کد خبر : 2001038 | 21 بهمن 1402 ساعت 09:00 | 3.6K بازدید | 1 دیدگاه

لژیونر شنای ایران:

برای دستیابی به رکورد المپیک زمان زیادی می‌خواهم

سریع‌ترین شناگر ایران که در آلمان پیگیر تمریناتش است با اشاره به رکوردهای اخیرش و فاصله آنها تا ورودیه المپیک گفت: کاهش چندصدم ثانیه در شنا و به ویژه ماده‌های سرعتی زمان زیادی می‌خواهد.

برای دستیابی به رکورد المپیک زمان زیادی می‌خواهم

به گزارش "ورزش سه" سامیار عبدلی در گفت‌وگو با مهر با اشاره به شرایط تمرینی خود و رکوردهای اخیرش گفت: طی سال جاری و سال گذشته رکوردهای خوبی را در ۵۰ و ۱۰۰ متر آزاد ثبت کردم. در کل در این مدت روند تمرینی خوب و رو به رشدی داشتم و تلاشم این است که این روند را حفظ کنم به خصوص در ۵۰ متر که به دفعات زیر ۲۳ ثانیه شنا کرده‌ام.

وی با یادآوری رکوردهایی که در حال حاضر در اختیار دارد، خاطرنشان کرد: در ۵۰ متر آزاد رکورد ۲۲ ثانیه و ۸۰ صدم ثانیه را در اختیار دارم که مربوط به بازی‌های آسیایی می‌شود. در برلین و در جریان مسابقات قهرمانی کشور آلمان هم در ماده ۱۰۰ متر، رکورد ۵۰ ثانیه و ۷۰ صدم ثانیه را ثبت کردم.

این لژیونر شنای ایران با اشاره به رکوردهای مورد تایید فدراسیون جهانی شنا برای کسب سهمیه المپیک خاطرنشان کرد: ۲۲:۰۷ ثانیه رکورد کسب سهمیه در ۵۰ متر است. یعنی من ۷۳ صدم ثانیه با این رکورد فاصله دارم. در شنای سرعتی این میزان اختلاف کم نیست، مدت زمانی زیادی می‌خواهم که تا این حد کاهش رکورد داشته باشیم.

عبدلی تاکید کرد: در کل برای این دوره بازی‌های المپیک دستیابی به رکوردهای موردنظر برای کسب سهمیه خیلی سخت‌تر از همیشه است، چراکه بر خلاف ادوار گذشته، رکوردهای ورودیه B خیلی نزدیک به A شده است. همین موضوع کار را برای دستیابی به حد نصاب‌های تعیین شده سخت کرده است با این حال تلاشم این است که در ماه‌های آینده و در رقابت‌های مورد تایید فدراسیون جهانی برای بهترین رکورد شنا کنم.

سریع‌ترین شناگر ایران همچنین در مورد اینکه «در مجموع چقدر برای خودش از طریق کسب سهمیه یا اختصاص وایلد کارت، شانس حضور در المپیک قائل است؟»، گفت: رسیدن به حد نصاب المپیک که سخت است اما همه تلاشم برای آن است. در مورد وایلد کارت هم فقط عملکرد من تعیین کننده نیست. این سهمیه به بهترین شناگر هر کشور اختصاص پیدا می کند. در واقع نسبی است. عملکرد سایر شناگران هم تاثیرگذار است بنابراین نمی‌توانم بگویم این سهمیه به من می‌رسد یا نه.

وی که قرار است با تیم ملی شنا در مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی قطر شرکت کند، در مورد این رقابت‌ها نیز گفت: سعی می‌کنم در این رقابت‌ها به رکوردهای نزدیک به خودم شنا کنم اما در کل مسابقات جهانی هدف اصلی‌ام در این فصل تمرینی نیست. هدف اصلی مسابقات رده‌های سنی (فلیپین) است و در ادامه هم هر رویدادی که در راستای رسیدن به حد نصاب المپیک باشد.

سامیار عبدلی که در آلمان پیگیر تمریناتش است، در پایان گفت: ۵ سالی می‌شود که در آلمان همزمان درس می‌خوانم و فعالیت‌های مربوط به شنا را پیگیری می‌کنم. اینجا مربیان با تجربه‌ای دارم و شرایط تمرینی برایم به خوبی مهیاست.

دیدگاهها