کد خبر : 2020787 | 23 اردیبهشت 1403 ساعت 10:56 | 40K بازدید | 19 دیدگاه

صحنه‌ای که از مهدی ترابی ندیده بودید

مهدی ترابی که همواره در فاز تهاجمی بازیکنی مثبت برای پرسپولیس بوده در بازی با هوادار یک کنش دفاعی جالب توجه داشت.

صحنه‌ای که از مهدی ترابی ندیده بودید

به گزارش "ورزش سه"، هواداران پرسپولیس و اهالی فوتبال مهدی ترابی را به‌خاطر حرکات خلاقانه در نیمه زمین حریف، پاس گل و گل‌های فنی‌اش می‌شناسند و کمتر کسی یادش می‌آید او در امور تدافعی بازیکنی سخت‌گیر باشد.

در مورد ترابی برخی همبازیان و حاضران در تمرین پرسپولیس می‌گویند او بازیکن روز مسابقه است چرا که در تمرین به خودش سخت نمی‌گیرد و اگر خوب تمرین می‌کرد احتمالا حالا در یکی از لیگ‌های اروپایی بازی می‌کرد. به‌خاطر چنین مودی، ترابی را هیچ وقت بازیکنی موثر در فاز دفاعی ندیده‌ایم و حتی اگر وینگر بوده کمتر مشاهد شده فضای پشت سر مدافع هم جناح خود را پوشش بدهد.

با این وجود شماره 9 پرسپولیس در بازی با هوادار یک کنش دفاعی فوق‌العاده داشت که  از او ندیده بودیم. در میانه نیمه دوم وقتی پرسپولیس تحت پرس تیم هوادار قرار داشت و شرایط سختی را با یک گل اختلاف دنبال می‌کرد حسین کنعانی سعی کرد با فوتبالی مدرن از خط دفاع بازی‌سازی کند اما توپ او برگشت داده شد و مهم‌ترین موقعیت گل هوادار را به وجود آورد.

در این صحنه کریم اسلامی موقعیت ایده‌آلی را برای گلزنی امین قاسمی‌نژاد فراهم آورد اما ضربه مهاجم هوادار در بهترین موقعیت ممکن گل نشد. در این صحنه آن‌چه عجیب به نظر می‌رسید حضور مهدی ترابی در محوطه جریمه تیم خودی بود که در غیاب تمام مدافعان تیمش به شکل عجیبی خودش را به آن منطقه رسانده بود و در لحظه شوت قاسمی‌نژاد روی پای این بازیکن رفت.

در واقع یکی از دلایلی که باعث شد قاسمی‌نژاد نتواند ضربه دقیق و مناسبی به سمت دروازه پرسپولیس بزند همین حرکت مهدی ترابی بود در حالی که تاکنون چنین صحنه‌ای از او ندیده بودیم. به نظر می‌رسد حساسیت بازی‌ها و اهمیت رسیدن به پیروزی در هفته‌های پایانی و باقی ماندن در کورس قهرمانی، بازیکنان پرسپولیس را وادار به انجام حرکاتی خاص و ویژه در هر مسابقه می‌کند.

دیدگاه‌ها