کد خبر : 1968965 | 07 مهر 1402 ساعت 15:48 | 13K بازدید | 9 دیدگاه

افشاریان به عملکرد داوران رسیدگی کند؛

رجب‌زاده: با این فوتبال به ما می‌خندند

سرمربی تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز نسبت به اتلاف وقت برخی تیم‌های لیگ برتری معترض است و خواسته‌هایی هم از افشاریان دارد.

رجب‌زاده: با این فوتبال به ما می‌خندند

به گزارش "ورزش‌ سه"، فجرشهید سپاسی شیراز با مهدی رجب‌زاده موفق شد در چهارمین مسابقه فصل به پیروزی دست پیدا کند و ۶ امتیازی شود. آنها که در هفته‌های اول و سوم مقابل نفت مسجد سلیمان و سایپا بازی خودشان را واگذار کرده بودند، در مصاف با داماش و سپس نفت و گاز گچساران به 3 امتیاز دست پیدا کردند، تا در خانه حریفی بسیار خطرناک نشان بدهند و نامشان را از همین حالا به عنوان یکی از مدعیان جدی صعود به لیگ برتر مطرح کنند.
البته یکی از دلایلی که باعث شد با مهدی رجب‌زاده گفت‌وگویی داشته باشیم، عصبانیت شدید او پس از سوت پایان برابر نفت و گاز گچساران بود؛ گفت‌وگویی که در ادامه می‌خوانید و دلیل عصبانیت این مربی توسط خود او فاش شده است.

مشکیبازی برایمان خیلی سخت شد 
حرف‌هایمان با رجب‌زاده درباره پیروزی فجر مقابل نفت و گاز گچساران آغاز شد و او در این باره گفت: «بازی برای ما خیلی سخت شد. برای اینکه نفت و گاز تیم خوبی است و با این شکل بازی برای خیلی تیم‌ها دردسرساز می‌شود. با انگیزه زیادی بازی کردند. هدفشان این بود که حداکثر یک مساوی بگیرند. برنامه‌ آنها دفاع تیمی و استفاده از ضدحملات بود و به همین دلیل کار ما سخت شد. در اوایل بازی موقعیت بسیار خوبی به دست آوردیم که اگر آن توپ وارد دروازه آنها می‌شد، کارمان خیلی راحت‌تر می‌شد. چون خیلی بسته بازی می‌کردند، در نیمه اول موقعیت زیادی ایجاد نکردیم.»

مشکیتغییراتی ایجاد کردم که سرعت بازی بیشتر شود
او سپس با اشاره به روند نیمه دوم اضافه کرد: «در نیمه دوم با بچه‌ها صحبت کردم و با تغییراتی که ایجاد شد، روی دروازه آنها خطرساز شدیم. بچه‌هایی که به زمین آمدند هم برای سرعت دادن به بازی بود. در مجموع اما خیلی فشرده بودند و نفوذ سخت بود. اما از دقیقه 75 تیم آنها نفس کم آورد و ما هم با تغییراتی که داشتیم، سوار بازی شدیم. چند موقعیت خوب ایجاد کردیم و خدا را شکر در دقایق آخر روی یک ضربه ایستگاهی به گل رسیدیم. البته باید زودتر روی ضربه ایستگاهی گل می‌زدیم.»

مشکیبا مساوی هم تحت فشار قرار می‌گرفتیم 
رجب‌زاده در ادامه به اهمیت این پیروزی پرداخت: «ما در سه هفته ابتدایی دو هفته را باخته بودیم و حتی مساوی هم تیم ما را زیر فشار می‌برد، اما خدا را شکر توانستیم ببریم و از زیر این فشار رها شدیم. امیدوارم بازی‌های بعدی هم نتایج خوبی بگیریم. از بچه‌ها هم تشکر می‌کنیم. شاید موقعیت زیادی در این بازی به دلیل فشرده بازی کردن حریف گیرمان نیامد، اما تا لحظه آخر جنگیدند و از آنها بسیار ممنونم. امسال بازیکنان بسیار خوب، جنگنده و نجیبی داریم.»

1932666

مشکیکشورهای حوزه خلیج هم دیگر اینطوری اتلاف تلف نمی‌کنند!
از مهدی رجب‌زاده درباره دلیل عصبانیتش پس از سوت پایان مسابقه پرسیدیم که با حضور دستیارانش آرام شد. او در واکنش به این سوال گفت: «اگر بخواهم واقعیت را بگویم، گاهی تیم‌ها شرایطی ایجاد می‌کنند، که تیم حریف (بازیکنان، کادر فنی و سرمربی) را عصبانی می‌کنند. اینکه برخی تیم‌ها می‌خواهند کلا بازی را بخوابانند. در لیگ یک این کارها مرسوم است. من واقعا برایم عجیب است. تمام دنیا در حال فوتبال بازی کردن هستند. جالب اینکه وقتی به به برنامه‌های تلویزیونی می‌رویم، می‌گوییم اتلاف وقت کار درستی نیست. می‌گوییم نباید تیمی فوتبال بحرینی یا عربستانی بازی کند. اما دیگر حتی کشورهای حوزه خلیج هم این کار را نمی‌کنند. به رسانه می‌رویم و فوتبال مدرن دنیا را تمجید می‌کنیم، اما بعد خودمان وقتی جایی برای کار کردن می‌رویم، سر مسائل قبلی می‌رویم.»

مشکیبا این فوتبال به ما می‌خندند
کاپیتان سابق ذوب‌آهن و فجرسپاسی در همین زمینه ادامه داد: «به نظرم دوره این کارها تمام شده. اگر کسی از بیرون بیاید و بازی‌های برخی تیم‌های ما در لیگ یک را ببیند، به ما می‌خندد. به نظرم باید خیلی قوی‌تر و بهتر کار کنیم. فوتبال است دیگر. 90 دقیقه توپ رد و بدل می‌شود و توانایی‌های تاکتیکی و فنی است که باید برتری تیم‌ها را رقم بزند، نه اینکه برای یک امتیاز تمام وقت‌های بازی را اتلاف کنیم. مخصوصا گلرها یک معضلی هستند. هر تیمی می‌خواهد بازی را بخواباند، گلرش را زمین می‌اندازد. آخر بازی از این کار خیلی عصبانی شده بودم. تیم نفت و گاز خیلی این کارها را می‌کرد و به خاطر همین آن واکنش‌ها را نشان دادم.»

مشکیاین مسئله عصبانی‌ام کرد
بخش بعدی صحبت‌های مهدی رجب‌زاده درباره پیروز قربانی سرمربی نفت و گاز گچساران بود و در این مورد اینطور توضیح داد: «در کنفرانس خبری بعد از بازی هم گفتم. من با آقای پیروز قربانی قبلا هم باشگاهی بوده‌ام و حتی هم خانه هم بوده‌ایم. اما این مسئله کمی من را عصبی کرده بود.»

مشکیصددرصد از عملکرد بازیکنانم راضی هستم
از مهدی رجب‌زاده پرسیدیم که آیا پس از پشت سر گذاشتن 4 مسابقه و ثبت 2 پیروزی و 2 شکست آیا از عملکرد تیمش رضایت دارد یا خیر، که او در واکنش به این سوال گفت: «من صددرصد از عملکرد تیمم در بحث‌های فنی راضی هستم. البته در نتیجه ما سایپا و نفت مسجد سلیمان را باختیم. الان اگر چیزی بگویم، می‌گویند دنبال توجیه است، اما واقعا در هر دو بازی می‌توانستیم برنده بازی باشیم. به نظرم در این دو بازی حتی بهتر از دو بازی داماش و نفت و گاز بودیم که برنده شدیم. به نظرم تیم شرایط خوبی دارد و بازیکنان خوبی جذب کردیم. البته ایرادهایی وجود دارد که باید رفع کنیم، اما در مجموع راضی هستم: از نحوه فوتبالی که ارائه می‌دهیم، از پیشرفتی که داشته‌ایم  و شرایط فنی تیم.»

1920550

مشکیگاهی اوقات یک سری مسائل لوث می‌شود
رجب‌زاده در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بازگشت به صحبت‌های قبلی خود خطاب به داوران گفت: «نقش داور در اتلاف وقت بسیار مهم است. گاهی اوقات یک چیزهایی لوث می‌شود و مشخص است یک تیم در حال خواباندن بازی است. در همین هفته آقای گرایلی سرمربی محترم دریای بابل هم به این موضوع اعتراض داشته‌اند. اینجا نقش داور چیست؟! من کنار خط به داور چهارم گفتم که گلر و بازیکنان آنها در حال اتلاف وقت هستند، اما داور چهارم که جوان هم بود، به من می‌گوید همه چیز تحت کنترل است و ما حواس‌مان به همه چیز هست. پس چرا یک اخطار به آنها ندادند؟! گفتم حداقل یک تذکر به گلرشان بده. برای زدن یک ضربه شروع مجدد گلرشان چند بار عقب و جلو می‌رفت. این‌‌ها اعصاب بازیکنان و مربی و کادر فنی را به هم می‌ریزد و بعد در بازی تنش بیشتر می‌شود.»

مشکیاز افشاریان انتظار دارم به این مسائل رسیدگی کند
او ادامه داد: «من توقع دارم از آقا افشاریان که به این مسائل رسیدگی کنند. امسال هم که شرایطی درست کرده‌اند و تا کسی حرف می‌زند، محرومش می‌کنند. الان 10 بازیکن تیم داماش را محروم کرده‌اند. من نمی‌دانم دقیقا چه اتفاقی افتاده، اما امیدوارم همه چیز درست و برحق باشد. اما خطابم به آقای افشاریان است. واقعا در لیگ یک که کمتر دیده می‌شود، اتفاقاتی رخ می‌دهد که نیاز به نظارت بیشتر دارد. نمی‌خواهم حرفی بزنم که بعدا محروم بشوم. حرفم این است که روی کار داوران نظارت هم بشود. حرفم این است که داور در یک مسابقه با چند سوت جریان بازی را عوض می‌کند. منظورم نتیجه نیست؛ منظورم جریان بازی است. یعنی تیمی که در حال حمله است، با چند سوت اشتباه جریان بازی عوض می‌شود و به طبع ان نتیجه عوض می‌شود.»

مشکیداوران را هم محروم کنید 
سرمربی تیم فوتبال فجرشهیدسپاسی ادامه داد: «البته من از این اقدام کمیته انضباطی تشکر می‌کنم که مربیان پس از پایان هر بازی نگویند داور سر تیم ما را برید و حرف‌هایی از این دست. اما حرف من این است که اگر بازیکن و مربی را محروم می‌کنید، باید داوری که در زمین کارهایی می‌کند که ممکن است تیمی ذی‌نفع شود هم به دقت رفتار و تصمیم‌هایش مورد ارزیابی قرار بگیرد. من بحثم این است. من از آقای افشاریان خواهش می‌کنم به این موارد رسیدگی کنند. همیشه با آقای افشاریان ارتباط بسیار خوبی داشته‌ام. زمانی که کاپیتان هم بودم، در زمین ارتباط سالم و خوبی با ایشان داشتم. توقع دارم روی داوران هم همین حساسیت باشد.»

مشکیهواداران همیشه دلگرمی ما هستند 
رجب‌زاده در بخش پایانی صحبت‌هایش به تشکر از هواداران و مدیران باشگاه فجر پرداخت و گفت: «از هواداران ممنونم که همیشه دلگرمی ما هستند. امیدوارم بتوانیم با کسی نتایج خوب آنها را خوشحال کنیم. همچنین باید از مدیریت باشگاه تشکر کنم که همه چیز را برای موفقیت تیم فراهم کرده‌اند. امیدوارم بتوانیم در پایان فصل با عملکردمان جواب زحمات و تلاش‌های آنها را بدهیم.»

دیدگاهها