کد خبر : 1974254 | 30 مهر 1402 ساعت 09:07 | 5.2K بازدید | 0 دیدگاه

علت تقدیر پوتین از رئیس فدراسیون کشتی روسیه

رئیس جمهوری روسیه در مراسمی از میخائیل مامیاشویلی نایب‌رئیس روس اتحادیه جهانی کشتی تقدیر کرد.

علت تقدیر پوتین از رئیس فدراسیون کشتی روسیه

به گزارش"ورزش سه"و به نقل از تسنیم، طی مراسمی که اخیرا در حضور ولادیمیر پوتین، مقامات روس و همچنین میخائیل مامیاشویلی برگزار شد، رئیس جمهوری روسیه از رئیس فدراسیون کشتی این کشور تقدیر کرد.

دلیل تقدیر او از مامیاشویلی اینطور عنوان شده که رئیس فدراسیون کشتی روسیه در قبال چالش‌های مرتبط با ورزش روسیه، قوی ظاهر شده است.

مامیاشویلی که تا پیش از محرومیت روسیه از سوی کمیته بین‌المللی المپیک و اتحادیه جهانی، یکی از مردان پرنفوذ در UWW محسوب می‌شد و حتی در تصمیم‌گیری‌های مهم، پررنگ‌تر از نناد لالوویچ رئیس صربستانی اتحادیه بود، بعد از محرومیت کشورش از شرکت در مسابقات رسمی به دلیل آغاز جنگ علیه اوکراین، تلاش بسیاری داشت که اولا کشتی روسیه را از انزوا خارج کرده و مسابقات متعددی را با جوایز ویژه در این کشور برگزار کرد.

همچنین او در راستای بازگرداندن کشتی‌گیران روسیه به صحنه مسابقات، پیگیری زیادی داشت که در نهایت جواب داد و آنها در همه رده‌های سنی توانستند در سال 2023 در مسابقات جهانی شرکت کنند که آخرینش حضور تیم بزرگسالان روسیه در مسابقات جهانی صربستان، به عنوان اولین مرحله از گزینشی المپیک پاریس بود.

نفوذ مامیاشویلی باعث شد که اتحادیه جهانی بعد از تصویب بازگشت آنها به صحنه بدون پرچم، حتی میزبانی مسابقات جوانان و امیدهای جهان از کشورهایی چون لهستان و فنلاند که حاضر به صدور ویزا برای اتباع روسیه نبودند، گرفته شود.

دیدگاهها