کد خبر : 2021335 | 25 اردیبهشت 1403 ساعت 16:21 | 12.7K بازدید | 17 دیدگاه

مجید جلالی با نقشه جام جهانی از مالزی برگشت

کنفرانس کادر‌فنی تیم‌های ملی حاضر در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا به مدت سه روز در شهر کوالالامپور مالزی برگزار شد و مجید جلالی و سعید الهویی هم نماینده ایران بوده‌اند.

مجید جلالی با نقشه جام جهانی از مالزی برگشت

به گزارش "ورزش‌سه"، این کنفرانس برای تحلیل عملکرد تیم‌های مختلف در جام ملت‌های 2023 قطر و همینطور بررسی دلایل اختلاف میان فوتبال آسیا و اروپا و چگونگی کم کردن این فاصله برگزار شده و از کشورهای مختلف نمایندگانی داده‌های خود درباره آخرین مسابقات قهرمانی در آسیا را شرح داده‌اند.

جلالی در گفت‌وگویی درباره موضوع بحث در این کنفرانس گفته است: «موضوع اصلی بحث و آنالیز جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا بود. ابتدا کادر‌فنی قطر و تیم‌های مرتبط با هماهنگی این کشور در میزبانی باشکوهی که داشتند در خصوص عملکرد خود توضیحاتی دادند. روز اول به طور کامل به مسیر تبیین شده قطر برای قهرمانی اختصاص داشت که نکته‌های بسیار خوبی را می‌توانستیم رصد کنیم.» 

در ادامه تکنیکال دایرکتور فدراسیون فوتبال می‌گوید که بحث‌های انجام شده برای پیدا کردن نقشه راهی جهت بهبود عملکرد تیم‌های آسیایی در جام جهانی پیش رو بوده است: «مفسران ارشد AFC نقاط ضعف و قوت قابل بحث در فوتبال آسیا را با نکات مربوط به تیم‌های فوتبال دنیا مورد قیاس قرار دادند تا شانس موفقیت آسیایی‌ها در جام جهانی ۲۰۲۶ نیز تحلیل و ارزیابی شود. نکته‌های قابل توجه در سطح بزرگسالان و فوتبال پایه مطرح شد که آقای سعید الهویی مربی تیم ملی بزرگسالان نیز حضور داشتند و نکات لازم را برداشت و جلسات خوبی را برگزار کردند تا در اختیار آقای قلعه‌نویی و سایر دست‌اندرکاران قرار دهند. تمام نکات مرتبط با این کنفرانس برای اراده به مربیان در حال پردازش است که قطعا در اختیار قرار می‌دهیم و همچنین جمع‌بندی خود از این کنفرانس فشرده و مهم فوتبال آسیا در اختیار مقام ریاست فدراسیون فوتبال قرار خواهیم داد.»

دیدگاه‌ها