کد خبر : 2019304 | 16 اردیبهشت 1403 ساعت 19:59 | 75.7K بازدید | 19 دیدگاه

نماینده لهستان له شد؛

تحقیر رقیب در فینال: عجب قهرمانی باشکوهی!

نماینده ایتالیا پس از حدود سیزده سال فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد.

تحقیر رقیب در فینال: عجب قهرمانی باشکوهی!

به گزارش "ورزش سه"، در چارچوب سوپرفینال والیبال لیگ قهرمانان اروپا دو تیم ترنتینو از ایتالیا و یاستربسکی ونگل از لهستان در سالن آنتالیا اسپور شهر آنتالیا به مصاف یکدیگر رفتند، که در نهایت این تیم ترنتینو ایتالیا بود که بر خلاف پیش بینی‌های کارشناسان که بازی نزدیکی را متصور بودند، با نتیجه سه بر صفر پیروز شود و قهرمان جام باشگاه‌های اروپا در فصل 24-2023 لقب بگیرد.

در این دیدار که در ترکیب ترنتینو ریکاردو اسبرتولی و دنیل لاویا دو بازیکن از مصدومیت برگشته این تیم نیز حضور داشتند، ترنتینویی‌ها ست‌های بازی را به ترتیب با نتایج ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۲۱ پیروز شدند تا شاگردان فابیو سولی پس از سیزده سال دوباره عنوان قهرمانی جام باشگاه های اروپا را کسب کند. شاگردان مارسلو مندز در تیم یاستربسکی ونگل لهستان نیز همچون سال گذشته به نایب قهرمانی در این تورنمنت رضایت دادند و نتوانستند سه‌گانه این فصل خود را تکمیل کنند.

2018560

در این دیدار الکساندر میکلتو دریافت کننده قدرتی از ترنتینو سیزده امتیاز کسب کرد و برای یاستربسکی توماژ فورنال دوازده امتیاز به دست آورد. از نکات جالب توجه این دیدار این بود که ریکاردو اسبرتولی پاسور ترنتینو امروز با دستی بانداژ شده برای تیمش پاس داد.

ترنتینو که در این فصل نتوانسته بود سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را از لیگ داخلی به دست بیاورد، حالا این شانس را دارد که دوباره در این جام شرکت کنند.

این چهارمین قهرمانی ترنتینو ایتالیا در لیگ قهرمانان اروپا بود و اجازه نداد تا لهستانی‌ها این جام را هم از آن خود کنند. پیش از این دو تیم لهستانی قهرمان کاپ و چلنج کاپ اروپا شده بودند. ترنتینو ایتالیا با این قهرمانی سهمیه جام باشگاه‌های جهان را نیز به دست آورد.

دیدگاه‌ها