کد خبر : 2009218 | 26 اسفند 1402 ساعت 14:49 | 23K بازدید | 11 دیدگاه

تقوی: یک فدراسیون آماتور را تحویل می‌گیرم؛

اولین حرف‌های رئیس جدید والیبال ایران

رئیس جدید فدراسیون والیبال پس از برگزاری انتخابات در جمع خبرنگاران حاضر شد.

اولین حرف‌های رئیس جدید والیبال ایران

به گزارش "ورزش سه"، سید میلاد تقوی پس از انتخابش به عنوان رئیس فدراسیون والیبال، در جمع خبرنگاران راجع به اولین برنامه خود به عنوان رئیس فدراسیون توضیح داد: همان‌طور که می‌دانید زمان نداریم و امروز هفته پایانی سال است و از پایان فروردین اردوی تیم ملی آغاز می‌شود. کار سختی را برای کسب سهمیه داریم اما ناامید نیستیم. رسیدن به هدف یک قسمت کار است و تمام تلاش برای رسیدن به هدف اصل کار است که باید در نظر ما باشد.

او ادامه داد: همه تلاش خود را می‌کنیم که بهترین شرایط را فراهم کنیم تا تیم ملی با بهترین حالت بازی‌های خود را در لیگ ملت‌ها انجام دهد. کار دشواری در پیش داریم اما غیرممکن نیست. امیدواریم کادرفنی فعلی به همراه کادر ایرانی که انتخاب خواهد شد کمک کنند تا تیم ملی بهترین نتیجه را بگیرد.

رئیس جدید فدراسیون والیبال افزود: سال 1402 روزهای سختی در والیبال داشتیم و جا دارد از مردم خوب خودمان تشکر کنیم که کنار ما بودند. از اعضای محترم مجمع هم تشکر می‌کنم که به من اعتماد کردند. امیدوارم لایق این اعتماد باشم و با تیم باتجربه خود به اهدافی که مد نظر داریم برسیم.

تقوی در پاسخ به این سوال که اصلی‌ترین دغدغه او در زمان فعالیتش به عنوان دبیر فدراسیون چه بوده که الان تصمیم دارد آن را در جایگاه رئیس فدراسیون حل کند، تصریح کرد: اولویت ما این است که در فدراسیون والیبال ضمن موفقیت‌هایی که داشته‌ایم، یک فدراسیون حرفه‌ای ایجاد کنیم که ساختار اداری و اجرایی خوبی داشته باشد. فضای خوبی داریم تا به سمت حرفه‌ای شدن برویم.

2002010

فدراسیون ما جزء فدراسیون‌های حرفه‌ای نیست و نیمه آماتور است. اولویت ما این است که در چهار سال آینده ساختار جدید و پویایی برای فدراسیون فراهم کنیم. هیئت‌های استانی، سازمان لیگ و کمیته آموزش نیز اولویت‌های ما هستند.

تقوی در پاسخ به این پرسش که اگر در انتخابی المپیک نتیجه نگیریم، سیاست شما در مورد سرمربی تیم ملی چه چیزی است، تصریح کرد: من اعتقاد دارم نحوه انتخاب سرمربی درست بوده است. در مورد گزینه‌ای که انتخاب شد نمی‌خواهم صحبت کنم چون در عرصه فنی باید کارشناسان فنی صحبت کنند. اگر من هم در آن دوران بودم، قطعا همین روش را ادامه می‌دادم. این انتخاب، نتیجه ساعت‌ها بررسی و کار کارشناسی بوده است. در مورد آینده هم  باید کمیته فنی واقعی تشکیل و نظرات گرفته شود.

همان‌طور که آقای اسبقیان گفت جزء قانون‌مدارترین مجامع بوده است. باید از همه اعضای مجمع تشکر کنم و قانون سرلوحه بود. آقای اسبقیان در صحبت‌های خود خیلی شفاف در مورد روند برگزاری مجمع توضیح داد و همین کفایت می‌کند.

تقوی در پاسخ به این سوال که آیا به دنبال گرفتن میزبانی مسابقات بزرگ نیز خواهد بود، توضیح داد: اعتقاد داریم که میزبانی‌های بزرگ و خوب به ایجاد انگیزه در کشور مخصوصا برای هواداران کمک می‌کند که بحث مهمی هستند. سعی می‌کنیم موانع سخت پیش رو را برداریم تا میزبانی‌های بزرگ را در ایران داشته باشیم.

دیدگاه‌ها