کد خبر : 2020262 | 21 اردیبهشت 1403 ساعت 00:42 | 41.3K بازدید | 132 دیدگاه

و باز هم این تیم فوق‌العاده ژابی

لورکوزن ۲-۲ رم: تیم ژابی باز هم نباخت و به فینال رفت

بایر لورکوزن یک بار دیگر در دقایق پایانی از شکست فرار کرد و با تساوی ۲-۲ در بازی برگشت و پیروزی ۴-۲ در مجموع دو بازی، بر رم غلبه کرد و به فینال مسابقات لیگ اروپا راه یافت.

لورکوزن ۲-۲ رم: تیم ژابی باز هم نباخت و به فینال رفت

به گزارش "ورزش سه"، در دور برگشت مرحله نیمه‌نهایی لیگ اروپا، رم در ورزشگاه بای آرنا مهمان لورکوزن بود. شاگردان دنیله ده‌روسی که در بازی رفت متحمل شکست ۲-۰ شده بودند، با دو پنالتی موفق به کامبک شدند اما در دقایق پایانی لورکوزن با گل‌به‌خودی جانلوکا مانچینی و سپس گل زیبای استانیسیچ به پیروزی ۴-۲ رسید.

ویدئو: 332338

بازی را بازیکنان رم بهتر آغاز کردند اما پس از دقایقی حفظ مالکیت توپ، تیم ژابی آلونسو بازی را در دست گرفت و چند موقعیت خطرناک ایجاد کرد.

در دقیقه ۱۵ ضربه خطرناک ژاکا با اختلاف زیادی از بالای دروازه به بیرون رفت.

چند دقیقه بعد لئوناردو اسپیناتزولا به دلیل مصدومیت از بازی تعویض شد و جایش را به زالفسکی داد.

در دقیقه ۳۱ ضربه خطرناک پالاسیوس به تیر عمودی دروازه برخورد کرد و برگشت.

هفت دقیقه بعد اسویلار با یک دبل سیو مانع از گل خوردن رم شد. او ابتدا ضربه عدلی را مهار کرد و در برگشت والی هویژک را گرفت.

دو دقیقه بعد به دلیل خطا روی سردار آزمون، داور برای رم پنالتی گرفت و پاردس موفق شد با تبدیل این ضربه به گل رم را به کامبک نزدیک کند.

2020135

نیمه دوم هم با برتری لورکوزن آغاز شد. آنها صاحب توپ و میدان بودند و در چند صحنه به دروازه رم نزدیک شدند اما بازیکنان مهمان به خوبی دفاع کردند تا اینکه در یکی از معدود موقعیت‌هایشان روی ارسال کرنر توپ به دست بازیکن لورکوزن برخورد کرد و داور باز هم پنالتی گرفت.
در دقیقه ۶۶ پاردس پشت توپ ایستاد و توانست بازی را ۲-۰ و در مجموع مساوی کند.

2020136

پنج دقیقه پس از این گل سردار احساس ناراحتی کرد و به دلیل مصدومیت از بازی خارج شد و جایش را به ادواردو بووه داد.

در ادامه هر دو تیم برای زدن گل موقعیت‌هایی خلق کردند اما هیچکدام ثمری نداشتند تا اینکه در دقیقه ۸۲ ارسال کرنر بازیکنان لورکوزن از همه گذشت و با برخورد به جانلوکا مانچینی وارد دروازه و تبدیل به یک گل‌به‌خودی شد.

2020134

در حالی‌که رم در مجموع عقب بود اما لورکوزن برای زدن گل مساوی فشار آورد و چندین موقعیت خوب هم داشت. پس از حملات پیاپی شاگردان آلونسو بالاخره از شکست گریختند و با یک گل دیگر در ثانیه‌های پایانی رکورد شکست‌ناپذیری‌شان را حفظ کردند. در دقیقه ۷+۹۰ استانیسیچ از سمت راست حرکت کرد و با یک سر توپ عالی ضربه‌اش را به سمت مخالف زد و بازی را ۲-۲ کرد.

2020137

با این نتیجه لورکوزن هم به رکورد شکست‌ناپذیری را حفظ کرد و هم با پیروزی ۴-۲ در مجموع دو دیدار رفت و برگشت به فینال لیگ اروپا رسید.

دیدگاه‌ها