کد خبر : 2024143 | 07 خرداد 1403 ساعت 02:40 | 52.3K بازدید | 15 دیدگاه

رکورد تکرارنشدنی خالد عیسی

دروازه‌بان قهرمان آسیا دست نیافتنی شد!

خالد عیسی تا سن ۳۴ سالگی ۸۳ بازی در لیگ قهرمانان آسیا انجام داده است.

دروازه‌بان قهرمان آسیا دست نیافتنی شد!

به گزارش "ورزش سه"، خالد عیسی دروازه‌بان نام آشنای فوتبال امارات و تیم العین، در سن 34 سالگی با عملکرد خوبی که در بازی مقابل یوکوهاما به اجرا گذاشت، زمینه‌ساز قهرمانی دوم بنفش پوشان در تاریخ فوتبال آسیا شد و همچنین ناکامی سال ۲۰۱۶ برابر جونبوک موتورز را به واسطه لمس جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا اکنون به دست فراموشی سپرد. 

این دروازه‌بان با تجربه اماراتی که به صخره فوتبال آسیا معروف است، در مسیر قهرمانی العین امارات نقش بسیار تعیین کننده‌ای داشت و در بازی‌های مرحله حذفی مقابل النصر و الهلال عربستان، عملکردی به اجرا گذاشت که شاید کمتر کسی از او دیده بود. 

2026654

او پس از انجام ۸۳ بازی در لیگ قهرمانان آسیا، تبدیل به نهمین بازیکن تاریخ این رقابت‌ها شد و با احتساب سه کلین‌شیتی که در ۱۳ بازی این دوره از مسابقات داشت، ۲۱ بار در این ۸۳ بازی دروازه خودش را بسته نگه داشته تا برابر با سیدمهدی رحمتی دروازه‌بان سابق استقلال و سپاهان در رتبه هفتم برترین دروازه‌بان‌های تاریخ این تورنمنت بایستد.

او پس از اینکه در جشن قهرمانی جام قاره‌ای رنگ فوتبال آسیا را بالای سر برد، با اصحاب رسانه صحبت کرد و در گفت‌وگو با آنها با اشاره به فرمت جدید لیگ نخبگان آسیا، تاکید کرد: این هم یک چالش جدید برای ما خواهد بود. تغییرات زیادی برای فوتبال آسیا در راه است و همین موضوع یعنی تجربیات و سفرهای جدیدی را قرار است به عنوان یک بازیکن تجربه کنیم و همچنین از آنجا که لیست بازیکنان هم تغییر می‌کند، احساس می‌کنم یک اتفاق خاص در راه خواهد بود. ما در العین جاه طلبی و شخصیت لازم برای افتخارآفرینی را داریم و باز هم برای قهرمانی تلاش خواهیم کرد.

دیدگاه‌ها