کد خبر : 2018287 | 12 اردیبهشت 1403 ساعت 01:29 | 84.4K بازدید | 61 دیدگاه

عواقب فاجعه‌بار مصدومین دلیخت

کیم مین جائه، نه فرانتس بکن باوئر!

تلاش کیم مین جائه برای متوقف کردن رودریگو تنها به یک پنالتی و دریافت گل دوم برای بایرن منجر شد.

کیم مین جائه، نه فرانتس بکن باوئر!

به گزارش "ورزش سه"، در حوالی اولین فصل حضور مدافع کره‌ای در تیم بایرن مونیخ، می‌شود گفت که او یک خرید ناموفق برای بایرنی‌ها در فصل گذشته بوده است.

بازیکنی که در سال پیشین ستون خط دفاعی ناپولی بود و نقش زیادی در قهرمانی حماسی آبی‌ها در سری A داشت، اما در شرایطی که این مدافع کره‌ای سابق فنرباغچه در کشوری که مدافعان بزرگی در آن ظهور کرده‌اند به‌عنوان یک پدیده جهانی مطرح شد، حضور او در بایرن مونیخ هرگز گام فنی رو به جلویی برای این بازیکن گران‌قیمت پنجاه میلیون یورویی نبوده است و زیر نظر توماس توخل او دوباره در یک بازی حساس و سرنوشت‌ساز اشتباهاتش را تکرار کرد.

امشب ابتدا این وینیسیوس بود که روی پاس تماشایی تونی کروس با سرعت فوق‌العاده‌اش کیم را جا گذاشت و در شرایط تک به تک مانوئل نویر را مغلوب کرد و سپس در اواخر مسابقه در زمانی که رودریگو قصد دور زدن مدافع کره‌ای را داشت توسط او سرنگون شد تا یک پنالتی واضح برای رئال به‌دست بیاید و وینیسیوس دوباره گل دوم را به ثمر برساند.

2016853

در این لحظه دوربین‌ها صورت کیم را تعقیب می‌کردند و تصویر افسوس این مدافع اهل کره جنوبی تصویری روشن از مسابقه امشب بود. کیم که جانشین ماتیاس دلیخت هلندی شده بود که در بازی بایرن مقابل آینتراخت فرانکفورت مصدوم شده بود، در این مسابقه نتوانست کنار اریک دایر آن خط دفاع ایمن را برای بایرن بسازد و روی هر دو گل رئال مادرید مقصر بود. جالب اینکه بایرن یک مدافع گران‌قیمت و مشهور دیگر را هم بر روی نیمکت داشت. دایوت اوپامکانو که اشتباهات او در دو بازی رفت و برگشت فصل گذشته مقابل منچستر سیتی، حذف بایرن در مرحله یک‌چهارم نهایی این مسابقات را مقابل قهرمان سال گذشته رقم زد.

توماس توخل امیدوار است در بازی برگشت دلیخت را دوباره در اختیار داشته باشد تا مقابل رئالی که احتمالا در خانه تهاجمی‌تر هم خواهد بود، با آمادگی بیشتری مقابل شاگردان آنچلوتی به میدان برود.

در مسابقه امشب جود بلینگام آنچنان موثر بازی نکرد اما در بازی برگشت این بازیکن انگلیسی با فشار تماشاگران قطعا نمایش بهتری از خود نشان خواهد داد، بنابراین بایرن بیش از هر زمان دیگری به حضور دلیخت باتجربه و سریع و سرزن نیازمند است. البته ممکن است در بوندسلیگا در بازی بعدی باز هم کیم یا اوپامکانو به زمین بروند اما در بازی برگشت در برنابئو زوج اصلی برای خط دفاع بایرن دلیخت و دایر خواهند بود.

کیم در این فصل ۲۸ بار در همه رقابت‌ها از ابتدا برای بایرن مونیخ به میدان رفته و در کنار اوپامکانو، دلیخت و دایر قرار گرفته اما در هیچکدام از این بازی‌ها نتوانسته نظر توخل را به خود جلب کند تا از او به‌عنوان مدافع اصلی‌اش استفاده کند.

2016854

یکی از مشکلات اصلی کیم در دفاع بایرن ناموفق بودن در ارتباط گرفتن با دیگر مدافعان است، او به دلیل ضعیف بودن زبان آلمانی و انگلیسی‌اش هیچ‌گاه نتوانسته زوج خوبی با مدافعان بایرن بسازد و همین موجب شده بارها هدف انتقاد نشریات آلمانی قرار بگیرد.

علاوه‌بر عملکرد ضعیف در بایرن مونیخ، او در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ هم به همراه تیم ملی کره جنوبی نمایش‌های ضعیفی از خود نشان داد که درنهایت منجر به حذف در مرحله نیمه‌نهایی برابر اردن شد.

دیدار امشب مسابقه‌ای بود که با ادای احترام به فرانتس بکن‌باوئر شروع شد و تماشاگران چند طرح موزائیکی زیبا برای این اسطوره فقید به نمایش گذاشتند اما با یکی از بدترین نمایش‌های کیم مین جائه همراه بود که به‌نوعی ادامه‌دهنده میراث مدافعان بایرن است که البته مشخص شد او هیچوقت نمی‌تواند یک بکن‌باوئر جدید برای بایرن باشد.

دیدگاه‌ها