کد خبر : 2009927 | 01 فروردين 1403 ساعت 05:45 | 23.5K بازدید | 8 دیدگاه

کسر امتیاز از ناتینگهام، زلزله‌ای در منطقه سقوط لیگ جزیره

مدعیان سقوط در لیگ برتر مشخص شدند

در لیگ برتر انگلیس اعلام حکم کسر ۴ امتیاز از ناتینگهام فارست شرایط سختی برای این تیم ایجاد کرده است.

مدعیان سقوط در لیگ برتر مشخص شدند

به گزارش ورزش سه، 29 هفته از فصل 2023-2024 لیگ برتر گذشته و دیگر بالا و پایین جدول شکل اساسی‌ای به خود گرفته است.
همانطور که رقابت بسیار جذابی بین سه تیم برای قهرمانی را نظاره‌گر هستیم، انتهای جدول را نباید فراموش کنیم؛ جایی که امتیازات بسیار به هم نزدیک است و یک اشتباه می‌تواند آخرین اشتباه برای آن باشگاه در سطح اول فوتبال انگلستان باشد.
اکنون زمانی است که نگاهی به این نبرد نفس‌گیر داشته باشیم و شرایط هر کدام از آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

رتبه پانزدهم: برنتفورد 26 امتیاز
توماس فرانک این باشگاه لندنی را از همان ابتدا یک رقیب سخت‌جان برای بزرگان و بلای‌جان تاپ سیکس معرفی کرد. 

1857593

اما امسال با عدم حضور ایوان تونی تا ماه ژانویه و نداشتن ثبات لازم در ترکیب ابتدایی، باخت‌های زیادی را متحمل شده‌اند؛ زنبورها از هفته یازدهم به این طرف که 18 مسابقه تاکنون برگزار شده، 14 بار از حریفان شکست خورده‌اند و تنها 10 امتیاز کسب کرده‌اند اما با این حال از شاگردان تن‌هاخ بیشتر گل زده‌اند. با وجود همه این تفاسیر، بعید به‌نظر می‌رسد که داستان زیبای آنها در لیگ برتر اینجا به پایان برسد و هنوز فاصله زیادی با سقوط دارند.

رتبه شانزدهم: اورتون 25 امتیاز
شان دایچ فصل گذشته به سختی این تیم را در لیگ حفظ کرد و نهایتا لستر‌سیتی به چمپیونشیپ سقوط کرد اما ماجرای امسال فرق دارد.

2003205

درست پیش از جدال هفته سیزدهم با منچستر‌یونایتد در خانه بود که خبر کسر 10 امتیاز از اورتون به‌دلیل نقض قوانین فیرپلی مالی آمد؛ این به معنی این بود که آنها رتبه چهاردهم را ترک کرده و به جایگاه نوزدهم می‌روند. با این حال چهار برد متوالی پس از این حادثه مقداری درد هواداران را تسکین داد؛ اما به‌نظر قرار نبود چیزی درست شود و بعد از چهارمین پیروزی پشت سر هم، حالا 11 هفته است که طعم برد را نچشیده‌اند و تنها 5 امتیاز بدست آورده‌اند. حدود 20 روز پیش هم 4 امتیاز به تافی‌ها برگردانده شد تا جمع امتیازاتشان از دسامبر تا الان به 9 برسد. بازی‌های سختی در انتظار اورتون است اما با حضور دایچ روی نیمکت‌شان، شانس ماندن‌ آنها بالا می‌رود.

رتبه هفدهم: لوتون تاون 22 امتیاز
کلاه‌داران امسال بعد از 32 سال به بالاترین سطح بازگشتند و در ورزشگاه کوچک‌شان میزبان رقبای ثروتمندی بودند.
لوتون لیگ را بد شروع نکرد و در منطقه سقوط قرار نداشت اما از هفته چهاردهم به بعد در رتبه هجدهم قرار گرفته‌اند که ناگهان همه چیز تغییر کرد؛  بازی رودرروی هفته بیست و نهم مقابل ناتینگهام نتیجه‌اش تساوی بود اما حکم اتحادیه باعث شد تا جای دو تیم در انتهای جدول جابجا شود و لوتون به رتبه هفدهم نقل مکان کند. دیدارهای بسیار سختی تا پایان فصل در انتظار آنها است و این حادثه نباید موجب به وجود آمدن خوش بینیِ کاذب در بین بازیکنان و کادر‌فنی شود.

2003204

شاگردان راب ادواردز جوان باید از این فرصت بدست آمده بیشترین استفاده را ببرند؛ زیرا اکنون آنها دست بالا را دارند و بالاتر از رقبا، بختِ اول ماندن در لیگ برتر انگلیس محسوب می‌شوند.

رتبه هجدهم: ناتینگهام فارست 21 امتیاز
ناتینگهام دومین سالش را در پریمیر لیگ تجربه می‌کند و خطر افتادن به لیگ پایین‌تر درست بیخ گوششان است.
از همان نخست با نتایجی که بدست می‌آمد، مشخص بود که قرار نیست اهالی سیتی گراند امسال آسوده‌خاطر باشند؛ با این اوصاف، بالاخره صبر مالکان باشگاه سر آمد و استیو کوپر با شکست در هفته هفدهم مقابل تاتنهام از سمت خود اخراج شد. نونو اسپریتو سانتوی پرتغالی جانشین او شد اما تا اینجا که یازده بازی از حضور او می‌گذرد، تغییر خاصی رخ نداده و فارست تنها یک هفته را در رتبه‌ای جز هفدهم سپری کرده بود که حوادث روزهای گذشته کار را برای‌شان دشوارتر کردند. 

2003206

نبرد مرگ و زندگی در این هفته بین ناتینگهام و لوتون بود که در زمین بازی نتیجه یک یک شد؛ اما خارج از زمین، جایی بود که چهار امتیاز از فارست به دلیل تخلفات مالی کسر شد تا یک رتبه در جدول پایین‌تر بروند. یک سوم پایانی فصل مشخص خواهد کرد که نتایج داخل مسابقه تاثیرگذارتر هستند یا تصمیمات مدیران لیگ برتر انگلیس سرنوشت‌شان را تعیین می‌کنند.
مدیران باشگاه، 14 روز برای اعتراض به این رای و درخواست تجدید نظر فرصت دارند اما بعید است اتفاقی در این پرونده صورت بگیرد.

رتبه نوزهم: برنلی 17 امتیاز
وینسنت کمپانی در دومین آزمون مربیگری‌اش برنلی را با اقتدار به لیگ برتر رساند، اما باید قبول کرد که فاصله‌ی معناداری بین سطح اول و دوم فوتبال وجود دارد و کمپانی در پروژه برنلی فردی نیست که بخواهیم نتایج را از اشتباهات او بدانیم.
این فصل هیچ‌وقت وضعیت در تورف مور خوشایند نبوده و عنابی‌ها همواره در منطقه سقوط قرار داشته‌اند؛ تا پیش از هفته بیست و نهم آنها تنها سه بار بر حریفان خود چیره شده‌ بودند که دوبارشان مقابل لوتون تاون و شفیلد یونایتدی بود که آنها همراهان برنلی در مسیر صعود بدند.

2003203

پیروزی این هفته آنها در جدال حساس با برنتفورد رقم خورد، امید اندکی را به اردوی آنها آورد و روحیه‌شان را تقویت کرد. البته اتفاقاتی که برای فارست افتاد را هم نباید نادیده گرفت، زیرا این مسئله شانس بقای برنلی را هم بالا برده است.
با این حال برنلی نیاز به یک معجزه دارند، در غیر این صورت باید حکایت برنلیِ نوین کمپانی را در لیگ برتر تمام شده دانست.

رتبه بیستم: شفیلد یونایتد 14 امتیاز
شفیلدی‌ها نتایج بسیار ضعیفی را ثبت کرده‌اند و با 74 گل خورده و 24 گل زده علاوه‌بر اینکه در هر دو زمینه بدترین هستند، در رتبه آخر نیز قرار دارند.

2003202

سران باشگاه پس از باخت تحقیرآمیز 5 بر 0 در برابر برنلی در هفته چهاردهم، پل هکینگ باتم را اخراج و کریس وایلدر را جایگزین او کردند؛ این جابجایی برای شفیلد اثربخش نبوده و جایگاه‌شان دچار تحول نشده است. آنها در این فصل 6 شکست ۴ گله را تجربه کردند و این یعنی که در این 6 دیدار، نیمی از گل‌هایی که در کل فصل خورده‌اند به ثبت رسیده. چهار مورد از باخت‌ها در خانه بوده و نتیجه 8 بر 0 مقابل نیوکاسل، بدترین شکست یک تیم در این فصل لیگ برتر انگلیس بوده است. در این فصل از فوتبال انگلیس، تنها ولورهمپتون، برنتفورد و لوتون تاون در برابر شفیلد تسلیم شده‌اند.
با در نظر گرفتن همه‌ی این نکات، می‌توان به این نتیجه رسید که سرنوشت شفیلد در پریمیر لیگ محکوم به فناست و جایی بین بزرگان برای آنها نیست.

دیدگاه‌ها