کد خبر : 2020726 | 22 اردیبهشت 1403 ساعت 23:43 | 11.8K بازدید | 18 دیدگاه

اخراج شجاع سختگیرانه است، کارت را برگردانید

تراکتور مدعی یک پنالتی دیگر شد!

رضا کرمانشاهی از عملکرد محمدحسین زاهدی‌فرد تمجید کرد و در عین حال در مورد قضاوت داور تعویضی اظهار نظر داشت.

تراکتور مدعی یک پنالتی دیگر شد!

به گزارش “ورزش سه”، پیروزی تراکتور زیر سایه اخراج شجاع خلیل‌زاده قرار گرفت که اعتراض شدید کادر و بازیکنان تراکتور را به دنبال داشته است.

رضا کرمانشاهی مدیر اجرایی تیم تراکتور درباره عملکرد زاهدی‌فر و همچنین داور تعویضی که به جای او وارد زمین شد، صحبت کرده است.

کارشناسی داوری از نظر کرمانشاهی را به نقل از کانال رسمی تراکتور بخوانید: 

* آقای زاهدی‌فر قاضی محترم این دیدار از داوران با تجربه فوتبال کشورمان است که قضاوت بسیار خوبی در این دیدار داشت. ایشان در نیمه نخست بازی جایگیری و دوندگی عالی داشت و تصمیم‌شان در اعلام دو پنالتی به نفع تراکتور که همراه با جریمه کارت زرد برای بازیکنان خاطی بود؛ کاملاً صحیح بود.
 

* وقت اضافه در نظر گرفته شده برای نیمه نخست نیز کاملاً درست و منصفانه بود و می‌توان گفت قضاوت تیم داوری در این نیمه بی‌نقص بود.
 

* متأسفانه آقای زاهدی‌فر دچار کشیدگی عضلانی در نیمه دوم شد و آقای امینی داور چهارم قضاوت ادامه مسابقه را برعهده گرفت. در چنین مواقعی که داور چهارم جایگزین می‌شود، کاملاً طبیعی است که آمادگی روحی مناسب برای قضاوت را ندارد.
 

* چرا که خودش را آماده چنین دیداری نکرده است. با این حال، آقای امینی جایگیری مناسبی در صحنه‌های مختلف داشت و تصاویر آهسته نشان می‌دهد که در تشخیص خطا روی حسین پورحمیدی نیز عملکرد وی مناسب بود.
 

* در صحنه خطای بازیکن گل گهر که منجر به مصدومیت پورحمیدی شد، بازیکنان حریف با تصور تمارض دور دروازه‌بان تراکتور حلقه زدند که این کار آنان اشتباه بود و باعث آغاز درگیری بازیکنان جوان دو تیم شد.
 

* براساس تصاویر تلویزیونی اخراج آقای شجاع خلیل‌زاده کاپیتان تیم ما سختگیرانه بود؛ چرا که او قصد جدا کردن بازیکنان و خاتمه دادن به درگیری را داشت و به نظرم  شجاع خلیل‌زاده، حتی نباید کارت زرد هم می‌گرفت.
 

* داور در اخراج کاپیتان تراکتور دچار اشتباه شد. باشگاه تراکتور نیز پیگیری‌های لازم را در این راستا انجام خواهد داد که در صورت امکان، رکن قضایی فدراسیون فوتبال تصمیم داور را اصلاح نماید.
 

* اواخر نیمه دوم دروازه‌بان گل‌گهر خطای واضحی در داخل محوطه جریمه روی میلوش دلتیچ مرتکب شد که جریمه این خطا اعلام ضربه پنالتی به نفع تراکتور بود. داور جایگیری مناسبی داشت؛ اما در محاسبات خود دچار اشتباه شد.
 

* باتوجه به اتفاقات بازی، اعلام ۱۰ دقیقه وقت اضافی کاملاً صحیح بود و غیر از موارد اشاره شده، قضاوت تیم داوری مشکل دیگری نداشت.

دیدگاه‌ها