کد خبر : 2009214 | 26 اسفند 1402 ساعت 14:10 | 8.4K بازدید | 3 دیدگاه

قطعا طیبی، آقاپور و اولاقباد را می‌خواهم؛

شمسایی: در بانکوک هدفی جز قهرمانی نداریم

سرمربی تیم ملی فوتسال در حاشیه تمرین تیم ملی فوتسال و پس از حضور وزیر ورزش گفتگویی 8 دقیقه‌ای با خبرنگاران داشت.

شمسایی: در بانکوک هدفی جز قهرمانی نداریم

به گزارش "ورزش‌ سه"، وحید شمسایی در حاشیه بازدید وزیر ورزش از اردوی تیم ملی فوتسال گفتگویی با خبرنگاران داشت و در ابتدای صحبت‌هایش ضمن خوشامدگویی به آنها در واکنش به این سوال که هدف تیم ملی فوتسال در آسیا قهرمانی خواهد بود، اینطور حرف هایش را آغاز کرد: هدفی جز قهرمانی برای تیم ملی فوتسال در مسابقات آسیایی بانکوک وجود ندارد. تلفیقی از جوانان و باتجربه‌ها در 3 رده سنی داریم. به وزیر ورزش هم گفتم. بازیکنان باتجربه مثل حسن‌زاده، سنگ‌سفیدی و سپهر محمدی داریم تا جوان 20 ساله.

او ادامه داد: البته جوان‌ها دیگر باتجربه هستند. دور قبل فقط 4 نفر در مسابقات رسمی شرکت کرده بودند. امروز همه جوان‌ها صاحب تجربه هستند. هیچ عذر و بهانه‌ای نیست. فوتسال بالا و پایین زیاد دارد ولی سعی می‌کنیم بهترین نتیجه را بگیریم. از فدراسیون هم تا الان هر اردو و شرایطی خواستیم انجام شده است. دیگه منتظر هستیم. با همه دست بیعت بستیم. از مردم می‌خواهم شاگردان خودشان را دعا کنند. حمایت شما را هم می‌خواهیم. ان‌شاءالله روزی که به فرودگاه امام خمینی (ره) برگردیم، جام دستمان باشد و شما را هم زیارت کنیم.

1968668

سرمربی تیم ملی فوتسال درمورد اینکه آیا قول قهرمانی باعث ایجاد فشار روی تیم نمی‌شود، گفت: به جز قهرمانی دنبال چیز دیگری نیستیم. وقتی نفر اول ورزش کشور و متولی فوتبال اینجا حضور دارند و انتظار هم به حق بالاست، چیزی جز قهرمانی نمی‌خواهیم. دنبال فشار نیستیم. لیاقت این بازیکنان قهرمانی است. بازیکنی که می‌خواهد بزرگ باشد باید خیلی از فشارها را تحمل کند. برایمان فرقی نمی‌کند با چه تیمی روبرو می‌شویم. دوره قبل هم در عین شایستگی جام را از دست دادیم. فوتسال بالاپایین زیاد دارد و شاید یک روز هم روز شما نباشد، ولی هدف ما چیزی جز قهرمانی نیست. امیدوارم با تمام وجود و همت بچه‌ها 9 اردیبهشت جام را به فدراسیون تحویل بدهیم.

شمسایی درخصوص اینکه علامت سوال تیم ملی حسین طیبی است، گفت: او یکی از ارکان اصلی تیم است. 2 سال است با هم هستیم. متاسفانه از ناحیه عضله 4 سر دچار پارگی شده است. MRI او را به چند جراح نشان دادم. گفتند باید علائم بالینی او را از نزدیک ببینیم. 6 تا 8 هفته گفتند طول درمانش است. نام او را از لیست 25 نفره آسیا خارج نکردیم. بازیکن بزرگی است و به او احترام گذاشتیم. باید ببینیم چه وضعیتی دارد.

سرمربی تیم ملی فوتسال درخصوص آخرین وضعیت آقاپور و اولادقباد و اینکه آیا باشگاه پالما به آنها اجازه حضور می‌دهد یا خیر، گفت: حسین (طیبی) را هم به این جمع اضافه کنید. 3 بازیکن از پالما، آن‌ها هم حق دارند. در شرایط سخت هستند و بازی‌ها خارج از فیفادی است. فدراسیون و کمیته فوتسال چند وقت است مکاتبه می‌کنند. من به‌عنوان مربی مسائل فنی را بر عهده دارم. مسائل بیرونی بر عهده فدراسیون و کمیته فوتسال است. قطعا این بازیکنان را می‌خواهم. انتظار دارم. بازیکنان کاربردی و بزرگی هستند. در بهترین لیگ دنیا بازی می‌کنند. بازیکن نباید ضرر کند. فدراسیون باید با فراغ بال کامل این کار را انجام بدهد و ان‌شاءالله این کار انجام می‌شود.

1999889

او در واکنش به سوالی درباره عملکرد تیم ملی در جام ملت‌ها و اینکه گفته بود باید نگاه به قهرمانی در آسیا داشت و سپس در سطح جهانی برنامه‌ریزی کرد، اینطور شرایط فوتسال و موفقیت این رشته را در جهان تشریح کرد: ما برزیل را در رده پایه بردیم (تیم ملی نوجوانان)، پس می‌شود کار بزرگ کرد به شرط اینکه ساختار و نیروی انسانی ما همسو باشند. می‌توانستیم قهرمان آسیا شویم. جلوی خود قلعه‌نویی و وزیر هم گفتم. بعد از چند سال ژاپن را بردیم. اتفاق فوتبالی رقم خورد و فینال را از دست دادیم، ولی استعداد و نیروی انسانی در ایران بالقوه و بالفطره است ولی ساختار ما خیلی فاصله دارد. باید واقعیت را ببینیم.

شمسایی سپس با اشاره به یکی از تجربیاتش حرف‌هایش را از سر گرفت و افزود: در مسابقات آسیایی بودیم. یکی از مدیران تیم‌های ملی ژاپن گفت برای 40 سال آینده برنامه‌ریزی کردیم. آیا ما می‌توانیم برای یک ماه آینده برنامه‌ریزی کنیم؟! ما تحریم هستیم و شرایط سختی داریم. من خودم ارتباط زیادی با تیم‌های بزرگ دنیا دارم ولی به ایران نمی‌آیند بازی کنند. این مشکلات را داریم ولی فوتبال، فوتسال، ساحلی و پایه‌ها، همه باید برای خوشحالی مردم بازی کنیم. با همین بضاعت هم باید تمام تلاشمان را به کار بگیریم ولی باید چشم‌انداز داشته باشیم و اهداف بلندمدت داشته باشیم. 

شمسایی سپس عملکرد خودش را خوب ارزیابی کرد: از کاری که برای فوتسال کردم راضی هستم. تاج هم راضی است. شنیدم تیم ملی فوتبال هم این کار را می‌کند که خوشحال‌کننده است.

سرمربی تیم ملی فوتسال درخصوص مشکل نظام وظیفه برخی بازیکنان، گفت: هم دانشجو و هم سرباز داریم. تمام تلاش خودشان را می‌کنند. متاسفانه کار اداری در کشور ما زمان زیادی می‌برد. الان لژیونرها را در ویتنام ندارم. 20 روز بعد هم مسابقات آسیایی است، می‌خواهم بازیکنان را ببینم و محک بزنم. بازیکن ما سرباز است و به مشکل خورده، خواهش می‌کنم کار اداری زودتر انجام شود. 3 روز دیگر هم کشور تعطیل می‌شود. فروردین را هم عملا نداریم. امیدوارم اتفاقات خوبی بیفتد.

شمسایی درمورد اینکه آیا فدراسیون قول پادش برای موفقیت تیم ملی فوتسال داده، عنوان کرد: برای پاداش با رئیس فدراسیون و کمیته فوتسال برنامه‌ریزی می‌کنیم. لیاقت تمام ورزشکاران ما در هر سطحی، برای خوشحال کردن و افتخارآفرینی بالاترین لیاقت است. من دنبال حواله این و آن نیستم. هر کسی می‌گیرد نوش جانش. بخیل نیستیم، ولی توقع دارم به این بازیکنان و این رشته نگاه کنند. چرا؟ چون هرسال جزء بهترین‌های AFC هستیم و همیشه فوتسال آبروداری کرده است. پس لیاقت گرفتن بهترین‌ها را دارد. حواله و ماشین را هم اگر صلاح بدانند می‌دهند. ولی توقع داریم به این تیم برسند. اگر می‌توانیم حواله بدهیم از طرف خودمان می‌دهیم. امیدوارم نگاه نگاه قشنگ باشد. انتظار قهرمانی دارند، ان‌شاءالله نگاهشان هم ویژه و قشنگ باشد.

دیدگاه‌ها