کد خبر : 2019255 | 16 اردیبهشت 1403 ساعت 15:37 | 13.4K بازدید | 10 دیدگاه

فقط پول دادن دوای درد نیست

مجتبی حسینی: سه سال کار کنید و موفق شوید!

سرمربی ایرالکو در کنفرانس مطبوعاتی خود قبل از تقابل با پیکان از سخت‌کوشی بازیکنانش صحبت کرد.

مجتبی حسینی: سه سال کار کنید و موفق شوید!

‏به گزارش "ورزش سه"، مجتبی حسینی سرمربی تیم آلومینیوم اراک در نشست خبری پیش از دیدار با پیکان در گفت‌وگو با خبرنگاران حضور پیدا کرد و در ابتدا اظهار داشت: بعد از بازی با فولاد، سعی کردیم تیم را خیلی خوب برای یک بازی دشوار آماده کنیم. فکر می‌کنم توانستیم که بچه‌هایمان را توجیه کنیم که تمام کردن یک کار خیلی مهم‌تر از شروع کردن است. تمام کردن لیگ خیلی برای ما اهمیت دارد و بچه‌های ما باید به این باور رسیده باشند که لیگ را با بهترین نتیجه تمام کنند و وظیفه ما را سنگین می‌کند. داشتن انگیزه و صد درصد پر تلاش بودن در این بازی و بازی‌های آینده که فکر می‌کنم 5 بازی باقی‌مانده بزرگترین اولویت را برای ما دارد. غیر از مسائل فنی و تاکتیکی، داشتن انگیزه و تمرکز کامل در این 5 بازی مهم‌ترین موردی است که بچه‌ها باید به آن توجه داشته باشند و هر بازی برای آنها مانند یک فینال باشد.

سرمربی تیم آلومینیوم اراک درباره اهمیت جام حذفی نسبت به لیگ برتر واکنش نشان داد و توضیح داد: خدمتتان عرض کردم که ما هر دو جام را با نهایت تمرکز و تلاش جلو خواهیم برد. نتیجه بستگی به این دارد که ببینیم چه اتفاقی می‌افتد و هر دو طرف برای ما مهم است. فوتبال اینگونه است که اگر یک بازی را از دست بدهی، دیگر تمام است. نمی‌شود تقسیم‌بندی کرد و بچه‌ها می‌دانند و توجیه شده‌اند که از بازی‌های باقی مانده باید نهایت استفاده را ببرند و توانمندی خودشان را نشان دهند. هر بازی یک محلی است که بازیکن در آن می‌تواند توانایی‌اش را نشان دهد.

2015675

حسینی در اشاره به نتایجی که تیمش مقابل پرسپولیس گرفت، خاطرنشان کرد: ما در هر شرایطی می‌خواهیم کارمان را خوب انجام دهیم. بعضی مواقع شاید نتایجی را رقم بزنی که خیلی‌ها درباره آن فکر نمی‌کردند و یک موقع هم می‌بینی نتایج دلخواهت اتفاق نیفتاده. ما بایستی بدانیم که باید بیشترین بهره‌برداری را از پتانسیل بازیکنانمان داشته باشیم ولی اینکه بخواهیم توقع را بالا ببریم، فکر می‌کنم راه درستی نیست. باید بدانیم با یک‌سری از تیم‌ها رقابت می‌کنیم که از هر نظر دستشان از ما بازتر است. شرایط مالیشان، شرایط کادر بازیکنان شاید فرق زیادی نکند اما به هر شکل گونه‌ای است که رقابت کردن با آنها سخت است. البته ما اهل رقابت هستیم و تیم توانمندی داریم که به هر شکلی اهل رقابت هستند. یک روز می‌شود و یک روز هم نمی‌شود.

سرمربی آلومینیوم اراک در ادامه نسبت به وضعیت مدیریتی تیمش واکنش نشان داد و اظهار داشت: من اعتقادم این است که در فوتبال ایران با دو-سه سال کار خوب می‌توانی به جایگاه خوبی برسی. زمانی که با آقای یحیی گل‌محمدی در ذوب‌آهن بودیم این را ثابت کردم. سال قبلش با تفاضل گل ذوب‌آهن نیفتاد اما ما رفتیم و ظرف 2-3 سال برایش جام آوردیم. دوباره آنها را به آسیا بردیم و زمانی هم که خودم بودم، سهمیه آسیایی گرفتم. در فوتبال ایران با 2 یا نهایتا سه سال می‌توانی به جایگاه بالایی برسی. البته سیاست‌گذاری باشگاه دست من نیست. ما کارمند باشگاه هستیم و مدیرمان تصمیم می‌گیرد. من خودم با اینکه سال‌ها کار می‌کنم، معتقد هستم با 2-3 سال کار خوب به جایگاه بالا خواهیم رسید.

وی افزود: این را در نظر بگیرید که آلومینیوم یک شرکت خصوصی است و مثل برخی از شرکت‌های صنعتی که دولت پشتیبانی می‌کند، نیست. آلومینیوم بالاخره یک شرکت خصوصی است و باید بدانیم که اگر خرج الکی داشته باشیم، نتیجه عکس خواهد داشت. فقط با پول دادن به بازیکن که باشگاه خوب نمی‌شود. اول زیرساخت‌ها را باید درست کرد و در زیرساخت‌ها پیشرفت کنیم و پس از آن با یک پروسه خوب و 2-3 ساله بتوانیم به چیزی که مدنظرمان است، برسیم. اعتقاد دارم با 2-3 سال کار خوب می‌توانیم به بالای جدول هم برسیم.

2012885

او در واکنش به رضایتش از تیمش تصریح کرد: یک‌سری اتفاقات برای ما افتاد که در نتیجه‌گیری ما را اذیت کرد. برخی از آنها مربوط به قضاوت‌ها بود که نمی‌خواهم واردش شوم. جامعه فوتبال و ریاست محترم کمیته داوران فدراسیون، اذعان داشتند. به هر حال شانس ما بوده و خیلی قضاوت‌ها به ضرر ما بود. این ضربه زیادی به ما زد و در 5-6 بازی، نتیجه بازی هم عوض شد. مصدومیت‌های بدی هم بچه‌ها داشتند و نقل و انتقالات نیم فصل هم بود. تحت هر شرایطی که بود بچه‌های ما بهترین عملکرد را داشتند. در بازی با تیمی مثل پرسپولیس، تیم ما 53 درصد مالکیت داشتند. همیشه می‌گفتند جلوی این تیم‌ها باید دفاع-ضدحمله بزنیم اما وقتی می‌بینم جلوی پرسپولیس مالکیت ما بیشتر بوده، خوشحالم می‌کند. انشالله با کار خوب و بی‌حاشیه بتوانیم تیممان پیشرفت کند. بچه‌های ما از نظر فنی بهتر شوند. چیزی که ما را نگران می‌کند این است که وقتی یک بازیکن پیشرفت می‌کند، اینگونه رسانه‌ای نشود. آنقدر روی این بازیکنان فشار آوردند که در بازی با فولاد یکی از ضعیف‌ترین بازی‌هایش را داشت. این باعث می‌شود یک‌سری اتفاقات بازیکنان افت کنند ولی در نهایت آلومینیوم امسال سال خوبی داشت.

مجتبی حسینی همچنین نسبت به اتفاقات رخ داده در مسئله ورود بانوان به ورزشگاه‌ها واکنش نشان داد و گفت: واقعیت قضیه این است که تیم ما، بزرگترین مردم شهر است. من آنجا زندگی می‌کنم و به عینه دیدم که مردم اراک با بردهای ما حالشان خوب می‌شود و با نتایج بد ما هم دپرس و افسرده می‌شوند. خودشان بارها به من گفتند که تنها دلخوشی‌شان این تیم است. بودن این عزیزان و نزدیک بودنشان به تیم باعث می‌شود حال تیم خوب شود. حالا یک اتفاقی در بازی با استقلال افتاد و با دید تساهل و تسامح نگاه کنیم. به هر شکل دوست دارند بیایند و این تفریح سالم را از نزدیک ببینند تا حالشان بهتر شود و به نظرم هیچ ایرادی ندارد. به هر شکل یک اتفاق کوچکی هم افتاده و اگر به دید تسامح نگاه کنیم، به جایی برنمی‌خورد.

سرمربی ایرالکو در واکنش به صحبت‌های هفته گذشته عبدالله ویسی در اشاره به نظارت بیشتر بر روی نتایج بازی‌ها در هفته‌های پایانی گفت: من نمی‌توانم درباره تیم‌های دیگر حرف بزنم. اصلا حرفه‌ای نیست اما در مورد تیم خودمان درباره مدیریت، جابه‌جایی بازیکنان و با رفتاری که با آنها داریم، باید بدانند هر بازی برای آنها حکم فینال دارد. من قبل از بازی با فولاد، در یک برنامه تلویزیونی که صحبت‌هایشان را روی لیموچی ریخته بودند، پیامکی به آنها گفتم که فردا با تیمی بازی داریم که نتیجه بازی ما با فولاد، در مورد تیم‌های دیگر هم اثرگذار است. اینکه شب بازی در مورد یک بازیکن صحبت می‌کنی، شاید به ضرر آن تیم باشد. ما در هر بازی با نهایت تمرکز و تلاش و صد درصد فوتبالشان وارد زمین می‌شوند اما در مورد تیم‌های دیگر نمی‌توانم صحبت کنم.

دیدگاه‌ها