کد خبر : 2010445 | 05 فروردين 1403 ساعت 12:09 | 35.9K بازدید | 6 دیدگاه

طیبی مهره کلیدی برای قهرمانی اروپا؛

فوق ستاره ایرانی در جمع بهترین‌های لیگ قهرمانان

ابرقدرت‌های فوتسال جهان در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، محفلی از تیم‌ها و بازیکنان بزرگ که در ایروان به مصاف همدیگر خواهد رفت. مایورکا پالما و بنفیکا، فینالیست‌های دوره قبل این بار در نیمه نهایی نبرد می‌کنند.

فوق ستاره ایرانی در جمع بهترین‌های لیگ قهرمانان

به گزارش ورزش سه، آمفی تئاتر فوتسال اروپا این بار به ایروان ارمنستان تعلق گرفته و ورزشگاه کارن درمیچیان شاهد لحظات به‌یادماندنی و جذاب در جدال های نیمه نهایی و فینال خواهد بود. جایی که مایورکا پالما مدافع عنوان قهرمانی به مصاف بنفیکا پرتغال می‌رود تا فینالیست‌های فصل گذشته باری دیگر در مسیر تاج و تخت فوتسال اروپا برابر یکدیگر قرار بگیرند. دیگر مسابقه آخرین مربع را بارسلونا و اسپورتینگ لیسبون برگزار می‌کنند تا پرافتخارترین‌ها برای رسیدن به یک قدمی گنج از روی دیگری عبور کنند. با این حال فیفا، به چهار تیم پایانی و فوق ستاره‌هایشان پرداخته و از حسین طیبی به عنوان یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان مایورکا پالما نام برده است. فوتسالیستی که می‌تواند نقش بسزایی در دفاع از عنوان قهرمانی پالما در اروپا داشته باشد. جواهر ایرانی که فصل گذشته نمایش سحرآمیزی را داشت و در کنار لوان مولر دروازه‌بان پالما، از ارکان اصلی قهرمانی مایورکایی‌ها در اروپا به شمار رفت.

حسین طیبی، فصل گذشته آمار جادویی را از خود بر جای گذاشت. کاپیتان تیم ملی فوتسال ایران در هفت مسابقه، 7 بار دروازه‌های حریفان را آوار کرد و سه پاس‌گل را برای یارانش ساخت و در نهایت خود را در ترکیب منتخب اروپا دید تا اتفاق بسیار بزرگی را برای فوتسال و ورزش ایران رقم بزند.

2004003

فیفا در مطلبی، ضمن نگاهی مختصر به دیدارهای نیمه نهایی یا فینال‌فور اروپا، ستارگان تیم‌های حاضر را به تصویر کشیده. محض نمونه، پیتو برزیلی را رهبر بارسلونا اسپانیا خواند و از کوئیلو و دایگو به عنوان دیگر ستاره‌های تاثیرگذار آبی اناری‌ها یاد کرد. همچنین به دیگر چهره‌های مطرح فوتسال دنیا از جمله ژوائو ماتوس، توماس پاکو، پائولتا، پانی وارلا و زیکی ته و الکس مرلیم و تاینان که در تیم‌های بنفیکا و اسپورتینگ توپ می‌زنند، اشاره کرده است.

در نهایت، مایورکا پالما، در اولین فصلش در میان نخبگان اروپا، قهرمان غافلگیر کننده و غیرمنتظره دوره گذشته بود. یک پیروزی بزرگ در فینال که مدیون واکنش‌های فراموش نشدنی دروازه‌بان‌شان لوان مولر خواهند بود و حسین طیبی که فصل فوق العاده‌ای را پشت‌سر گذاشت و آن‌ها می‌توانند نقش بزرگی را برای تکرار عنوان قهرمانی در اروپا از خود ایفا کنند.

دیدارهای نیمه نهایی لیگ قهرمانان فوتسال اروپا (3 می) پیگیری می‌شود و فینال این رقابت‌ها (5 می) خواهد بود. در کنار حسین طیبی، مسلم اولاد قباد و سالارآقاپور برای فرارسیدن روز موعود لحظه شماری می‌کنند. زیرا مسلم اولاد قباد فصل گذشته به علت مصدومیت قادر به همراهی شاگردان وادیلو نبود و سالارآقاپور برای اولین بار، بازی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا را تجربه می‌کند.

دیدگاه‌ها