کد خبر : 1981058 | 28 آبان 1402 ساعت 22:42 | 15.8K بازدید | 35 دیدگاه

در نسل سوم هم کسی رقیب جوکوویچ نیست

جوکوویچ رکورد فدرر را زد و قهرمان شد!

نوواک جوکوویچ با پیروزی مقابل یانیک سینر برای هفتمین بار قهرمان تورنهایی مردان شد و رکورد مشترک خود با راجر فدرر را شکست.

جوکوویچ رکورد فدرر را زد و قهرمان شد!

به گزارش "ورزش سه"، نواک جوکوویچ افسانه‌ای امشب برای شکست رکورد شش قهرمانی در تور نهایی مردان و دفاع از عنوان قهرمانی‌اش به مصاف یانیک سینر رفت. او در جذاب‌ترین بازی این رقابت‌ها قبل از این در بازی دوم دور گروهی، در سه ست جذاب بازی را به سینر واگذار کرده بود و به همین دلیل در آستانه حذف قرار گرفت و به لطف پیروزی سینر مقابل هلگر رونه شانس رسیدن به نیمه نهایی را پیدا کرد.

اسطوره صرب بعد از نمایش‌های دور از انتظار در دور گروهی، موفق شد در بازی نیمه نهایی با اقتدار و بدون برک شدن رقیب اصلی‌اش در سال 2023 را شکست دهد و به فینال برسد. یانیک سینر، آماده‌ترین بازیکن این دور از رقابت‌ها به شمار می‌رفت و به عنوان ستاره ایتالیایی و محبوب تماشاگران و با سابقه برد چند روز گذشته مقابل نوله دست بالاتر را داشت.

1956243

اما به نظر می‌رسید مشکل بدنی سینر در تورنمنت‌های طولانی یک بار دیگر گریبانگیر او شد. او در این بازی با سینر آماده روزهای قبل فاصله داشت و جوکوویچ هم صلابت خود را در بازی‌های بزرگ به رخ کشید. جوکوویچ در هر دو ست یک بار سینر را مقابل تماشاگران خانگی برک کرد و بدون برک شدن و با تنها از دست دادن 8 امتیاز سرویس به قهرمانی مقتدرانه 6-3 و 6-3 دست یافت. او در راه رسیدن به قهرمانی هفتم، سه حریف جوان متولد 2000 به بعد یعنی یانیک سینر، کارلوس آلکاراس و هلگر رونه را شکست داد تا نشان دهد که همچنان هم دود از کنده بلند می‌شود و در بازی‌های بزرگ کسی به گرد پای او هم نمی‌رسد.

1956244

دیدگاهها