کد خبر : 2019337 | 17 اردیبهشت 1403 ساعت 04:29 | 6.9K بازدید | 18 دیدگاه

ماموریت سخت و بزرگ ساکت در وطنی

نساجی به دنبال طلسم شکنی مقابل پرسپولیس

به بهانه دیدار حساس هفته بیست و ششم لیگ برتر، مروری بر تمامی مسابقات پرسپولیس و نساجی در لیگ برتر داریم.

نساجی به دنبال طلسم شکنی مقابل پرسپولیس

به گزارش "ورزش سه"، یکی‌از مهیج‌ترین دیدار‌های این هفته لیگ برتر بی شک به مصاف شاگردان الهامی و اوسمار برمی‌گردد. یک طرف میدان نساجی میزبان قرار دارد که برای ماندن در لیگ به شدت به امتیاز گرفتن در این بازی نیاز دارد و طرف مقابل پرسپولیسی که برای رسیدن به صدر جدول به هر سه امتیاز نیازمند است. با وجود اینکه نساجی همواره تیم قدرتمندی در لیگ برتر بوده اما تاکنون موفق به شکست دادن پرسپولیس نشده است. این موضوع بهانه‌ای شد تا همه دیدارهای رودرروی این دو تیم در لیگ برتر را بررسی کنیم:

1. پرسپولیس 2-1 نساجی
نخستین مصاف دو تیم در اولین فصل حضور نساجی در لیگ برتر هجدهم رقم خورد. بازی‌ای که در شهریور ماه ۱۳۹۷ در ورزشگاه آزادی برگزار شد و در پایان یاران برانکو با نتیجه ۲ بر ۱ مقابل تیم نکونام به برتری رسیدند. گل‌های پرسپولیس توسط علیپور و گل بخودی بازیکن نساجی به ثمر رسید و تک گل‌نساجی را هم گولسیانی از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

2.نساجی 1-1 پرسپولیس
بازی برگشت دو تیم در هوای بارانی قائمشهر و در مقابل دیدگان بیش از ۱۰ هزار هوادار نساجی برگزار شد. در حالی که نساجی با گل نظری از پرسپولیس پیش افتاده بود، شاگردان برانکو توسط سروش رفیعی گل مساوی را به ثمر‌رساندند تا از شکست خارج از خانه فرار‌ کنند و همچنان صدرنشین باقی بمانند.

2018641

۳. پرسپولیس 1-0 نساجی
سومین مصاف دو تیم هم با برتری پرسپولیس این بار با مربیگری گابریل کالدرون به پایان رسید. در روزی که نساجی چی‌ها بازی قابل قبولی را در ورزشگاه آزادی مقابل پرسپولیس به نمایش گذاشتند اما در پایان این تیم مغلوب رقیب قدرتمندش شد تا پرسپولیس به قهرمانی نیم فصل لیگ نوزدهم برسد. تک گل پرسپولیس را وحید امیری به ثمر رساند.

۴. نساجی 1-1 پرسپولیس
باز هم بازی دو تیم در قائمشهر با تساوی یک بر یک به پایان رسید. این بار اما یک نبرد تمام ایرانی روی نیمکت دو تیم را شاهد بودیم چرا که یحیی گل محمدی جایگزین کالدرون شده بود. در طرف‌ مقابل نیز محمود فکری روی نیمکت نساجی حضور داشت. این بازی هم با گل زودهنگام نساجی چی‌ها آغاز شد اما در نهایت پنالتی علیپور کار را به تساوی کشاند و بازی با همان نتیجه به پایان رسید.

۵. نساجی 1-1 پرسپولیس
سومین تساوی پیاپی دو تیم در قائمشهر این بار بلافاصله بعد از شکست تلخ سرخپوشان در فینال لیگ قهرمانان آسیا رقم خورد. در روزی که باران شدید حسابی کیفیت چمن ورزشگاه وطنی را تحت الشعاع قرار داده بود، شاگردان یحیی با گلزنی احمد نور از شکست گریختند تا همچنان در تعقیب استقلال صدر جدولی باشند.

2018643

۶. پرسپولیس 2-0 نساجی
پرسپولیس در روزی که نیاز شدیدی به هر سه امتیاز این دیدار داشت، با گل‌های آل کثیر و ترابی از سد شاگردان ساکت الهامی گذشت تا نساجی همچنان در حسرت امتیاز گیری از پرسپولیس در ورزشگاه آزادی بماند. ضمن آنکه ساکت الهامی به دلیل اعتراضات شدید به داوری از زمین اخراج شد.

۷. پرسپولیس 2-1 نساجی
هفته دوم لیگ بیست و یکم بود که دو تیم در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند و این بار نیز شاگردان یحیی بودند که موفق‌تر از حریف ظاهر شدند و با نتیجه دو بر یک از سد نساجی گذشتند. مهدی عبدی زننده هر دو گل پرسپولیس در تهران بود.

2018645

۸. نساجی 1- 3  پرسپولیس
بازی برگشت دو تیم به دلیل ناآماده بودن ورزشگاه وطنی در استادیوم امام رضا مشهد مقدس برگزار شد و در پایان پرسپولیس در یک روز سخت موفق به شکست دادن نساجی، شد تا همچنان در تعقیب استقلال برای بازپس‌گیری صدرجدول تلاش کند.

۹. پرسپولیس ۵-۱ نساجی
دی ماه سال قبل بود که شاهد پرگل‌ترین دیدار دو تیم بودیم. بازی‌ای که از هفته آخر نیم فصل برگزار می‌شد و در یک روز سرد زمستانی،  شاگردان یحیی موفق به کسب یک برد طوفانی مقابل نساجی شدند. گل‌های پرسپولیس در این دیدار را اسماعیلی فر (۲) عمری (۲) و گولسیانی به ثمر‌ رساندند و تک گل نساجی را هم ایوب کلانتری از فاصله‌ای دور به ثمر رساند.

2018644

۱۰. نساجی 0-4 پرسپولیس
در روزی که پرسپولیس برای قهرمانی در لیگ نیاز به هر سه امتیاز مقابل نساجی در هفته آخر لیگ برتر داشت، همانند بازی رفت شاگردان یحیی کار را طوفانی آغاز کردند و موفق شدند در همان نیمه اول با دو گل کار نساجی را یکسره کنند تا به قهرمانی لیگ برتر برسند. گل‌های پرسپولیس در آن دیدار توسط نعمتی، رفیعی، سرلک و صادقی  به ثمر‌ رسید.

2018642

۱۱. پرسپولیس ۱-۰ نساجی
و سرانجام دیدار رفت دو تیم در لیگ امسال، آخرین مصاف قرمز‌های تهران و مازندران بود که بازهم با برتری پرسپولیسی‌ها به پایان رسید. در آن دیدار شهاب زاهدی زننده تک گل پیروزی بخش سرخ پوشان بود.

دیدگاه‌ها