته در پست دفاع راست جانشین قابل اعتمادی برای رامین رضائیان نشان داد و در این فصل هم مورایس روی او حساب باز کرده است.

1896448

باید منتظر شروع دوباره رقابت‌های لیگ برتر باشیم و ببینیم آیا این بازیکنان می‌توانند از اعتماد مورایس نهایت استفاده را ببرند، یا بازیکنان باتجربه‌تر عملکرد بهتری از خودشان نشان می‌دهند.

دیدگاهها