کد خبر : 1970517 | 13 مهر 1402 ساعت 19:53 | 51.1K بازدید | 64 دیدگاه

جواد محمدی قهرمان، نادر محمدی مایه دردسر

شمس‌آذر1 - ذوب‌آهن2: سه امتیاز -صد امتیاز!

تیم فوتبال ذوب‌آهن در یک مسابقه جنجالی و البته پر از هیجان که پر از موقعیت و برخوردهای فیزیکی و اعتراضات به داوری بود، در شرایطی موفق به کسب پیروزی 2 بر یک شد، که شاهد صحنه‌های مشکوک زیادی در طول مسابقه بودیم.

شمس‌آذر1 - ذوب‌آهن2: سه امتیاز -صد امتیاز!

به گزارش "ورزش‌ سه"، اصلا انتظار نمی‌رفت که این مسابقه یکی از هیجانی‌ترین، جذاب‌ترین و البته جنجالی‌ترین رقابت‌های لیگ برتر در دوره بیست و سوم باشد، اما اتفاقاتی در این مسابقه رقم خورد، که مصاف شمس آذر و ذوب ‌آهن را برای همیشه به خاطره‌ها خواهد سپرد. شمس آذر بازی را تهاجمی آغاز کرد، اما شاگردان ربیعی در نیمه اول منسجم بودند و دوبار روی استفاده درست از موقعیت‌های نه چندان زیاد خودشان به دو گل رسیدند. ابتدا در دقیقه 24 روی ارسال مهرداد رضایی این محمدجواد محمدی بود که بار دیگر برای سبزپوشان درخشید و در ادامه بار دیگر محمدی این بار در دقیقه 34 روی یک ضدحمله سریع با یک ضربه چیپ دروازه جعفرپور سنگربان شمس‌آذر را مقابل دیدگان هواداران قزوینی باز کرد. پس از این دو گل اگرچه برتری شمس آذر باز هم در مالکیت توپ بیشتر بود، اما بازی کمی آرام‌تر دنبال شد و به پایان نیمه اول رسید.

1936264

سعید دقیقی و شمس آذری‌ها اما نیمه دوم را با توپ پر آغاز کردند. ورود عیسی مرادی به زمین مسابقه شرایط را در بخش هجومی دو تیم تغییر داد و آنها توانستند در همان چند دقیقه ابتدایی نیمه دوم موقعیت‌های بسیار خطرناکی را ایجاد کنند. یکی از جنجالی‌ترین صحنه‌های مسابقه در دقیقه 47 رخ داد که ضربه سر رحمان جعفری سقف تور دروازه ذوب‌آهن را لرزاند و به گل وارد شد، اما داور ادامه مسابقه داد. پس از این صحنه اعتراضات زیادی در بازی شکل گرفت، اما در شروع دوباره مسابقات چیزی از عطش قزوینی‌ها برای جبران نتیجه کم نشده بود.

چند دقیقه بعد اتفاق بحث‌برانگیز دیگری رخ داد و این بار نادر محمدی مدافع تیم ذوب آهن در شرایطی که مهاجم شمس آذر در حال تک به تک شدن با فرعباسی بود روی او خط کرد تا داور دست به جیب ببرد. وحید زمانی ابتدا با کارت زرد نادر محمدی را جریمه کرد، اما پس از اعتراض شدید بازیکنان تیم شمس آذر و مشورت با کمک خود، تصمیم گرفت رنگ کارت را عوض کند و مدافع ذوب آهن را از زمین اخراج کرد. این ماجراها از دقیقه 57 تا 61 بازی را از جریان انداخته بود.

پس از اینکه جنجال بعدی هم در ورزشگاه سردار آزادگان خوابید، بار دیگر حملات پرتعداد تیم شمس آذر از سر گرفته شد و سرانجام در دقیقه 70 گل اول تیم میزبان روی ارسال کرنر، ضربه سر پوریا سرآبادانی و اشتباه فرعباسی رقم خورد.

پس از این گل شاگردان سعید دقیقی با اشتیاق بیشتری حملات‌شان را دنبال کردند و تا آخرین دقیقه وقت‌های تلف شده که 8 دقیقه اعلام شده بود، روی دروازه تیم ذوب آهن بودند، اما در روز خوب فرعباسی و مدافعین حریف که البته در برخی دقایق هم به دلیل فشار تیم میزبان اشتباه هم کردند، یشمی پوشان قزوینی نتوانستند از این مسابقه امتیازی بگیرند و دست خالی ورزشگاه را ترک کردند. بی‌شک اما حواشی این مسابقه ادامه دارد.

شمس آذر با در این مسابقه سومین شکست فصل را در شرایطی تجربه کرد که بار دیگر بدشانسی به سراغ این تیم تازه وارد به لیگ برتر آمد و گل صد در صد گرفته نشد، تا همچنان یک امتیازی و در رتبه های پایینی جدول بماند و سبزپوشان اصفهانی در پایان ششمین بازی خود 11 امتیازی شدند تا بار دیگر جهش قابل توجهی در جدول رده بندی مسابقات داشته باشند و پشت سر تراکتور 12 امتیازی در رتبه دوم جدول رده بندی قرار بگیرد.

با گزارش زنده این مسابقه همراه "ورزش‌ سه"، باشید.

تقویمپنجشنبه، ۱۳ مهر
شمس آذر قزوین و ذوب آهن اصفهان؛ ورزشگاه سردار آزادگان قزوین 
سوتداوران: وحید زمانی، بهمن عبدالهی، علیرضا ممبنی، شبیر بهروزی
ناظر: فریدون اصفهانیان


شمس آذرترکیب شمس‌آذر

علیرضا جعفرپور | حسین گودرزی | مصطفی احمدی | هومن ربیع‌زاده (سعید کریمی '۷۰) | فراز امامعلی (سجاد جعفری '46) | علی آزادمنش | پوریا سرآبادانی | صادق آلبوصبیح (عیسی مرادی '46) | امیرمحمد نسایی (مجتبی فخریان '83) | علی اصغر اعرابی | رحمان جعفری.
سرمربی: سعید دقیقی

ذوب آهنترکیب ذوب‌آهن

حبیب فرعباسی | سیدمحمد قریشی | نادر محمدی | امیرحسین رنگرز | پوریا آریاکیا | علی مصلح | مهرداد رضایی | کمال کامیابی‌نیا (فردین یوسفی '۵۳)  | سجاد آشوری (دانیال ایری '61) | محمدجواد محمدی | سبحان خاقانی (پویا مختاری '82).
سرمربی: محمد ربیعی


توپ گلگل‌ها:
ذوب‌آهن (۱-۰): در دقیقه ۲۷ و در شرایطی که شمس آذر نمایش بهتری از ذوب آهن داشت تیم میهمان روی یک ضدحمله و ارسال از سمت چپ خط هجومی خود موفق شد روی تیرک دوم با ضربه تمام کننده محمدجواد محمدی به گل اول بازی دست پیدا کند.

ویدئو: 312757

ذوب‌آهن (۲-۰): در شرایطی که تیم فوتبال شمس‌آذر پس از گل خورده به دنبال جبران نتیجه بود باز هم روی یک ضدحمله سریع این ذوب آهن بود که در موقعیت گلزنی قرار گرفت و محمدجواد محمدی در موقعیت تک به تک با جعفرپور موفق شد گل دوم خود را در دقیقه ۳۴ وارد دروازه میزبان کند.

ویدئو: 312758

شمس‌آذر (۲-۱): در دقیقه ۷۷ ارسال کرنر از سوی تیم فوتبال میزبان روی تیرک اول با ضربه سر پوریا سرآبادانی  در ادامه اشتباه حبیب فرعباسی گل اول شمس آذر را رقم زد.

ویدئو: 312768

کارت قرمزکارت قرمز:

ذوب آهننادر محمدی ('58)

ویدئو: 312765

کارت زردکارت زرد:

شمس آذر سعید دقیقی، سرمربی تیم . هومن ربیع‌زاده('65) حسین گودرزی ('۹۰+۶) علی اصغر اعرابی ('6+90) صادق آلبوصبیح ('20)

 

ذوب آهنذحبیب فرعباسی ('80) پوریا آریاکیا ('3+90)


شرح نیمه اول 
تیم فوتبال شمس آذر به واسطه بازی در ورزشگاه سردار آزادگان قزوین عملکرد بهتری در شروع مسابقه داشت و قصد داشت به گل برتری هم دست پیدا کند، اما ذوب آهن که بابرنامه‌تر و منسجم‌تر نشان می‌داد، توانست در دقیقه ۲۴ به گل اول مسابقه دست پیدا کند و در شرایطی که شمس آذر برای جبران گل خورده در خانه تلاش می‌کرد، یک ضد حمله سریع از سبزپوشان اصفهانی سبب شد که گل دوم هم رقم بخورد. در دقایق باقیمانده نیمه اول باز هم تیم شمس آذر صاحب توپ و میدان بود ولی آنها نمی‌توانستند در  ایجاد موقعیت گلزنی موفق باشند و بازی با همین نتیجه در پایان ۴۵ دقیقه اول خاتمه پیدا کرد.


بولت مس رفسنجانلحظات حساس
دقیقه 17: شوت مهاجم تیم فوتبال ذوب آهن با واکنش جعفرپور، سنگربان شمس آذر، راهی کرنر شد.
دقیقه 40: شوت رحمان جعفری از پشت محوطه جریمه زده شد، ولی قدرت کافی را نداشت و به راحتی در اختیار حبیب فرعباسی قرار گرفت.
دقیقه ۴۶: تیم فوتبال شمس آذر شروع بسیار خوبی در نیمه دوم داشت و با ضربه عیسی مرادی تیرک دروازه ذوب آهن را لرزاند.

دقیقه ۴۷: ضربه سر رحمان جعفری مهاجم تیم فوتبال شمس آذر روی کرنر ارسالی به شکل عجیبی پس از برخورد به تیرک به زمین بازگشت تا جنجال بزرگی در ورزشگاه ایجاد شود. در این صحنه تصاویر به طور واضح مشخص نبودt اما به نظر می‌رسید تور سقف دروازه ذوب آهن هم به لرزه درآمد که داور اعتقادی به گل نداشت.

دقیقه ۵۷: بحث برانگیزترین صحنه مسابقه در دقیقه ۵۷ ایجاد شد و در شرایطی که مهاجم تیم فوتبال شمس آذر در حال تک به تک شدن با حبیب فرعباسی بود نادر محمدی او را متوقف کرد. داور ابتدا به بازیکن ذوب آهن کارت زرد نشان داد ولی پس از اعتراض بازیکنان شمس آذر و مشورت با کمک داور خود تصمیم گرفت رنگ کارت را عوض کند و نادر محمدی را به دلیل خطا روی مهاجم شمس آذر از زمین مسابقه اخراج کرد.

دقیقه ۸۰: اشتباه خط دفاعی تیم فوتبال ذوب آهن داشت کار دست حبیب فرعباسی می‌داد اما این سنگربان جلوی ضربه مهاجم شمس آذر ایستادگی کرد و توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۸۹: ارسال اعرابی چیزی نمونده بود که به صورت مستقیم وارد دروازه حبیب فرععباسی شود ولی راهی اوت شد.

دقیقه 90: تیم فوتبال شمس آذر در موقعیت گلزنی ویژه‌ای قرار گرفت، ولی ضربه مهاجم این تیم با واکنش بسیار خوب فرعباسی این بار هم راهی به تور دروازه پیدا نکرد.

دقیقه ۲+90: ضربه سر مهاجم شمع آذر با اختلاف یکی دو متری از بالای دروازه راهی اوت شد تا حملات پر تعداد تیم میزبان همچنان برای کسب نتیجه و امتیاز بی‌‌ثمر باشند.


بولت پرسپولیساتفاق ویژه 
بی‌شک اتفاق ویژه این مسابقه در دقیقه 47 رخ داد. جایی که ضربه سر رحمان جعفری انگار که به سقف تور دروازه ذوب آهن خورده باشد و به زمین برگردد. در این صحنه بازیکنان شمس آذر اعتقاد به گل داشتند، اما وحید زمانی داور مسابقه و کمکش اعتقادی به این موضوع نداشتند تا تیم میزبان نتواند با شروع نیمه دوم اختلاف را به حداقل برساند. این صحنه ای بود که با مرور تصاویر تلویزیونی مشخص شد توپ از خط دروازه ذوب آهن عبور کرده، اما تیم داوری به شکل عجیبی موفق به تشخیص آن نشدند.


بولت پرسپولیسحواشی:
*زنان هوادار تیم فوتبال شمس آذر هم مانند بازی قبلی شاگردان سعید دقیقی در استادیوم سردار آزادگان قزوین حضور دارند و این مسابقه را از نزدیک تماشا می‌کنند.

ویدئو: 312755

*در دقیقه ۲۰ داور به دلیل اعتراض سعید دقیقی کارت زرد اول مسابقه را از جیبش خارج کرد رو به او نشان داد.
*حدود ۵۰۰ هوادار خانم همانند اولین بازی لیگ برتری شمس آذر در این بازی حاضر شده‌اند و به تشویق تیم قزوینی مشغول هستند.
* ذوب آهن نیز در این بازی از حضور هوادارانش محروم نیست و نزدیک به ۵۰ هوادار پشت نیمکت این تیم به حمایت از نماینده اصفهان می‌پردازند.

*برخلاف بازی قبلی و حتی روزهای پایانی حضور شمس آذر در لیگ دسته اول، حمایت کاملی روی سکوها از شمس آذر به عمل نیامده و سکوهای زیادی خالی از حضور هوادار است.

* نادر محمدی همانند بازی‌های قبلی با پرتاب اوت‌های بلند خود سوژه این بازی است و بارها با پشتک و پرتاب بلند خود در تلاش برای ایجاد موقعیت برای سفیدپوشان ذوبی بود.

* کمال کامیابی‌نیا هافبک فصل گذشته پرسپوليس به عنوان کاپیتان برای ذوب آهن کار را استارت زده و موردتوجه سکوهای استادیوم سردار آزادگان قزوین قرار گرفته و تشویق شد.
*حبیب فرعباسی به دلیل اتلاف وقت از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

*داور مسابقه ۸ دقیقه وقت تلف شده برای نیمه دوم اعلام کرد.

*حسین گودرزی هم به دلیل اعتراض کارت زرد گرفت.


شرح بازی 
تیم فوتبال شمس آذر به واسطه بازی در ورزشگاه سردار آزادگان قزوین عملکرد بهتری در شروع مسابقه داشت و قصد داشت به گل برتری هم دست پیدا کند اما ذوب آهن که با برنامه‌تر و منسجم‌تر نشان می‌داد، توانست در دقیقه ۲۴ به گل اول مسابقه دست پیدا کند و در شرایطی که شمس آذر برای جبران گل خورده در خانه تلاش می‌کرد یک ضد حمله سریع از سبزپوشان اصفهانی سبب شد که گل دوم هم رقم بخورد.

 در دقایق باقیمانده نیمه اول باز هم تیم شمس آذر صاحب توپ و میدان بود ولی آنها نمی‌توانستند در  ایجاد موقعیت گلزنی موفق باشند و بازی با همین نتیجه در پایان ۴۵ دقیقه اول خاتمه پیدا کرد.

در نیمه دوم ماجرا به طور کلی عوض شد. ذوب اهن دیگر نمی‌توانست از ضدحملات استفاده کند و این تیم میزبان بود که با احتساب وقت های تلف شده نزدیک به 55 دقیقه برای جبران دو گل تلاش کرد. شاگردان سعید دقیقی موقعیت های پرشماری در طول نیمه دوم ایجاد کردند که فقط یکی از آنها به گل نشست. البته آنها یک گل هم در شروع نیمه دوم زدند که داوران موفق به تشخیص آن نشدند.


بولت سپاهانبهترین بازیکن زمین 
با وجود اینکه فرعباسی یک اشتباه مسلم روی گل پوریا سرآبادانی داشت، در سایر دقایق مسابقه بسیار خوب عمل کرد و اجازه نداد شمس آذر به بازی برگردد و از ذوب آهن در روزی که شاگردان دقیقی حملات بسیار زیادی ترتیب دادند، پیش بیفتد.

دیدگاه‌ها