کد خبر : 2021287 | 26 اردیبهشت 1403 ساعت 02:19 | 15.4K بازدید | 8 دیدگاه

آتالانتا، رم و لاتزیو آماده برای دو هفته جنگ تمام عیار؛

آخرین جنگ فصل سری آ: سه تیم و شاید 2 سهمیه!

آخرین جنگ فصل سری آ: سه تیم و شاید 2 سهمیه چمپیونزلیگ!

آخرین جنگ فصل سری آ: سه تیم و شاید 2 سهمیه!

به گزارش "ورزش سه"، در شرایطی که تنها دو هفته تا پایان سری آ ایتالیا باقی مانده، این لیگ قهرمانش مشخص شده و حتی میلان، یوونتوس و بولونیا موفق شده‌اند تا 4 سهمیه از 5 سهمیه لیگ قهرمانان اروپای این کشور را بربایند.

در چنین شرایطی سه تیم آتالانتا، رم و لاتزیو در تلاش هستند تا بتوانند تعداد سهمیه‌های ایتالیا در لیگ قهرمانان فصل بعد را افزایش بدهند و رقابت مثلث گاسپرینی، دروسی و تودور به اصلی‌ترین جدال این روزهای سری آ ایتالیا تبدیل شده است که آن را بررسی خواهیم کرد.

آتالانتا؛ برگامو، سرزمین فرشتگان است و گاسپرینی پیر شهر!
مرد 66 ساله فوتبال ایتالیا که در طی سالیان گذشته با اتالانتا نتایج شگرفی کسب کرده، در فصلی که سه بازیکن اصلی تیمش یعنی راسموس هویلوند، مریح دمیرال و جرمی بوگا جدا شدند، توانست با لیست مازاد لورکوزن، میلان و آلمریا کاری کند که هواداران ایتالیا خاطرات تیم خاصی که پاپو گومز، ایلیچیچ، زاپاتا و موریل داشتند را فراموش کنند!

آتالانتا با صرف پیروزی در فینال لیگ اروپا مقابل لورکوزن شکست‌ناپذیر ژابی آلونسو موفق می‌شود سهمیه لیگ قهرمانان اروپا کسب کند اما از آن مهم‌تر اگر شرایط سری آ اینگونه ادامه داشته باشد، آتالانتا با 63 امتیاز بالاتر از دو رقیب دیگر سهمیه پنجم این لیگ را به نام خودش می‌زند اما اصلی‌ترین اتفاق این خواهد بود که قهرمانی آتالانتا در لیگ اروپا، سهمیه ایتالیا را به عدد 6 خواهد رساند!

آتالانتا در سری آ دو بازی باقی‌مانده مقابل لچه و تورینو خواهد داشت که بعید است برابر آنها مشکلی داشته باشد و شکست دادن رم در هفته سی و پنجم کمک بسیار زیادی به تیم گاسپرینی کرد.

2020142

رم؛ جنگ‌جو تا آخرین نفس
گلادیاتورهای پایتخت‌نشین امیدوار هستند با حضور دروسی هر طور که شده بعد از مدت‌ها به لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کنند. جالوروسی با ژوزه مورینیو در کنفرانس اروپا قهرمان شد و توانست در لیگ اروپا فصل گذشته تا فینال پیشروی کند اما نتایج ضعیف ژوزه آنها را مجاب کرد تا دروسی را انتخاب کنند. بازیکن محبوب این تیم حالا در امر سرمربیگری نتایج قابل دفاعی گرفته ولی در 6 بازی قبلی از چشیدن طعم پیروزی ناکام بوده‌اند. این تیم در ادامه لیگ با جنوا و امپولی بازی می‌کند که عملکرد تیم تحت جیلاردینو در جنوا، باعث می‌شود دروسی انتظار یک دیدار دشوار را داشته باشد و پس از آن امپولی در المپیکو قطعا به این فکر می‌کند که با امتیاز گرفتن از رم، بخواهد از سقوط فرار کند!

جالوروسی 60 امتیاز در این فصل کسب کرده و وضعیت برای تیمی که سردار آزمون در آن حضور دارد نیازمند شکست خوردن آتالانتا در لیگ یا پیروزی این تیم در فینال اروپا خواهد بود.

2020138

لاتزیو؛ عقابی که از اتاق دودی ساری به آسمان اوج گرفت!
ساری در لاتزیو نتایج بسیار خوبی گرفت و کسب رتبه دوم در فصل گذشته همراه با رکورد کمترین گل خورده در لیگ، دو عاملی بود که خیال لاتزیاله‌ها را راحت می‌کرد اما فصل 2023/24، با جدایی ساویچ آغاز شد و با مصدومیت‌های پی در پی ایموبیله، آلبرتو و دیگر بازیکنان اثرگذار این تیم ادامه پیدا کرد تا جایی که علی‌رغم صعود بیانکوچلستی به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا و ارائه دو نمایش نسبتا خوب مقابل بایرن مونیخ، سران این تیم تصمیم به برکناری ساری بگیرند اما با نگاه به وضعیت کنونی لاتزیو با حضور تودور ابروها از تعجب برانگیخته خواهد شد؛ اگر جدول سری آ را از زمان برکناری ساری در نظر بگیرید، لاتزیو با 19 امتیاز و کسب 6 برد، یک تساوی و یک شکست نتایجش از اینتر قهرمان این فصل ایتالیا نیز بهتر بوده است! 

1977177

از هفته بیست و نهم تاکنون هیچ تیمی در ایتالیا به اندازه لاتزیو پیروز نشده و تنها اینتر و میلان موفق شده‌اند بیشتر از این تیم گلزنی کند. در خط دفاع تنها بولونیا است که با 2 گل خورده در 8 بازی، آمار بهتری نسبت به لاتزیویی دارد که در این تعداد بازی 6 گل خورده.

لاتزیو در دو دیدار باقی‌مانده این فصل برابر اینتر تیم سیمونه اینزاگی سرمربی و بازیکن سابقش قرار می‌گیرد و با نگاه تاریخ احتمالات عجیبی در ذهن کارشناسان ایتالیایی به وجود می‌آید. این تیم در پایان هم با ساسولو بازی دارد و 59 امتیازی که لاتزیو تا اینجا کسب کرده احتمال دارد تا پایان فصل به 65 امتیاز برسد اما صعود آنها هم در گروی امتیاز از دست دادن رم و قهرمانی آتالانتا در لیگ اروپا خواهد بود.

دیدگاه‌ها