کد خبر : 2019506 | 17 اردیبهشت 1403 ساعت 17:27 | 41K بازدید | 28 دیدگاه

شاگردان شمسایی ‌در رتبه چهارم؛

جایگاه ویژه ایران در اولین رنکینگ جهانی فوتسال

در اولین رنکینگ رسمی جهانی فوتسال پیش از جام جهانی 2024، تیم ملی ایران پس از برزیل، پرتغال و اسپانیا، در جایگاه چهارم دنیا قرار گرفت.

جایگاه ویژه ایران در اولین رنکینگ جهانی فوتسال

به گزارش "ورزش سه"، پیش از جام جهانی 2024 ازبکستان، فیفا در اقدامی تحسین‌برانگیز و غافلگیرکننده برای نخستین بار رنکینگ تیم‌های ملی فوتسال جهان را اعلام کرد و نشان داد از این پس برنامه ویژه‌ای را برای این رشته ورزشی خواهد داشت. در این رده‌بندی، تیم ملی فوتسال برزیل، قهرمان پنج دوره جام جهانی فوتسال، در صدر جای دارد و تیم‌های ملی پرتغال، اسپانیا و ایران، در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

تیم ملی فوتسال برزیل، بخت نخست قهرمانی جام جهانی، با کلکسیون افتخارات بی‌شمارش در جام‌جهانی و کوپا آمه‌ریکا، رتبه اول را به خود اختصاص داده است. همچنین تیم ملی فوتسال پرتغال، مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی و از برترین تیم‌های فوتسال اروپا، در رده دوم جای دارد. تیم ملی فوتسال اسپانیا، با دو قهرمانی در جام جهانی و پرافتخارترین تیم جام ملت‌های اروپا، به علت ناکامی در سه جام جهانی اخیر پس از پرتغال در رتبه سوم ایستاده است و در نهایت تیم ملی فوتسال ایران که چندی پیش قهرمانی قاره کهن را جشن گرفت، بالاتر از تیم‌هایی چون آرژانتین، روسیه و مراکش در جایگاه چهارم دنیا می‌درخشد.

2018899
2018898

تیم ملی فوتسال ایران، به لطف سلطنت همیشگی‌اش در آسیا، امتیازات بیشتری نسبت به آرژانتین که قهرمانی جهان را در کارنامه دارد، کسب کرده است.

2018897

فیفا برای رتبه‌بندی تیم‌های ملی فوتسال، 4600 مسابقه رسمی را زیر نظر گرفته و در نهایت از ده تیم برتر دنیا رونمایی کرده است.

دیدگاه‌ها