کد خبر : 2010693 | 07 فروردين 1403 ساعت 10:13 | 103K بازدید | 174 دیدگاه

دفتر باشگاه، زمین تمرین و هتل در یک منطقه؛

ساختمانی که تراکتور را اروپایی می‌کند!

باشگاه تراکتور مزیت منحصربه‌فردی نسبت به سایر باشگاه‌های ایرانی دارد.

ساختمانی که تراکتور را اروپایی می‌کند!

به گزارش "ورزش سه"، برای تماشای تمرین تراکتور باید به غربی‌ترین نقطه شهر تبریز و محلی در مجاورت راه آهن این شهر بروید. جایی که نرده‌های آبی رنگ یادآور باشگاه گسترش فولاد و دود غلیظ کارخانه‌های اطراف نشان‌دهنده صنعتی‌بودن منطقه است. اما دو ساختمان و دو زمین تمرین در ملکی بزرگ متعلق به محمدرضا زنوزی، باعث شده تا پای فوتبالیست‌ها نیز به این منطقه باز شود.

اگر بتوانید با چند تماس از سد امنیتی مسئولان حراست بنیان دیزل عبور کنید، حدود 5 دقیقه پیاده‌روی خواهید داشت تا به نمای سنگی دو ساختمان معروف برسید. یکی مدیران باشگاه را در خود جای داده و دیگری هتل اختصاصی باشگاه برای اقامت بازیکنان تیم فوتبال تراکتور است.

2004366

چند سال پیش و زمانی که کاپیتان‌های تیم ملی در انتقالی بزرگ به تراکتور پیوستند، کلنگ این پروژه به زمین خورد و دو سال پیش افتتاح شد. ساختمانی دو طبقه که به اندازه تمام بازیکنان و عوامل تیم فوتبال تراکتور اتاق دارد و با استانداردهای یک هتل مناسب، این روزها به اقامتگاه برخی از بازیکنان تراکتور تبدیل شده است.

شاید تصور کنید که تنها بازیکنان جوان در هتل تراکتور مستقر هستند اما کافی است گشتی در راهروهای آن بزنید و یک ناهار را در آنجا صرف کنید تا ببینید از عارف آقاسی و محمدر نادری تا رحمان جعفری و... یکی یکی پای میز می‌آیند تا غذای مشترک را صرف کنند.

2004367

حتی پاکو خمس، سرمربی اسپانیایی تیم فوتبال تراکتور، نیز در این ساختمان مستقر است و البته بی آنکه حرفی با کسی بزند به طبقه دوم آن می‌رود و مشغول برنامه‌ریزی و مطالعه می‌شود. غیر از زمان تمرین، فقط وقتی که بخواهد برای گلف به سمت چمن برود یا هنگامی که راهی اتاق کار خود در ساختمان دیگر شود، شانس دیدار با او را خواهید داشت و البته شاید یک روز در هفته که برای صرف شام و گشت و گذار به محل پرتردد شهر برود.

همچنین اردوهای تیم تراکتور نیز در همین هتل برگزار می‌شود تا باشگاه با ساخت یک ساختمان، هزینه‌های خود برای روز بازی و در طول فصل را به شدت کاهش دهد. این موضوع برای مدیران عامل سایر باشگاه‌های لیگ برتری ملموس‌تر هم خواهد بود چرا که آنها به خوبی می‌دانند هزینه اقامت بازیکنان در هتل یا اجاره خانه برای آنها و البته رزرو اقامتگاه در 24 ساعت پیش از بازی، چه هزینه گزافی را روی دستشان می‌گذارد.

2004369

اگرچه که این ساختمان می‌توانست طراحی بهتری هم داشته باشد و نکات دیگری هم در ساخت آن رعایت شود اما صرف وجودی آن، یک مزیت استثنایی را به باشگاه تراکتور می‌دهد.

تراکتور احتمالا تنها باشگاه فوتبال در ایران است که محل تمرین، ساختمان اجرایی و هتل محل اقامت بازیکنانش در فاصله کمتر از صد متری با یکدیگر قرار دارند و همین موضوع باعث شده تا آنها امتیازی منحصربه‌فرد را نسبت به سایرین در اختیار داشته باشند.

2004368

دیدگاه‌ها