کد خبر : 1968213 | 04 مهر 1402 ساعت 14:50 | 48.2K بازدید | 31 دیدگاه

سانتی کانیزارس:

کورتوا 50 بار بهتر از کپا است!

گلر سابق رئال و تیم ملی اسپانیا معتقد است در دنیا جانشینی ایده آل برای تیبو کورتوا وجود ندارد.

کورتوا 50 بار بهتر از کپا است!

به گزارش "ورزش سه"، رئال مادرید بسیار بدشانس بود که در شروع فصل تیبو کورتوا را از دست داد. گلر بلژیکی در تمرین از ناحیه رباط صلیبی آسیب دید و کل فصل را از دست خواهد داد. در بهترین حالت او در یکی دو ماه انتهایی فصل شرایط بازی را پیدا خواهد کرد.

رئال بلافاصله وارد بازار شد و کپا را از چلسی قرضی تا پایان فصل جذب کرد. کپا ولی نتوانسته امنیت لازم را به دروازه رئال برگرداند و هواداران باشگاه معتقدند سطح کیفی این دو دروازه بان کاملا تفاوت دارد.

1915755

سانتی کانیزارس، گلر سابق رئال و تیم ملی اسپانیا، نیز چنین عقیده ای دارد. او در مورد کپا گفت: «برای من کپا یکی از بهترین دروازه بان های جهان است و او در بین 10 دروازه بان برتر جهان قرار دارد اما او به رئال آمده تا جایگزین بهترین گلر دنیا یعنی کورتوا شود. تیبو از نظر من جایگزینی ندارد.»

1913798

کانیزارس ادامه داد: « آیا کپا دروازه بان بزرگی است؟ بله. آیا گلری در دنیا وجود دارد که بتواند جای خالی کورتوا را به خوبی پر کند؟ خیر. تیبو 50 بار روی توپ های هوایی بیشتر از کپا دخالت می کند. برابر اتلتیکو، رئال سه گل با ضربه سر دریافت کرد و معتقدم کپا مقصر اصلی نبود ولی او واقعا می تواند روی توپ های هوایی بیشتر بیرون بیاید و واکنش نشان دهد. این به مدافعان اطمینان بیشتری می دهد. او باید بیشتر از دروازه خارج شود و درست است که برابر اتلتیکو اشتباهات اصلی از مدافعان بود ولی معتقدم تیبو کورتوا حداقل یکی از گل‌ها را دریافت نمی کرد.»

دیدگاهها