کد خبر : 2009356 | 27 اسفند 1402 ساعت 08:19 | 8.8K بازدید | 17 دیدگاه

لیگ برتر سهمیه تیم‌های آلمانی را تهدید می‌کند

پس از بازی‌های هفته گذشته چمپیونزلیگ، لیگ اروپا و لیگ کنفرانس، شانس باشگاه‌های انگلیسی برای کسب سهمیه پنجم افزایش یافت.

لیگ برتر سهمیه تیم‌های آلمانی را تهدید می‌کند

به گزارش "ورزش سه"، شکست ۵-۰ پنجشنبه مقابل وستهم یونایتد نه‌تنها یک شکست تلخ فرایبورگ، بلکه برای تمام تیم‌های بوندسلیگا بود که همچنان به دنبال سهمیه لیگ قهرمانان فصل آینده هستند. حالا در رقابت برای یکی از دو سهمیه‌ای که یوفا به لیگ‌های برتر اروپایی می‌دهد، بوندسلیگا سقوط قابل توجهی داشته است.

2002350

اگرچه بوندسلیگا با ضریب ۱۶/۳۵۷ پس از سری A با ۱۷/۷۱۴ همچنان در رده دوم قرار دارد، اما نفس لیگ برتر (۱۶/۲۵۰) را بیش از پیش حس می‌کند. انگلیسی‌ها هنوز چند برگ برنده دیگر هم دارند. زیرا در حالی‌که بوندسلیگا در مرحله یک‌چهارم نهایی جام‌های اروپایی فقط سه نماینده (بایرن مونیخ، دورتموند و بایر لورکوزن) دارد، پنج باشگاه انگلیسی در این دور حاضر هستند: منچستر سیتی و آرسنال در لیگ قهرمانان، وستهم و لیورپول در لیگ اروپا و استون ویلا در لیگ کنفرانس.

پیروزی در لیگ قهرمانان و لیگ اروپا به یک اندازه امتیاز دارد.

از آنجایی که ضریب برد و امتیازات برای کسب سهمیه در لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا برابر است، لیگ برتر می‌تواند در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های اروپایی، از بوندسلیگا عبور کند. در رقابت برای کسب شانس سهمیه، پیروزی در لیگ قهرمانان و لیگ اروپا دو امتیاز و مساوی یک امتیاز دارد.

این وضعیت برای ایتالیا هم خوب است زیرا آنها در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان نماینده‌ای ندارند اما در لیگ اروپا میلان، رم و آتالانتا را دارند. اسپانیا هم با ضریب ۱۴/۴۳۷ در لیگ قهرمانان اروپا سه نماینده دارد و فرانسه هم المپیک مارسی و پاری سن ژرمن را در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان و لیگ اروپا در اختیار دارد.

دیدگاه‌ها