کد خبر : 2023859 | 05 خرداد 1403 ساعت 14:03 | 11.4K بازدید | 21 دیدگاه

یوکوهاما تاریخ‌نویسی می‌کند یا العین به جام می‌رسد؟

تیم سابق مجیدی در پی کسب ستاره دوم آسیایی

تیم‌های العین و یوکوهاما مارینوس در دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا، به مصاف هم خواهند رفت.

تیم سابق مجیدی در پی کسب ستاره دوم آسیایی

به گزارش "ورزش سه"، بازی برگشت لیگ قهرمانان آسیا بین تیم‌های العین امارات و یوکوهاما مارینوس ژاپن یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین دیدارهای این فصل مسابقات است. نماینده ژاپن در بازی رفت در استادیوم نیسان موفق شد با نتیجه دو بر یک پیروز شود و اکنون با برتری نسبی به بازی برگشت در استادیوم هزاع بن زاید قدم می‌گذارد. این دیدار، نه تنها تعیین‌کننده سرنوشت قهرمانی آسیاست، بلکه با توجه به تغییرات آتی در فرمت لیگ قهرمانان، یکی از آخرین بازی‌های مهم در قالب فعلی این رقابت‌ها خواهد بود.

العین امارات، که از مزیت میزبانی در بازی برگشت برخوردار است، با امید و انگیزه فراوان وارد میدان می‌شود. این تیم که در طول تاریخ خود موفق به کسب یک قهرمانی آسیا شده است، اکنون تلاش می‌کند تا با جبران شکست بازی رفت، برای دومین بار به این عنوان دست یابد. بازیکنان العین با حمایت پرشور هواداران خود در ورزشگاه خانگی، به دنبال ارائه یک نمایش هجومی و قوی هستند تا بتوانند نتیجه لازم را کسب کنند.

یوکوهاما مارینوس ژاپن، با توجه به پیروزی در بازی رفت، با اعتماد به نفس بیشتری به میدان خواهد آمد. این تیم، با اتکا به بازی دفاعی منظم و حملات سریع، سعی خواهد کرد تا از برتری خود دفاع کند و با حفظ نتیجه مطلوب، به قهرمانی آسیا دست یابد. نماینده ژاپن به خوبی آگاه است که العین در خانه خود تیمی خطرناک و توانمند است و برای موفقیت باید با تمام قوا بازی کند.

این بازی همچنین به دلیل آخرین نسخه لیگ قهرمانان آسیا با فرمت کنونی، اهمیت ویژه‌ای دارد. از پاییز امسال، مسابقات با فرمت جدید و در قالب لیگ نخبگان برگزار خواهد شد. تغییرات در ساختار مسابقات به منظور افزایش کیفیت و جذابیت بازی‌ها انجام شده است و تیم‌های شرکت‌کننده در لیگ نخبگان، با چالش‌های جدیدی روبرو خواهند شد. این بازی، به نوعی پایان یک دوره و آغاز دوره‌ای جدید در فوتبال باشگاهی آسیا محسوب می‌شود.

2012043

با توجه به این تغییرات، قهرمانی در این دوره از لیگ قهرمانان آسیا اهمیت دوچندانی پیدا کرده است. هر دو تیم العین و یوکوهاما مارینوس، علاوه بر انگیزه‌های ورزشی و افتخارآفرینی، به دنبال این هستند که نام خود را به عنوان آخرین قهرمان در قالب کنونی این مسابقات ثبت کنند. این امر به هیجان و حساسیت بازی افزوده و آن را به یکی از پرتماشاگرترین و پرهیجان‌ترین دیدارهای این فصل تبدیل کرده است.

یوکوهاما مارینوس که دو قهرمانی در جام در جام آسیا (این نسخه از مسابقات منحل شده است) را در کارنامه دارد، در پی کسب نخستین قهرمانی آسیایی خود است. اتفاقا یکی از قهرمانی‌های آنها با پیروزی مقابل پرسپولیس به دست آمده و آنها برای رسیدن به جام قهرمانی، سخت تلاش می‌کنند.

بازی برگشت بین العین و یوکوهاما مارینوس، بی‌شک یکی از ماندگارترین دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود. هواداران فوتبال در سراسر قاره، با اشتیاق و هیجان این بازی را دنبال خواهند کرد و منتظرند ببینند کدام تیم موفق به کسب عنوان قهرمانی می‌شود. آیا العین خواهد توانست با استفاده از مزیت میزبانی، شکست بازی رفت را جبران کند و برای دومین بار قهرمان آسیا شود؟ یا یوکوهاما مارینوس با دفاع از برتری خود در بازی رفت، تاریخ‌سازی خواهد کرد و برای نخستین بار به قهرمانی دست خواهد یافت؟ پاسخی که در پایان این دیدار هیجان‌انگیز مشخص خواهد شد.

دیدگاه‌ها