کد خبر : 2023910 | 06 خرداد 1403 ساعت 03:00 | 14.5K بازدید | 10 دیدگاه

تیم ملی انگلیس، شاید بعد از یورو برای پوچ!

طرفداران فوتبال لحظه‌ای فکر نمی‌کردند که روز سه‌شنبه، پوچتینو با توافقی دوستانه از آبی پوشان لندن جدا شود و با طرفداران چلسی وداع کند.

تیم ملی انگلیس، شاید بعد از یورو برای پوچ!

به گزارش "ورزش سه"، از قضا موتور تیم پوچتینو دقیقا در اواخر فصل روشن شد؛ هرچند که آنها دیر راه افتادند اما در ده بازی اخیر به هفت برد، دو تساوی و یک باخت دست پیدا کردند تا بتوانند پس از طی کردن دوران کابوس وار اوایل و اواسط فصل، با این نتایج در جایگاه ششم قرار بگیرند و سهمیه پلی آف لیگ کنفرانس اروپا را کسب کنند.

اکنون پس از جدایی، خبرهای دیگری از انگلیس مخابره می‌شود. رسانه‌ها و مطبوعات انگلیس درباره پوچتینو و نیمکت تیم ملی انگلیس گمانه‌زنی‌های فراوانی انجام می‌دهند؛ اینکه اگر گرت ساوتگیت با لیستی از بازیکنان آماده و فوق ستاره، نتواند در جام ملت‌های اروپای پیش رو به نتایج مطلوب یا بهتر است بگوییم به مقام و عنوان قهرمانی دست پیدا نکند، پوچتینو یکی از گزینه‌های نشستن بر روی نیمکت سه شیرها خواهد بود.
مرد آرژانتینی در سال 2022 در مصاحبه‌ای با اتلتیک اذعان کرده بود: «زندگی در انگلیس را ترجیح می‌دهم و در اینجا من و خانواده‌ام احساس راحتی و امنیت داریم.»

پوچتینو که سابقه کار طولانی در فوتبال انگلیس دارد و با تیم‌هایی همچون ساوتهمپتون و تاتنهام، بیشتر در دنیای مربیگری معروف و محبوب شد، حالا آماده است تا پس از گرت ساوتگیت، سکان هدایت انگلیسی‌ها را برعهده بگیرد.

با توجه به شناخت پوچ نسبت به فوتبال ملی و باشگاهی انگلیس، انتخاب او در قامت مربیگری سه شیرها، منطقی و عقلانی است و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، پوچ می‌تواند گزینه جذابی برای آینده فوتبال ملی انگلیس باشد.
هرچند که از سویی دیگر اوضاع منچستر یونایتد هم به قضیه پوچتینو و تیم ملی انگلیس ربط پیدا می‌کند و اگر تن هاخ، پس از فینال FA کاپ بدون توجه به هر نتیجه‌ای، از تیم اخراج شود -که شواهد و قرائن اینطور گواهی می‌دهند- پوچ آرژانتینی به یکی از گزینه‌های مربیگری برای شیاطین سرخ هم تبديل می‌شود.

در تابستان جاری شاهد نقل و انتقالات گرم و داغی بین نیمکت چند باشگاه بزرگ خواهیم بود و رفته رفته و با گذر زمان، نام مربیانی که بر روی همان نیمکت‌ها می‌نشینند، مشخص خواهد شد.

به نظر می‌رسد که مديران ارشد فوتبال ملی انگلیس، به عوض کردن و تغییر سرمربی تیم ملی پس از هشت سال علاقه دارند و دوست دارند که پوچتینو بعد از اتمام جام ملت‌های اروپا در آلمان، تیم را برای حضوری قدرتمند در جام جهانی 2026 آماده کند.

پوچتینو که در این فصل وظیفه هدایت آبی‌های لندن را برعهده داشت، موفق شد پنجاه و دو درصد بازی‌های فصل را با برد پشت سر بگذارد؛ در واقع تیم او، به طور میانگین در هر بازی 1/8 امتیاز کسب کرد.
از طرفی پیشرفت چشمگیر و عملکرد درخشان و استثنایی کول پالمر، زیر نظر پوچ میسر شد و تاثیر قابل توجهی در آینده فوتبال پالمر گذاشت؛ کاری که پوچ در ساوتهمپتون و تاتنهام به خوبی در آن ماهر بود و از بازیکنان جوان و کم نام و نشان، ستاره‌های فوق‌العاده‌ای می‌ساخت.

بدون هیچ شکی ترسیم چنین مسیری و بها دادن به مردی که بلد است چطور استعداد جوان‌ها را به بهترین شکل ممکن شکوفا کند و به منصه ظهور برساند، نشان دهنده آینده‌ای روشن برای قهرمانی در مهم‌ترین تورنمنت‌ها و عرصه‌های ملی است.

معین احمدوند

دیدگاه‌ها