کد خبر : 2008426 | 22 اسفند 1402 ساعت 16:15 | 62.3K بازدید | 33 دیدگاه

کنار ژابی و جرارد

بهترین روزهای فوتبالم در لیورپول بود نه بارسا

خاویر ماسکرانو دوران حضورش در لیورپول را بهترین روزهای فوتبالی خود عنوان کرد هرچند با بارسلونا فاتح لیگ قهرمانان شد.

بهترین روزهای فوتبالم در لیورپول بود نه بارسا

به گزارش "ورزش سه"، خاویر ماسکرانو به دور از کلیشه‌ها و پاسخ‌های خسته‌کننده صحبت می‌کند. بازیکن سابق بارسا و سرمربی کنونی زیر 20 سال آرژانتین مصاحبه‌ای با اوله انجام داده است.

2000675

رئیس کوچک، درباره دوران حضورش در بارسا (18-2010) و آنچه را که از گواردیولا آموخته است، گفت: «میراث بزرگ پپ عناوین قهرمانی نیستند. میراث او چیزی است که او به این ورزش منتقل کرده است. قبل از پپ یک فوتبال وجود داشت و حالا یک فوتبال دیگر. وقتی در سال 2006 وارد فوتبال اروپا شدم، نگاه ما به فوتبال نسبت به دوران بعد از بارسای گواردیولا بسیار متفاوت بود. حالا همه روی نحوه پرس از جلو و فشار به حریف کار می‌کنند. قبل از گواردیولا همه چیز طبیعی‌تر بود و تیم‌ها کمتر پرس می‌کردند.»

2000676

ماسکرانو اعتراف کرد که به منچستر سفر کرده تا با گواردیولا صحبت کند و از تجربیات او استفاده کند: «اگرچه من هنوز با انریکه و پپ تماس دارم، اما خجالت می‌کشم از آنها در مورد فوتبال بپرسم. آنها در سطح دیگری هستند.»

جدا از مسی، بارسا همیشه به خاطر خط هافبک جادویی با مثلث بوسکتس، ژاوی و اینیستا، در یادها باقی می‌ماند. ماسکرانو به آنها اشاره کرد: «آن خط میانی غیرقابل تحمل بود اما علاوه بر بوسکتس، ژاوی، اینیستا ما بازیکنانی به خوبی راکیتیچ، سسک فابرگاس یا تیاگو داشتیم.»

2000679

بهترین ماسکرانو: «در بارسلونا خوب بودم ولی بهترین ماسکرانو در لیورپول دیده شد، ماسکرانویی از نظر بدنی وحشی اگرچه از پنج توپ سه توپ را به رقبای خود می‌داد. گاهی اوقات بازی‌هایم را تماشا می‌کنم و فکر می‌کنم چگونه می‌توانستم آن همه توپ را از دست بدهم، اما بسیاری از آنها را نیز بازیابی می‌کردم. من خوش شانس بودم که ژابی آلونسو و جرارد را در لیورپول داشتم.»

دیدگاه‌ها