کد خبر : 2019644 | 18 اردیبهشت 1403 ساعت 05:13 | 51.2K بازدید | 17 دیدگاه

اسدبیگی هافبک دفاعی آوانگارد پرسپولیس

اولین مهره ترکیب اوسمار برای بازی بعد مشخص شد

در شرایطی که همه از درخشش اوستون اورونوف حرف می‌زنند اما باید از یک هافبک دفاعی که اخیرا پاس گل می‌دهد هم حرف زد.

اولین مهره ترکیب اوسمار برای بازی بعد مشخص شد

به گزارش "ورزش سه"، با درخشش سینا اسدبیگی در اراک که در نقش هافبک میانی و کمی پیشروتر از پست اصلی‌اش دو پاس گل داد و یک موقعیت گل قطعی ساخت تصور می‌شد این بازیکن حداقل دقایقی در بازی سپاهان نصیبش شود و به عنوان مهره‌ای برای بستن کمربند میانی وارد زمین شود اما اوسمار به عجیب‌ترین شکل ممکن از او در آن مسابقه حساس استفاده نکرد.

در قائمشهر و بعد از اخراج سروش رفیعی تصور می‌شد اوسمار خیلی زود دست به کار شده و اسدبیگی را جای امیری یا مهدی ترابی به بازی بیاورد اما باز هم تاخیر عجیب در تعویض باعث شد در صحنه دریافت گل میانه زمین پرسپولیس خالی به نظر برسد و هوشمند با استفاده از خلأ به وجود آمده بدون مزاحم شوت بزند و کار را به تساوی بکشاند.

با این وجود دقایقی بعد از این گل، اسدبیگی به زمین رفت و ضمن بستن کمربند میانی تیمش کاری که به تازگی خیلی خوب یادگرفته را انجام داد. پاس فرار اوستون اورنوف را بازیکنی داد که فقط پنج دقیقه از ورودش به زمین گذشته بود. بازیکنی که ذاتا یک هافبک دفاعی تخریبچی است و قاعدتا نباید خلاق باشد.اسدبیگی با دیدی باز و پاسی که شدت و جهت درستی داشت اورونوف را راهی دروازه حریف کرد و خیلی زود تاثیر حضورش را روی گل برتری گذاشت.

در ادامه درخشش اسدبیگی در توپگیری و پیش بردن و حفظ توپ باعث شد شرایط خط میانی پرسپولیس نسبت به آن دقایق پر استرس ده نفره شدن کیفیت بهتری پیدا کند و او با نمایشی درخشان بعد از اورونوف خلاق مهره پیروزی تیمش باشد.

با حضور اسدبیگی در مرکز زمین و البته هوشمندی دیگر بازیکنان پرسپولیس در حفظ نتیجه، این تیم با وجود یک بازیکن کمتر موقعیتی به نساجی نداد و غیر از آن ارسال‌های وقت‌های تلف شده ،دروازه بیرانوند به خطر نیفتاد تا امتیازهای تعویض بجا اینجا مشخص شود.
با این نمایش شاید برای اوسمار نیمکت نشین کردن دوباره اسدبیگی بسیار دشوار باشد هر چند محرومیت سروش رفیعی از بازی با هوادار شاید سرمربی برزیلی سرخ‌ها را مجاب کند که از هافبک کرد خود قعا در ترکیب اصلی آن مسابقه بهره بگیرد.

در واقع می‌توان گفت از حالا حضور اسدبیگی در ترکیب اصلی آن بازی مشخص شده و شماره 66 جلوتر از خدابنده لو در اکباتان فیکس خواهد شد.

دیدگاه‌ها