کد خبر : 1984937 | 15 آذر 1402 ساعت 06:29 | 17.2K بازدید | 4 دیدگاه

4 نفر همچنان بدون تیم هستند

سرنوشت متفاوت 13 سرمربی کنار رفته لیگ پارسال!

تعدادی از سرمربیانی که در فصل گذشته لیگ برتر از تیم‌های خود جدا شدند، همچنان خانه‌نشین هستند.

سرنوشت متفاوت 13 سرمربی کنار رفته لیگ پارسال!

به گزارش "ورزش سه"، سرمربیان فوتبال ایران اغلب به برکناری‌های ناگهانی، استعفاهای شبانه و اتفاقات عجیب عادت دارند اما به عقیده بسیاری فضای لیگ ایران به گون‌ه‎ای است که هیچکس بیکار نخواهد ماند و پس از مدتی دوباره در قامت سرمربی یک تیم دیگر برمی‌گردند.

اکنون باید دید سرمربیان برکنار شده در جریان لیگ بیست و دوم و همچنین سرمربیانی که در آغاز فصل برکنار شدند و در فوتبال ایران مشغول به کار نشدند، چه وضعیتی دارند.

بولت سرشاخهرضا پرکاس - بدون تیم
او که در شروع لیگ بیست و دوم سرمربی صنعت نفت شد، در شش بازی، چهار شکست، یک برد مقابل هوادار و یک تساوی مقابل فولاد داشت تا اولین سرمربی اخراجی فصل قبل باشد و حالا خانه نشین باشد.

1740845

بولت سرشاخهفیروز کریمی - بدون تیم
سرمربی باتجربه و 65 ساله فوتبال ایران، پس از هفته ششم جانشین پرکاس در صنعت نفت شد. او تنها 5 بازی هدایت این تیم را برعهده داشت که سه شکست و دو تساوی مقابل پیکان و مس رفسنجان نتایج او بود.

1750313

بولت سرشاخهقربان بردیف - دینامو ماخاچ روسیه
او در یازده بازی همراه با تراکتور، 4 برد، 3 تساوی و 4 شکست داشت که پیروزی یک گله او برابر پرسپولیس در ورزشگاه آزادی همواره از مهمترین نتایج او بود؛ او پس از اینکه مدتی در تیم سوشی روسیه فعالیت کرد، حال در شروع فصل جدید هدایت دینامو ماخاچ در لیگ دسته اول روسیه را برعهده داشته و با 11 برد، 4 تساوی و 6 شکست بخت اول صعود است.

1768581

بولت سرشاخهمحمدرضا مهاجری - خیبر خرم آباد
مهاجری در آغاز فصل تا هفته پنجم، تیمش تنها مقابل پیکان شکست خورده بود و با کسب تساوی بدون گل مقابل استقلال، در بالای جدول حضور داشت اما پس از نفت مسجدسلیمان در 12 بازی با حضور مهاجری، 2 برد، 3 تساوی و 7 شکست داشت. مهاجری این روزها هدایت خیبر خرم آباد را بر عهده دارد که تا کنون با 31 امتیاز که حاصل 10 برد، 1 تساوی و 4 شکست بوده صدرنشین لیگ یک است.

1945903

بولت سرشاخهابراهیم اشکش - نفت مسجدسلیمان
او دوبار پیاپی هدایت نفت مسجدسلیمان را در لیگ بیست و دوم عهده گرفت اما باز هم 2 برد، 1 تساوی و 9 شکست هیچ سودی برای تیم شهر اولین‌ها نداشت. او اگر چه در شروع فصل جدید هدایت خیبر را برعهده داشت اما بدون انجام بازی، دوباره به مسجدسلیمان برگشت تا این بار در لیگ دسته یک با 8 برد، 5 تساوی و 2 شکست در رده دوم جدول لیگ یک باشد.

1940272

بولت سرشاخهجواد نکونام - استقلال
نکونام اگر چه اکنون با استقلال صدرنشین لیگ است هفته بیستم لیگ قبل، با اینکه پرسپولیس را در هفته هفدهم شکست داده بود اما سه شکست متوالی سبب شد تا پس از هفته بیستم از این تیم جدا شود و در لیگ بیست و دوم، 6 برد، 9 تساوی و 6 شکست دستاورد فولادِ نکو باشد.

1952661

بولت سرشاخهادسون تاوارس - بدون تیم
او که جانشین فیروز کریمی شد، پس از برد مقابل نساجی در هفته دوازدهم، 3 تساوی و هشت شکست در کارنامه او درج شد تا او هم به مانند دو مورد دیگر خانه نشین شود.

1786338

بولت سرشاخهغلامرضا عنایتی - پیکان
در لیگ بیست و دوم، شش بازی روی نیمکت نفت مسجدسلیمان نشست اما  تساوی و دو شکست تمام آمار او بود که با این کارنامه هم راهی تیم ملی امیدی شد که به مانند همیشه پشت درهای المپیک ماند و حالا در این فصل هدایت پیکان را به تازگی عهده گرفته است.

1958197

بولت سرشاخهامیر قلعه نویی - تیم ملی ایران
قلعه نویی در گل گهر روزهای بسیار خوبی داشت و در یکی از بهترین فصل‌هایش که تیمش 13 برد، 7 تساوی و 5 شکست داشت تا نزدیکی کسب سهمیه پیش رفت اما تصمیم قلعه نویی برای هدایت تیم ملی ایران تمامی معادلات را برهم زد تا حالا او سکاندار نیمکت تیم ملی در جام ملت‌‎های آسیا باشد.

1955350

بولت سرشاخهحمید مطهری - تیم ملی ایران
او هم همراه با امیر قلعه نویی، نساجی را پس از 7 برد، 9 تساوی و 12 شکست رها کرد تا دستیار امیر قلعه نویی در قطر باشد.

1790457

بولت سرشاخهکارلوس هرناندز - نوح ارمنستان
سرمربی اسپانیایی فصل گذشته نساجی، اکنون در تیم نوح ارمنستان توانسته با 9 برد و تنها دو شکست، در رده دوم جدول لیگ ده تیمه این کشور باشد.

1881455

بولت سرشاخهریکاردو ساپینتو - آپوئل قبرس
سرمربی فصل گذشته آبی‌های تهران که در پایان فصل استقلال را ترک کرد، به عنوان سرمربی آپوئل نیکوزیای قبرس اکنون تیمش با 9 برد، 2 تساوی و 2 شکست 29 امتیاز دارد و در شرایطی که پافوس و آریس لیماسول هم 29 امتیاز دارند، به دلیل تفاضل گل در رده دوم است!

1958616

بولت سرشاخهمازیار زارع - بدون تیم
او که در نقش ناجی ملوان دوباره قوهای سپید را به لیگ برتر بازگرداند، پس از 6 برد، 12 تساوی و 14 شکست همراه با این تیم در لیگ و جام حذفی خانه نشین شده و باید دید چه زمانی به فوتبال برمی‌گردد.

1839281

دیدگاهها