کد خبر : 1993722 | 21 دی 1402 ساعت 21:39 | 215K بازدید | 257 دیدگاه

به دلیل عدم پرداخت بدهی‌های خارجی

پنجره نقل‌و‌انتقالاتی استقلال و پرسپولیس بسته شد!

طبق اعلام وب‌سایت فیفا، پنجره نقل و انتقالاتی چندین تیم لیگ برتری از جمله استقلال و پرسپولیس بسته است.

پنجره نقل‌و‌انتقالاتی استقلال و پرسپولیس بسته شد!

به گزارش "ورزش سه"، با تعطیلی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران، تمام توجه علاقه‌مندان به فوتبال، به نقل و انتقالات زمستانی معطوف شده است. جایی که هواداران استقلال و پرسپولیس به دنبال جذب نفرات جدید و تقویت تیم‌های مورد علاقه خود هستند اما به نظر می‌رسد که سرخابی‌ها با بحران بزرگی روبه‌رو شده‌اند.

چند وقتی است که سایت رسمی فیفا سامانه‌ای را راه‌اندازی کرده که طی آن، اسامی تمامی تیم‌های فوتبال جهان که از جذب بازیکن ممنوع شده و اصطلاحا پنجره نقل و انتقالاتی آنها بسته است، به نمایش گذاشته می‌شود تا بازیکنان و مربیان در سراسر دنیا پیش از عقد قرارداد با باشگاه جدید، نسبت به مقصد مورد نظر خود آگاه باشند.

1977520

بولت پرسپولیسبا مشاهده این سامانه، مشخص می‌شود که چند باشگاه لیگ برتر ایران از جمله استقلال و پرسپولیس با بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی خود روبه‌رو شده‌اند که این بدان معناست آنها برخی بدهی‌های بین‌المللی به بازیکنان یا مربیان خارجی دارند و طبیعتا تا زمان پرداخت نشدن این مطالبات، آنها قادر به جذب بازیکن نیستند.

در این سامانه، درج شده است که باشگاه استقلال تهران تا سه پنجره نقل و انتقالاتی از جذب بازیکن محروم است. تاریخ بسته شدن پنجره آبی‌پوشان نیز 27 و 28 نوامبر قید شده است، یعنی 6 و 7 آذر ماه که به نظر می‌رسد این موضوع به دلیل عدم پرداخت مطالبات دستیاران ریکاردو ساپینتو است.

پرسپولیس نیز از این موضوع بی‌گزند نمانده و پنجره نقل و انتقالات سرخ‌پوشان نیز در تاریخ 6 آذر ماه بسته شده است. جزئیاتی درخصوص علت بسته شدن پنجره‌های نقل و انتقالاتی در سایت فیفا درج نشده ولی این موضوع نیز به‌خاطر عدم پرداخت مطالبات رادوشویچ است.

به هر شکل تا زمانی‌که باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس موفق به پرداخت مطالبات خود به این افراد نشوند، قادر به جذب بازیکن جدید در پنجره زمستانی نیستند. البته لازم به ذکر است که به محض پرداخت این مطالبات و اعلام رسمی از سوی نمایندگان خارجی‌های شاکی، پنجره این دو باشگاه باز می‌شود.

دیدگاه‌ها