کد خبر : 1980300 | 25 آبان 1402 ساعت 01:25 | 15.9K بازدید | 9 دیدگاه

به روان‌درمانگرها مدال بدهید

مایکل فلپس: نمی‌خواستم زنده باشم!

۱۵ نوامبر ۲۰۲۳ مایکل فلپس، شناگر افسانه‌ای سابق، کنفرانسی برگزار کرد که در آن درباره سخت‌ترین لحظات زندگی حرفه‌ای خود صحبت کرد.

مایکل فلپس: نمی‌خواستم زنده باشم!

به گزارش "ورزش سه"، مایکل فلپس نامی است که در ورزش جهان فراموش‌نشدنی است و نیازی به معرفی ندارد. این شناگر سابق آمریکایی در بازی‌های المپیک ۲۸ مدال (۲۳ طلا، ۳ نقره و ۲ برنز) به دست آورده است و اکنون یک مدال دیگر در بخش سلامت روان می‌خواهد.

فلپس در نمایشگاهی در مادرید حضور پیدا کرد و در کنفرانسش درباره شرایط سختی که گذرانده است صحبت کرد: «نمی‌خواستم زنده باشم. نخوردم، ننوشیدم، به مرکز ریکاوری رفتم.»

1954807

به نقل از مارکا، او در مورد افسردگی دومی که در سال ۲۰۱۴ به آن مبتلا شد گفت: «من بیشتر از آنچه مردم تصور می‌کردند برای زندگی‌ام می‌جنگیدم. من الان راحت هستم، اما می‌دانم که افراد زیادی هستند که مشکلات روحی و روانی دارند. از هر چهار نفر یک نفر مشکل سلامت روان دارد و در مورد آن صحبت نمی‌کند. اگر همه حرف می‌زدیم عادی می‌شد. اگر فردی احساس تنهایی می‌کند، ایده خوبی است که احساساتش را به اشتراک بگذارد. در این نوع بیماری‌ها افراد بیشتر از پیش احساس تنهایی می‌کنند.

۱۰ یا ۳۰ دقیقه در روز را به خودتان اختصاص دهید، به باشگاه بروید. باید به دنبال چیزی باشید که به آن علاقه دارید. پیدا کردنش برای من سخت بود. ناخن‌هایم را می‌جویدم، نمی‌دانستم چه کار کنم.

در حال حاضر که من از دست این وضعیت خلاص شدم، می‌خواهم به افرادی که در حال مبارزه هستند کمک کنم. من می‌خواهم زندگی این افراد را نجات دهم. من هم مانند بسیاری از افراد به خودکشی فکر کردم و حالا می‌خواهم به این افراد کمک کنم. آخر تونل نور هست. صحبت در مورد این مسائل زندگی من را نجات داد. من می‌خواهم به مردم یادآوری کنم که آنها تنها نیستند. قصد دارم به بچه‌ها یاد بدهم که مهم نیست به دنبال چه چیزی هستند، همیشه ممکن است به آن برسند.»

او در آخر اعلام کرد که برای این کار جلسات و برنامه‌هایی برگزار خواهد کرد تا بتواند افراد دارای مشکلات سلامت روان را بیشتر بشناسد و به آنها کمک کند.

1954808

دیدگاهها