کد خبر : 2024130 | 06 خرداد 1403 ساعت 13:18 | 4.3K بازدید | 2 دیدگاه

وقتی از همه ناامید می‌شویم، می‌گوییم کشتی

اسبقیان: امید ایران در المپیک به کشتی است

معاون وزير ورزش مى‌گويد اميد اصلى كاروان ايران در المپيک رشته کشتی است.

اسبقیان: امید ایران در المپیک به کشتی است

به گزارش "ورزش سه"، مجمع عمومی سالیانه فدراسیون کشتی از صبح امروز یکشنبه (6 خردادماه) با حضور دکتر محمدشروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان و اعضای مجمع در محل فدراسیون کشتی برگزار شد.

سید محمدشروین اسبقیان در این مجمع گفت: با ورزش بزرگ شدم و زندگی کردم، ورزش قهرمانی انجام دادم و به‌عنوان مربی، رئیس هیئت کشتی، رئیس فدراسیون، مدیرکل و معاون وزارت ورزش خدمت کرده‌ام و حتی چمن آب داده‌ام و یک شبه به اینجا نیامده‌ام و مراحل زیادی را طی کردم. این‌ها را گفتم که بگویم صحبت‌هایی که می‌گویم تعارف نیست.

وی ادامه داد: وقتی اسم کشتی می‌آید اولین چیزی که در ذهن تداعی می‌شود، پهلوانی، گذشت و ایثار است. یکی از رشته‌های تخصصی من دو سرعت بوده ولی وقتی کلمه کشتی می‌آید انسان به یاد ارزش‌ها به یاد پهلوان تختی و شهید هادی می‌افتد. کشتی هم ورزشی و هم فرهنگی است. کشتی وقتی وارد می‌شود تشک را می‌بوسد و وقتی خارج می‌شود نیز همینطور و ارزش‌ها در کشتی نهادینه شده است.

اسبقیان عنوان کرد: به واسطه این منش پهلوانی، کشتی برای ورزش کشور مهم است و اعتقاد قلبی من است که کشتی جور ورزش کشور را کشیده است در طول تاریخ المپیک‌ها و بازی‌های آسیایی، وقتی از همه جا نا امید می‌شدیم می‌گفتیم کشتی‌گیران انشاء‌الله جبران می‌کنند.

2011849

وی ادامه داد: بنابراین وقتی می‌گوییم باید از کشتی حمایت شود، این اعتقادی است و این در دستور کار وزارت ورزش و جوانان قرار دارد و مورد تأکید ما است و به آن عمل کردیم. انشاءالله امید کاروان ورزشی ما در المپیک کشتی است و شخص وزیر نیز دستور داده تا نگاه ویژه‌ای به کشتی شود. گزارش ارائه شده توسط فدراسیون کشتی بسیار خوب بود، و خستگی کار را از تن ما درآورد و ما را به وجد آورد و تعارف نمی‌کنم در کشتی کارهای بزرگی شده است. من خودم رئیس فدراسیون بوده‌ام و کارهای انجام شده در کشتی بسیار بزرگ بوده است و این کارها قابل مقایسه با کارهای دیگر نیست و بی‌نظیر و بسیار ارزشمند است.

اسبقیان با اشاره به کسب عناوین و مدال‌های بی‌شمار در کشتی گفت: در کنار این قهرمانی‌ها، انجام اقدامات فرهنگی در فدراسیون بسیار عالی بوده و مسائل فرهنگی بسیار مهم است و این دغدغه مقام معظم رهبری است. اقدامات انجام شده را تمجید می‌کنیم که در کنار کار قهرمانی و عمرانی، کار فرهنگی نیز بسیار قوی انجام شده است. و معتقدم که کار آماده سازی دو بال دارد که یک بالش کار آمادگی جسمانی و یک بالش کار آمادگی روحی و روانی است.

اسبقیان در پایان گفت: به‌عنوان خدمتگزار شما در معاونت قهرمانی ابتدا به شما تبریک می‌گویم و در ادامه از شما تشکر و قدردانی می‌کنم و همیشه در خدمت جامعه کشتی هستم. درب اتاق من برای روسای هیئت کشتی باز است و به دنبال حل مشکلات هستم.

دیدگاه‌ها