کد خبر : 2021498 | 26 اردیبهشت 1403 ساعت 13:02 | 12.3K بازدید | 3 دیدگاه

گری: قهرمانی در ترکیه شروع ماجراجویی‌ام است

هافبک جوان و ایرانی تیم فاتیح کارا ترکیه موفق شد بهمراه تیمش عنوان قهرمانی لیگ این کشور را کسب کند.

گری: قهرمانی در ترکیه شروع ماجراجویی‌ام است

به گزارش "ورزش سه"، در پایان مسابقه رده پایه لیگ ترکیه، تیم فاتیح کارا در فینال موفق شد آنتالیا را شکست داده و قهرمانی‌اش را جشن بگیرد. این قهرمانی اما با حضور یک بازیکن ایرانی در تیم فاتیح کارا رقم خورد. محمدحسام گری بازیکن 15 ساله ایرانی تیم فاتیح کارا که به عنوان وینگر و هافبک تهاجمی طی فصل اخیر برای این تیم به میدان رفته، توانسته اولین قهرمانی خود را در لیگ این کشور جشن بگیرد.

او درباره این افتخار می‌گوید: باید در ابتدا از همه کسانی که حامی بزرگ من در این مسیر بودند تشکر کنم. از پدر و مادرم و همچنین برادرم. مربیانم که در صدر آنها آقای عارف محمدوند قرار دارند. این یک اتفاق بزرگ برایم بود و مطمئنا انگیزه‌ام را برای ادامه مسیر افزایش داده است. به صورت ساده بخواهم بگویم این تازه اول ماجراجویی من برای موفقیت‌های بعدی خواهد بود و می‌خواهم اتفاقات بزرگتری را پشت سر بگذارم.

حسام گری در ادامه با اشاره به شرایط تیمش در مسیر قهرمانی گفت: ما در گروه خودمان به عنوان دومی رسیده بودیم و در این مرحله با تیم‌های قهرمان و نائب قهرمان دیگر گروه‌ها رقابت فشرده‌ای داشتیم. شاید سخت‌ترین بازی ما در مرحله قبلی و برابر فنرباغچه بود. ما با یک گل عقب افتادیم اما خوشبختانه توانستیم در نیمه دوم نتیجه را تغییر داده و به فینال راه پیدا کنیم. آنها تیم قدرتمندی بودند. کلا در فوتبال ترکیه تیم‌های رده پایه از قدرت بدنی و فنی و فیزیکی بالایی برخوردار هستند. توجه خاصی به این رده می‌شود و مطمئنا آنها در تلاش خواهند بود نسل آینده فوتبال این کشور را بار دیگر در مسیر کسب عنوان و افتخار قرار دهند. در فینال نیز موفق شدیم آنتالیا را به عنوان میزبان با یک گل شکست دهیم و قهرمان شویم.

هافبک تکنیکی تیم فاتیح کارا در واکنش به اینکه توانسته به عنوان بازیکن ایرانی این افتخار را کسب کند گفت: برای من و خانواده‌ام کاملا این اتفاق ارزشمند بود. اینکه بتوانم پرچم کشورم را در ترکیه و تیمی بالا ببرم احساس غرور می‌دهد. بهرحال بازی کردن در چنین شرایط سنی و برای یک کشور دیگر سخت است. اما تمام توانم را به کار خواهم گرفت تا روزی اتفاقات مهمتری را شکل دهم. بار دیگر باید از مربیانم قدردانی کنم و امیدوارم بتوانم همیشه باعث سربلندی آنها شوم.

او درباره احتمال حضور و دعوتش به اردوی رده پایه ایران گفت: چیزی نمی‌دانم. اینکه بازی‌های مرا دنبال کرده‌اند یا نه را نمی‌دانم. برای من مسیر ادامه دارد و برای آن تلاش خواهم کرد. مسلما اتفاقات بهتری در آینده خواهد افتاد.

دیدگاه‌ها