کد خبر : 2021503 | 26 اردیبهشت 1403 ساعت 13:14 | 7.6K بازدید | 18 دیدگاه

نظارت‌ها را در سه هفته پایانی افزایش دهید؛

باشگاه پیکان: مدیران فدراسیون به ما راهکار بدهند

مدیر رسانه‌ای تیم فوتبال پیکان معتقد است حق این تیم در هفته‌های اخیر خورده شده و این اتفاق نباید در سه هفته پایانی تکرار شود.

باشگاه پیکان: مدیران فدراسیون به ما راهکار بدهند

به گزارش ورزش سه، در حساس‌ترین دیدار هفته بیست و هفتم تیم فوتبال پیکان با حساب یک بر صفر در اصفهان مقابل ذوب‌آهن متحمل شکست شد. در این بازی، پیکانی‌ها موفق شدند روی یک ضربه ایستگاهی به گل تساوی برسند اما کمک داور بازی به بهانه آفساید، گل را مردود دانست.

در همین زمینه کاوه علی‌اسماعیلی مدیر رسانه‌ای تیم فوتبال پیکان گفت: بعد از بازی، با داور مسابقه صحبت کردیم و گفتیم تصاویر نشان می‌دهد تصمیمی که گرفته شد اشتباه بود. داور اعلام کرد من فقط تصمیم کمک دوم خود را تأیید کردم. این موضوع را با ناظر بازی هم در میان گذاشتیم، که ایشان خواست تصاویر برای کارشناسان داوری ارسال شود. 

وی گفت: ساعاتی پس از پایان بازی تا همین امروز (چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه) تماس‌های فراوانی از سوی کارشناسان داوری داشتیم که صحنه را بررسی کرده و گفتند گل پیکان در شرایط سالم به ثمر رسید و کمک داور دچار اشتباه شد. 

علی‌اسماعیلی ادامه داد: در برنامه‌های تلویزیونی، رسانه‌های آنلاین و خبرگزاری‌ها، اشتباه کمک داور تأیید شد که نشان می‌دهد بار دیگر پیکان از جانب داوری‌ها لطمه دیده است. 

2018885

مدیر ارتباطات و روابط عمومی باشگاه پیکان افزود: بدون اینکه دنبال جار و جنجال رسانه‌ای باشیم همیشه در کمال احترام نسبت به افزایش اشتباهات داوری در دیدارهای پیکان هشدار داده بودیم اما این رویه همچنان ادامه دارد و نمی‌‌دانیم چطور باید مقابل آن بایستیم؛ به خصوص در شرایطی که پیکان دارد و با توجه به امتیازاتی که بابت اشتباهات داوری از دست دادیم موقعیت خوب خود را در جدول رده‌بندی از دست داده‌ایم. جالب اینکه در چند مورد از اشتباهات داوری در طول فصل، آقای خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران به صورت رسمی یا در تماس با ارکان باشگاه حق را به پیکان داد اما باز هم این اشتباهات ادامه یافت. در همین دو هفته گذشته پنالتی واضح ما مقابل آلومینیوم اراک نادیده گرفته شد و گل 100 درصد سالم ما برابر ذوب‌آهن مردود اعلام شد. 

علی‌اسماعیلی ادامه داد: با توجه به اینکه کارشناسان بار دیگر در تماس با ما اعلام کردند حق پیکان در داوری‌ها خورده شده از کمیته داوران و سایر ارکان فدراسیون درخواست داریم نظارت بر لیگ را به خصوص در این هفته‌های حساس افزایش دهند چون تیمی مثل پیکان مظلوم واقع شده و باید راهی برای احقاق حق خود در زمین بازی پیدا کنیم. 

2021307

وی گفت: شخصا در جلسات هماهنگی قبل از مسابقات با حضور ناظران بازی و داوری، این موضوع را بارها عنوان کردم که پیکان از اشتباهات داوری لطمه‌های فراوانی دیده و نگران آینده هستیم؛ اما هر چه می‌گذرد فشار از این جانب روی تیم ما افزایش می‌یابد و از حجم اشتباهات تأثیرگذار داوری کم نمی‌شود. 

مدیر رسانه‌ای تیم فوتبال پیکان در پایان گفت: مسئولان فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و سایر نهادها که بانی و ناظر برگزاری مسابقات هستند راهکار جدیدی برای حل این معضل در سه هفته پایانی و سرنوشت‌ساز لیگ ارائه دهند یا حداقل به ما بگویند کجا و چگونه اعتراض کنیم تا به عدالت داوری برسیم؛ چون باشگاه پیکان به دنبال سهم‌خواهی از اشتباهات داوری نیست بلکه تنها در پی عدالت در قضاوت‌ها هستیم.

دیدگاه‌ها