کد خبر : 2021691 | 27 اردیبهشت 1403 ساعت 12:16 | 17.2K بازدید | 19 دیدگاه

استارت ايران در آسيايى ويتنام طلايى نبود

دو نشان برنز تكواندو در روز حذف ناهيد كيانى

روز نخست رقابت‌های تکواندوی قهرمانی آسیا با کسب دو مدال برنز برای نمایندگان ايران به پایان رسید.

دو نشان برنز تكواندو در روز حذف ناهيد كيانى

به گزارش "ورزش سه"، این دوره از مسابقات صبح امروز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه با حضور ۲۴۴ تکواندوکار از ۳۳ کشور در سالن «تین سون» شهر «دانانگ» ویتنام آغازشد. در روز نخست تیم ملی کشورمان 3 نماینده داشت که حاصل تلاش آنها 2 مدال برنز توسط سعیده نصیری و متین رضایی بود.

*سعیده نصیری در اولین تجربه آسیایی خود موفق به کسب مدال برنز وزن ۴۶- کیلوگرم شد. وی در اولین دیدار «لخااوا» از مغولستان را در دو راند متوالی شکست داد و سپس با همین نتیجه «اوکاموتو» از ژاپن را از پیش رو برداشت و راهی دور نیمه نهایی شد. نصیری در این مرحله مقابل «وانگ» از چین قرار گرفت و 2 بر یک باخت و به نشان برنز رسید. نماینده چین پیش از نصیری «هوانگ سوان» نماینده عنوان‌دار جهان از چین تایپه را از پیش روی برداشته بود.

*متین رضایی هم در وزن ۶۳- کیلوگرم دومین برنز ایران در روز نخست را کسب کرد. وی دور نخست مقابل «تسوروکا» از ژاپن 2 بر صفر به برتری دست یافت و در ادامه با همین نتیجه برابر «ذکریا قالی» از عربستان پیروز شد و به نیمه نهایی صعود کرد. وی برای رسیدن به فینال «جون جانگ» کره ای با برنز المپیک، طلا و برنز جهان و 7 طلا، دو نقره و دو برنز گرندپری را پیش رو داشت و با وجود نمایشی قابل قبول 2 بر صفر باخت و به نشان برنز دست یافت.

*ناهید کیانی در وزن ۵۳- کیلوگرم بعد از یک دور نخست استراحت، برابر «جونگ» از تایلند 2 بر صفر باخت و حذف شد.

این دوره از مسابقات فردا جمعه 28 اردیبهشت ماه با حضور مهران برخورداری، ابوالفضل زندی، مهدی حاجی موسایی، امیرسینا بختیاری، محمد حسین یزدانی، مبینا نعمت‌زاده، الهام حقیقی و ملیکا میرحسینی از تیم ملی ایران پیگیری می‌شود. 

هدایت تیم ملی تکواندو ایران در بخش بانوان برعهده مینو مداح است و مهروز ساعی و فاطمه نعمتی مربیان این تیم هستند. مجید افلاکی هم سرمربی تیم ملی مردان است، رضا ایمان‌زاده و مهرداد یوسفی نیز کمک‌های وی خواهند بود. حمیدرضا یاوری هم پزشک تیم ملی است.

دیدگاه‌ها