کد خبر : 1986082 | 19 آذر 1402 ساعت 22:20 | 138.8K بازدید | 167 دیدگاه

زیباترین گل هفته با یک حقه عجیب همراه بود

گل مارادونایی رامین رضاییان بدون استفاده از دست!

رامین رضاییان بی‌توجه به اعتراض نیمکت‌نشینان حریف برای به ثمر رساندن زیباترین گل هفته دوازدهم از حربه جالبی استفاده کرد.

گل مارادونایی رامین رضاییان بدون استفاده از دست!

به گزارش "ورزش سه"، مارادونا سال‌ها بعد از آنکه در بازی یک چهارم نهایی جام جهانی 1986 میان آرژانتین و انگلیس با فریب داور با دست دروازه حریف را باز کرد، برای آن اتفاق عجیب توصیف جالبی را بر زبان آورد: «فوتبال چیزی جز یه حقه بزرگ نیست و کسی در فوتبال موفق‌تر است که بتواند حریف را گول بزند.»

رامین رضاییان برای شکستن قفل دروازه مس رفسنجان در بازی عصر شنبه، کاری که مارادونا درباره‌اش صحبت کرده بود را هم با داور و هم با حریف انجام داد!

ویدئو: 318941

در حالی که ده دقیقه بیشتر از زمان نیمه دوم دیدار سپاهان و مس نگذشته بود و طلایی‌پوشان بابت عجز از گشودن دروازه حریف در ورزشگاه مملو از تماشاگر نقش جهان عصبی به نظر می‌رسیدند، با اعلام یک ضربه ایستگاهی و خطای پشت محوطه جریمه برای سپاهان، چشمان رامین رضاییان برق زد و با برداشتن سریع توپ نشان داد که قصد دارد یکی از ضربات ویران‌کننده‌اش را به سمت دروازه حریف بزند و شانس خود را برای گلزنی امتحان کند.

در آن لحظات سعاد وفاپیشه، داور وسط مسابقه، محل کاشته شدن توپ را با اسپری مخصوص مشخص کرد و چند متر دور شد تا بتواند دید بهتری نسبت به اتفاقات بعد از زده شدن ضربه داشته باشد. رامین هم طبق معمول که پشت ضربات ایستگاهی می‌ایستد، توپ را برداشت و بوسه‌ای بر آن زد و با نگاهی به دروازه زاویه‌اش را تنظیم کرد و توپ را کاشت.

در حالی که حاضران در استادیوم منتظر زده شدن ضربه رضاییان بودند، ناگهان صداهایی از سوی نیمکت نشینان مس رفسنجان بلند شد که به موضوعی اعتراض داشتند. داور چهارم وارد عمل شد و موضوع را پرسید و فهمید که مربیان مس رفسنجان ادعایی جالب را مطرح می‌کنند. آنها اعتقاد داشتند که رامین رضاییان با استوک خود محتویات اسپری داور وسط را از روی چمن پاک کرده و محل کاشته شدن توپ را به دلخواه خود تغییر داده تا زاویه بهتری برای شوتزنی به سمت دروازه داشته باشد.

1965036
محل کاشته شدن توپ توسط رامین رضاییان؛ هیچ اثری از خط سفید کشیده شده با اسپری توسط داور وسط نیست!

بولت پرسپولیسوفاپیشه، داور وسط، برای بررسی ادعای مسی‌ها در محل خطا حضور یافت و فهمید که اثری از خط سفیدی که با اسپری روی چمن کشیده بود، نیست. به همین خاطر او با تذکر به رضاییان توپ را به محل قبلی آورد و دوباره با اسپری خطی را در محل کاشته شدن توپ کشید و به تصور اینکه حاشیه پیش آمده را خاتمه داده به محل قرار گرفتن خود رفت؛ غافل از اینکه رضاییان در همان لحظات کوتاه که داور مشغول دویدن به سمت محل استقرار خود بود، دوباره ضمن پاک کردن اثر اسپری داور، توپ را به جایی که خودش خواست برد؛ جایی تقریبا یک متر آن‌طرف‌تر از محل رخ دادن خطا و البته محل دلخواه رامین برای زدن ضربه ایستگاهی.

جالب اینکه در این حین یکی از مربیان مس رفسنجان بار دیگر متوجه ماجرا شد و با فریادی بلند سعی کرد داور را نسبت به این مسئله هوشیار کند که این بار رامین شخصا وارد عمل شد و به سمت نیمکت نارنجی‌پوشان رفت و از آنها خواست سر و صداها را قطع کنند. درگیری لفظی کوتاه پیش‌آمده میان رامین رضاییان و نیمکت نشینان تیم میهمان اما دیگر باعث نشد تا محل کاشته شدن توپ تغییر کند و در نهایت سعاد وفاپیشه برای آنکه توقف بازی بیشتر ادامه پیدا نکند، در سوت خود دمید و رامین آماده ضربه زدن از محلی شد که خودش آن را تعیین کرده بود!

1965037
نمایی از بالا هنگام زده شدن گل اول سپاهان توسط رامین؛ با اینکه داور نزدیک به صحنه است اما در نهایت او حقه رضاییان را خورد.

شوت دیدنی ستاره ملی‌پوش سپاهان از جایی غیر از محل انجام خطا که زاویه بهتری برای ضربه زدن به سمت دروازه حریف داشت، با ارتفاعی مناسب از بالای دیوار دفاعی روی هوا بلندشده مس عبور کرد و بعد از برخورد توپ به نوک انگشت داوود نوشی صوفیانی در گوشه بالای دروازه آرام گرفت و قفل دروازه مس را شکست. گلی که موتور سپاهان را روشن کرد و باعث شد با جلو کشیدن حریف در نقش جهان زمینه برای به ثمر رسیدن گل‌های بیشتر هم فراهم شود.

موضوع مهم اما حربه جالبی بود که رامین در زمان کاشتن توپ داخل چمن به کار برد؛ او برای کمک به تیمش و به رخ کشیدن تبحر خود در زدن ضربات ایستگاهی از پشت محوطه جریمه هم داور را فریب داد و هم حریف مربیان تیم رقیب شد. او با اصرار و جسارت کاری را کرد که می‌دانست به سود تیمش می‌شود؛ درست مثل مارادونا در لحظه به ثمر رساندن گلی که بعدها خودش آن را «دست خدا» نامید.

همان کاشته شدن توپ یک متر آن‌طرف‌تر حتی از نظر ذهنی و روانی هم که شده به رامین کمک کرد تا دقیق‌ترین ضربه ممکن را بزند و زننده زیباترین گل هفته دوازدهم لیگ برتر لقب بگیرد.

دیدگاه‌ها