کد خبر : 2023819 | 05 خرداد 1403 ساعت 11:28 | 210.3K بازدید | 176 دیدگاه

یک قدم تا فاجعه، دو گام تا هت‌تریک!

کامبک پرسپولیس با عجیب‌ترین نمایش عمر کنعانی!

درست مثل تیم پرسپولیس محمدحسین کنعانی‌زادگان هم یک شب فراموش‌نشدنی و فوق العاده عجیب را پشت سر گذاشت.

کامبک پرسپولیس با عجیب‌ترین نمایش عمر کنعانی!

به گزارش "ورزش سه" با وجود مصدومیت گئورگی گولسیانی و خروج او از ترکیب اصلی، محمدحسین کنعانی‌زادگان مهمترین و مستحکم‌‌ترین عضو خط دفاعی تیمش مقابل استقلال خوزستان به حساب می‌آمد، اما او در مهمترین وظیفه خود کوتاهی کرد و در این بازی حساس به جای اینکه مدافع خوبی باشد یک مهاجم فوق العاده بود.

کنعانی‌زادگان در ثبت گل اول حریف نقش مهمی ایفا کرد و یک اشتباه مهلک از او سر زد که باور نکردنی به نظر می‌رسید. دقیقه 3 بازی بعد از سر خوردن دانیال اسماعیلی‌فر و از دست رفتن توپ هیچ کس تصور نمی‌کرد کنعانی آنطور ساده و عجیب از بازیکن حریف دریبل بخورد و اجازه دهد تا کاظمی با بیرانوند تک به تک شود اما درست بعد از این اتفاق کنعانی زیر لب چیزی گفت و انگار خودش هم متوجه شد که چه گافی داده است.

در کمال تعجب، کنعانی درست مثل اسماعیلی‌فر در گل دوم حریف هم در کانون اتفاقات بود. دقیقه 40 و بعد از ارسال کرنر حریف دانیال توپ را درست به جایی فرستاد که آسو رستم در آنجا حضور داشت و او با یک کنترل و شوتی دقیق دروازه بیرانوند را گشود. در این صحنه هم کنعانی هم عبدالکریم برای بلاک کردن شوت آسو تکل بستند اما کنعانی جهت تکلش را اشتباه انتخاب کرد و توپ از پشت او به سمت دروازه رفت و گل دوم ثبت شد.

2026107

اما به شکلی باورنکردنی کنعانی ملی‌پوش در جریان ثبت گل سوم و خردکننده حریف هم نقش بازی کرد. در این صحنه و بعد از شروع بازی توسط  فرزین گروسیان در وقت‌های تلف شده نیمه نخست، توپ روی سر جواد آقایی‌پور فرود آمد و کنعانی که غافلگیر شده و  نتوانسته بود با او یارگیری کند پشت سر آقایی‌پور بود و اجازه داد این مهاجم به راحتی ضربه سر بزند و با پر کردن آفساید توسط فرجی، کاظمی فرصت یافت تا شوک سوم را هم به بیرانوند و تیمش وارد کند.

با این وجود کنعانی که به نوعی در هر سه گل حریف به نوعی مقصر بود و عملکردی شبیه فاجعه در خط دفاعی داشت در نیمه دوم  وجه دیگر توانمندی‌های خودش را نشان داد و مثل یک مهاجم خبره به کمک تیمش آمد. کنعانی در حساس‌ترین لحظه و بعد از اعلام پنالتی به سود یتمش در شرایطی که فقط 15 دقیقه تا پایان بازی مانده و سه گل از حریف عقب بودند در غیاب گولسیانی پشت ضربه پنالتی ایستاد و در کمال شجاعت مثل بازی رفت در اوج تسلط و اطمینان، گروسیان که انگار تسلیم‌نشدنی به نظر می‌رسید را تسلیم ضربه خود کرد.

بعد از آن کنعانی مثل یک هافبک-مهاجم مدام در حوالی باکس هجده قدم حریف بود. شاهکار کنعانی اما در صحنه گل دوم اتفاق افتاد که درست دو دقیقه بعد از آن پنالتی روحیه بخش رخ داد. در این صحنه همکاری دو نفره او با دانیال منجر به گلی تماشایی شد. در این لحظه کنعانی مثل یک هافبک تکنیکی توپ را از دانیال گرفت، چرخید، از بازیکن حریف عبور کرد و با پاسی عمقی و به زیبایی دانیال را در موقعیت تک به تک قرارداد تا او توپ را از بین پاهای گروسیان وارد دروازه کرده و تیمش را به بازگشت امیدوار کند.

2026108

در ادامه و در دقایقی که پرسپولیس برای رسیدن به گل سوم بی‌تابی می‌کرد کنعانی با یک ضربه سر تماشایی تیر عمودی دروازه حریف را لرزاند و بدشانس بود که دوباره گلی به نام او ثبت نشد.

در دقیقه ششم وقت‌های تلف شده نیز او مثل یک هافبک میانی و مهاجم در لحظه کات بک دانیال در بین آن‌همه مهره تهاجمی و هافبک خودش را به باکس رساند و شانس این را داشت تا دوباره دروازه حریف را باز کند اما گروسیان ضربه او را دفع کرد و نوبت اورونوف رسید تا از ریباند شوت اوت او زننده گل چهارم تیمش باشد.

با شور و اشتیاقی که کنعانی برای جبران از خودش نشان داد او حتی در این بازی می‌توانست هت‌تریک کند اما با تاثیرگذاری در حملات و گل‌هایی که از آن شکست تلخ یک پیروزی شیرین و مهم ساختند، به نوعی عملکرد ضعیف خودش در خط دفاع را هم جبران کرد.

در واقع کنعانی‌زادگان خودش هم در این مسابقه یک کامبک انفرادی داشت تا شبی خاطره‌انگیز برای شماره شش ملی پوش سرخ‌ها در آزادی رقم بخورد.

دیدگاه‌ها