کد خبر : 2024844 | 09 خرداد 1403 ساعت 00:22 | 19.4K بازدید | 24 دیدگاه

برندگان جوایز گلوب ساکر: ژابی، امباپه و بقیه

برندگان جایزه گلوب ساکر فصل ۲۴-۲۰۲۳ معرفی شدند.

برندگان جوایز گلوب ساکر: ژابی، امباپه و بقیه

به گزارش "ورزش سه"، مراسم گلوب ساکر امشب برگزار و برندگان جوایز ویژه در بخش‌های مختلف در پایان فصل ۲۴-۲۰۲۳ انتخاب شدند.

ناصر الخلیفی، رئیس پاری سن ژرمن، که در پایان این فصل شاهد قهرمانی تیمش در لیگ یک و جام حذفی بود به‌عنوان بهترین رهبر یک باشگاه انتخاب شد.

در ادامه لامینه یامال، بازیکن جوان بارسلونا، برنده جایزه بهترین ستاره نوظهور یا همان پدیده سال شد تا یک جایزه دیگر را هم به ویترین درخشانش در فصلی که گذشت اضافه کند.

2027734

تیم زنان بارسلونا نیز که با شکست لیون در فینال لیگ قهرمانان اروپا دست به کاری بزرگ زدند و همچنین موفق به کسب چهارگانه شدند، جایزه بهترین باشگاه سال فوتبال زنان را دریافت کردند.

سپس انتخاب منچستر سیتی به‌عنوان بهترین باشگاه در بخش مردان واکنش‌های جالبی در پی داشت و توجه هواداران را جلب کرد. در حالی‌که بایر لورکوزن بدون شکست قهرمان بوندسلیگا شد و رئال مادرید قهرمانی لالیگا را به‌دست آورد و به فینال لیگ قهرمانان صعود کرد، اکثرا انتظار داشتند یکی از این دو باشگاه برنده این جایزه شود اما در نهایت منچستر سیتی این عنوان را کسب کرد که سال درخشانی را گذراند و با شکست آرسنال و لیورپول در یک کورس دیدنی، به مقام قهرمانی لیگ برتر رسید.

2027735

در بخش بهترین مربیان، ژابی آلونسو که با بایر لورکوزن موفق به کسب دوگانه و نایب قهرمانی لیگ اروپا شد، بالاتر از کارلو آنچلوتی و پپ گواردیولا، جایزه بهترین مربی سال را دریافت کرد.

2027733

و در نهایت برنده جایزه‌ای که هواداران انتظار آن را می‌کشند مشخص شد. کیلیان امباپه، ستاره فرانسوی، به‌عنوان بهترین بازیکن سال گلوب ساکر انتخاب شد. این بازیکن با پاری سن ژرمن توانست لیگ یک و جام حذفی را کسب کند و به بهترین شکل ممکن دورانش در پاریس را به پایان برساند. انتقال این ستاره به رئال مادرید به‌زودی تکمیل خواهد شد.

2027736

دیدگاه‌ها