کد خبر : 2010072 | 02 فروردين 1403 ساعت 01:34 | 37.4K بازدید | 4 دیدگاه

قرعه‌کشی فوتبال المپیک با چهره‌های سرشناس

دست دروگبا برای رنار قرعه مرگ را برداشت!

مراسم قرعه‌کشی فوتبال در رقابت‌های المپیک پاریس 2024 با حضور ستاره‌های سابق دنیای فوتبال برگزار شد.

دست دروگبا برای رنار قرعه مرگ را برداشت!

به گزارش "ورزش سه"، قرعه‌کشی رقابت‌های فوتبال بازی‌های المپیک پاریس 2024 روز چهارشنبه با حضور تونی استنگوئه، رئیس کمیته سازمان‌دهی بازی‌های المپیک و پارالمپیک پاریس انجام شد. آرسن ونگر، رئیس توسعه جهانی فوتبال فیفا؛ مربیان تیم‌های فوتبال مردان و زنان المپیک فرانسه، تیری آنری و هروه رنار؛ و همچنین مربیان تیم‌ها و بازیکنان واجد شرایط نیز در این مراسم حضور داشتند.

قرعه‌کشی توسط خاویر ساویولا (قهرمان فوتبال المپیک 2004 با آرژانتین)، دیدیه دروگبا (برنده لیگ قهرمانان اروپا 2012 با چلسی)، استفانی لابه (قهرمان فوتبال المپیک 2020 کانادا، قهرمان المپیک 2020)، ماری خوزه پرک (قهرمان المپیک در دوی 400 متر در سال‌های 1992 و 1996 و 200 متر در سال 1996)، سارای برمن، مدیر ارشد فوتبال زنان فیفا و جیمی یارزا، مدیر مسابقات فیفا به انجام رسید.

دوازده تیمی که (از میان شانزده تیم واجد شرایط) قبلاً برای شرکت در مسابقات مردان به مسابقات راه یافته بودند، تعیین تکلیف شدند. چشم نوازترین گروه (B) است که آرژانتین، مراکش، اوکراین و تیمی از منطقه آسیا را گرد هم می‌آورد. تیم المپیک فرانسه که در گروه A به عنوان کشور میزبان قرار دارد، مقابل تیم‌هایی قرار می‌گیرد که روی کاغذ باید بتواند بر آنها غلبه کند. بازیکنان تیری آنری ساعت 21 روز 24 جولای در مارسی مقابل ایالات متحده صف‌آرایی خواهند کرد و پس از آن در 27 جولای با برنده بازی پلی آف بین گینه و تیمی از منطقه آسیایی دیدار خواهند کرد. تیم فرانسه مرحله گروهی را در 30 جولای و در مارسی با دیدار برابر نیوزلند به پایان خواهد برد.

2003448

اگرچه 16 تیم حاضر در پیکارها تا زمان برگزاری بازی‌ها مشخص نخواهند شد، اما این تورنمنت فرصتی را فراهم می‌کند، مانند هر دوره دیگری، برای دیدن ستاره‌های جهانی که تصمیم می‌گیرند بیایند و به تیم‌های ملی کشورشان کمک کنند؛ مانند نیمار در بازی‌های ریو 2016.

و یا ستاره‌های آینده‌دار که اکنون کمتر مطرح هستند، در آستانه یک حرفه استثنایی که باید در این پیکارها حضور یابند. مانند پلاتینی، رونالدو، مسی، کریستیانو رونالدو، لوئیس انریکه، گواردیولا و ژاوی که همگی در گذشته در بازی‌ها شرکت کرده‌اند.

مسابقات زنان، با فرمت دوازده تیمی برگزار می‌شود که تاکنون 10 تیم مشخص شده‌اند. گروه B با ایالات متحده، آلمان، استرالیا و تیمی از منطقه آفریقا دلهره‌آور به نظر می‌رسد، درست مانند گروه C، با اسپانیا، ژاپن، برزیل و تیمی از منطقه آفریقا.

تیم زنان فرانسه با مربیگری هروه رنار، گروه سختی را به ارث برده است. آنها در ساعت 21 روز 25 ژوئیه در لیون با کلمبیا روبه‌رو خواهند شد، سپس با کانادا، قهرمان المپیک، در ورزشگاه جئوفروی گیچارد در سنت اتین دیدار می‌کنند و سپس در بازی آخر و در 31 ژوئیه در لیون مقابل نیوزلند قرار می‌گیرند.

مسابقات فوتبال بازی‌های پاریس 2024 از چهارشنبه 24 جولای (یعنی دو روز قبل از مراسم افتتاحیه) تا شنبه 10 اوت 2024 در هفت شهر بوردو، لیون، مارسی، نانت، نیس، پاریس (پارک دو پرنس) و سنت اتین برگزار می‌شود.

بازی‌های المپیک پاریس 2024 در روز چهارشنبه 24 ژوئیه در ساعت 3 بعد از ظهر دو مسابقه فوتبال در مسابقات مردان افتتاح خواهد شد: مصر در مقابل تیم دوم قهرمانی زیر 23 سال آسیا (از منطقه آسیا) در پاریس (پارک دو پرنس) و آرژانتین - مراکش در سنت آتین.

فوتبال در بازی‌های المپیک پاریس 2024: در مجموع 58 مسابقه برگزار می‌شود: (32 دیدار تیم‌های مردان و 26 بازی تیم‌های زنان)

لیون: 11 مسابقه (شامل 2 نیمه نهایی – یک دیدار مردان و یک مسابقه زنان - و مسابقه مدال برنز زنان)
مارسی: 10 مسابقه (شامل 2 نیمه نهایی - یک دیدار مردان و یک مسابقه زنان)
پاریس پارک دو پرنس: 10 مسابقه (شامل 2 فینال - یک دیدار مردان و یک مسابقه زنان)
نانت: 8 مسابقه (شامل مسابقه مدال برنز مردان)
بوردو: 7 مسابقه
سنت اتین: 6 مسابقه
نیس: 6 مسابقه

دیدگاه‌ها