کد خبر : 2011609 | 13 فروردين 1403 ساعت 15:18 | 1.2K بازدید | 2 دیدگاه

باز شدن پای دوچرخه و پاروی قایقرانان به جاده و آب

قایقرانی و دوچرخه سواری با شروع سال جدید اردوهای خود را برای حضوری موفق در مسابقات انتخابی المپیک و قهرمانی آسیا آغاز کردند.

باز شدن پای دوچرخه و پاروی قایقرانان به جاده و آب

به گزارش "ورزش سه " و به نقل از مهر، قایقرانی با شروع سال جدید و تنها چند روز استراحت، اردوهای مستمر خود را برای حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک آغاز کرد. اردوی پایانی تیم ملی آب‌های آرام کشورمان برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک در ژاپن از هفتم فروردین ماه در دریاچه آزادی تهران و با حضور ۶ ورزشکار آغاز شد. این اردو تا ۲۵ فروردین ماه زمان اعزام به این رویداد ادامه خواهد داشت.

الناز شفیعیان از گیلان در بخش کایاک بانوان و هیوا افضلی از کرمانشاه در بخش کانوی بانوان با هدایت مهسا مجللی مربی بانوان، علی آقامیرزایی از گیلان در بخش کایاک آقایان با هدایت آرش بصارت دار مربی کایاک آقایان، عادل مجللی از گلستان و سیدکیا اسکندانی از تهران در بخش کانوی آقایان با هدایت دامون صادقی دستیار مربی و محمدنبی رضایی از مازندران با هدایت ایمان پورعزیز نفرات دعوت شده به این مرحله از اردو هستند.

تیم ملی پاراکانو هم اردوهای خود را با مربی جدیدش احمدرضا طالبیان از روز هفتم فروردین ماه آغاز و تا ۲۸ فروردین ماه ادامه خواهد داد. احمدرضا طالبیان مربی و سمیه اسدی سرپرست این اردو هستند. شهلا بهروزی‌راد از کرمانشاه و رویا سلطانی از زنجان در بخش بانوان و سعید حسین‌پور از لرستان، اسلام جاهدی از هرمزگان و مسعود قیصری از تهران ملی‌پوشان حاضر در این اردو هستند که خود را برای حضور موفق در مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک پاریس آماده می‌کنند.

فرزام سرمربی تیم ملی روئینگ ایران هم با مثبت ارزیابی کردن شرایط ورزشکاران، از روز پنجم شهریورماه اردوی تیم ملی را در سد شهر چای ارومیه استارت زد. این اردوی ۱۷ روزه تا ۲۲ فوردرین اداهم خواهد داشت. تیم ملی روئینگ ایران خود را برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک آماده می‌کند.

افشین فرزام به عنوان سرمربی، هما خاتمی مربی، یاسمن حمزه‌پور دستیار مربی و شهرام احمدی سرپرست تیم در این اردو هستند. فاطمه مجلل از آذربایجان غربی و مهسا جاور و زینب نوروزی از زنجان در بخش بانوان و حمیدرضا رضوانی از تهران در بخش آقایان نفرات دعوت شده به این اردو را تشکیل می‌دهند.

دوچرخه سواری به دنبال جبران بی مدالی‌ها

دوچرخه سواری که سال کم فروغی را پشت سرگذاشته است با هدف حضور تیم‌های ملی کوهستان در رقابت‌های قهرمانی آسیا اردوهای خود را از روزهای ابتدایی سال آغاز کرد. اولین اردوی تیم ملی کوهستان ایران در ماده دانهیل به منظور حضور موفق در رقابت‌های قهرمانی آسیای مالزی با ترکیبی از رکابزنان با تجربه و جوان، از روز ششم فروردین ماه در استادیوم آزادی تهران آغاز شد. آرش امیدفر ۵ ورزشکار را به این اردوی تدارکاتی دعوت کرده بود. حسین زنجانیان، طاها قابلی، محمد آشتیانی، محمدرضا حاتمی و سینا حسین پور نفرات دعوت شده به این اردوی تدارکاتی راتشکیل می‌دهند،

دوچرخه سواری کشورمان در ماه‌های ابتدایی سال ۱۴۰۳ دو رویداد مهم کوهستان قهرمانی آسیا در مالزی و رقابت‌های جاده قهرمانی آسیا در قزاقستان را پیش رو دارد. این امید وجود دارد که فرانک پرتوآذر رکابزن کوهستان روی ایران، بتواند با حضور در مسابقات و تورنمنت‌های مختلف بین المللی همراه با تیم باشگاهی‌اش و حضور موفق در مسابقات قهرمانی آسیا جمع امتیازات خود را افزایش داده و شانس المپیکی شدن را برای نخستین مرتبه توسط یک بانوی دوچرخه سوار افزایش دهد.

دیدگاه‌ها