کد خبر : 1956722 | 20 مرداد 1402 ساعت 19:57 | 75.8K بازدید | 34 دیدگاه

خانه نشینی را به این قراردادها ترجیح می‌دهم؛

پرسپولیس اراده کند تا هوادار متمولش اجرا کند!

فرزانه توسلی دروازه‌بان و کاپیتان تیم ملی فوتسال زنان از مشکلات سوپرلیگ فوتسال زنان می‌گوید.

پرسپولیس اراده کند تا هوادار متمولش اجرا کند!

به گزارش "ورزش سه" حدود چهل روز تا آغاز رسمی سوپرلیگ زنان باقی مانده است و هنوز اغلب تیم‌ها، حتی سرمربی خود را انتخاب نکرده‌اند. در این میان در کمال ناباوری وضعیت باشگاه‌هایی چون پیکان و نصر که سال گذشته دوشادوش یکدیگر برای کسب عنوان قهرمانی تلاش می‌کردند، نامشخص است. نیلوفر اردلان سرمربی تیم پیکان رسما از این تیم جداش شده است و قرارداد بازیکنان این تیم که اغلب ستاره‌های ملی‌پوش هستند به اتمام رسیده. وضعیت نصر نیز مشخص نیست و گمانه‌زنی‌هایی در خصوص فروش امتیاز این تیم و یا انحلال آن‌ها نیز به گوش می‌رسد. به همین بهانه به سراغ فرزانه توسلی، کاپیتان تیم ملی فوتسال زنان که سال گذشته دروازه‌بان تیم پیکان بود رفتیم تا با او در خصوص وضعیت فعلی لیگ و همچنین اردوی تیم ملی که به زودی آغاز خواهد شد صحبت کنیم.

بولت سرشاخهاز سوپرلیگ شروع کنیم، با پیکان تمدید کردی؟

نه، اگر به کسی برنمی‌خورد می‌خواهم بگویم که وضعیت لیگ مشخص نیست. وضعیت دو تیم صدرنشین سال گذشته یعنی نصر و پیکان که از سایر تیم‌ها هم عجیب‌تر است. همین موضوع باعث شده بازیکنان بسیاری از فوتسال به فوتبال بروند و با این شرایط فکر کنم تا یکی دو سال دیگر به طور کلی فوتبال زنان نابود شود. من هم چون فیزیکم به دروازه‌بانی در فوتبال نمی‌خورد احتمالا باید بروم فوروارد بازی کنم (با خنده)

1908229

بولت سرشاخهچرا با پیکان به توافق نرسیدی؟

قرارداد فصل من خیلی ناچیز بود و الان هم باشگاه پیکان پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی به من داده است. واقعا این حق ما است که سال‌ها برای رسیدن به این جایگاه تلاش کردیم؟ راستش را بخواهید ترجیح می‌دهم خانه نشین بشوم ولی با این مبالغ بازی نکنم. من هم به باشگاه پیکان نگفتم مبلغ من را به یک میلیارد افزایش بده اما می‌توانستند رقم قرارداد را تا حد مطلوبی بالا ببرند. فقط می‌توانم بگویم حیف پیکان، حیف تیمی که ساخته بودیم و اگر همان روند را پیش می‌رفتیم امسال هم قطعا می‌توانستیم قهرمان شویم.

بولت سرشاخهتنها 40 روز به آغاز بازی‌ها مانده و تیم‌ها هنوز سرمربی ندارند، اردوی پیش فصل از چه زمانی باید آغاز شود؟

راستش را بخواهید من خودم همواره به صورت انفرادی تمرین می‌کنم اما بازیکنان بسیار کمی هستند که نگرش این شکلی داشته باشند. اکثر بازیکنان تمام این 6 ماه را خواب هستند و بعد از عقد قرارداد تازه با تیم شروع به تمرین می‌کنند. این انتقاد را باید به آن‌ها مطرح کنم و به جوان‌ترها بگویم قدر خودشان را بدانند. اگر می‌خواهند موفق شوند باید تمرینات را جدی‌تر بگیرند. بسیاری از آن‌ها وقتی بعد از تعطیلات بین فصل، به اردو می‌آیند از ظاهرشان مشخص است که تمام این 6 ماه مشغول استراحت بودند.

بولت سرشاخهنظرت در خصوص اردوی پیش روی تیم ملی چیست؟

به نظرم زمان خوبی برای برپایی اردو نبود، می‌توانستیم این اردو را زودتر از این‌ها برگزار کنیم و برای مسابقات بهتر آماده شویم. لیگ درحال آغاز شدن است و در میان فصل مدام باید 2/3 روز به اردوهای تیم‌ملی اضافه شویم. اما بالاخره این اردوها باید آغاز می‌شد و می‌توان این تصمیم فدراسیون را به فال نیک گرفت. همیشه هم نباید اینطور باشد که انتقاد کنیم، گاهی اوقات واقعا اتفاقات مثبتی رخ می‌دهد که باید آن را ببینیم. مسابقات داخل سالن به تقویم آسیا اضافه شده است و امیدوارم ما در کنار جوان‌ترها به یک هماهنگی برسیم و در این رقابت‌ها بدرخشیم.

1908230

بولت سرشاخهفکر می‌کنی چه چیزی به فوتسال زنان کمک زیادی می‌کند؟

حضور تیم‌هایی چون پرسپولیس و استقلال. من از صمیم قلبم آرزو دارم که پرسپولیس امسال تیم بدهد تا به عنوان یک پرسپولیسی در این تیم بازی کنم. می‌دانید که اکثر ملی‌پوشان فوتبال زنان پرسپولیسی هستند. برای تیمی که 400 میلیارد بودجه دارد، هزینه کردن 7/8 میلیارد برای حضور در فوتسال زنان کاری ندارد. پرسپولیس انقدر بزرگ است که هر زمان بسم‌الله بگوید، هواداران متمولش هزینه تیم داری در فوتسال زنان را می‌دهند.

بولت سرشاخهدر پایان اگر صحبت خاصی داری ما می‌نویسیم.

می‌خواهم از شما و سایر رسانه‌هایی که حامی فوتبال و فوتسال زنان هستند تشکر کنم. امیدوارم حمایت اهالی رسانه از ما بیشتر شود چراکه در غیر این‌صورت متاسفانه به زودی شاهد مرگ فوتسال زنان ایران خواهیم بود.

دیدگاه‌ها