کد خبر : 2024967 | 09 خرداد 1403 ساعت 14:30 | 22.1K بازدید | 22 دیدگاه

سخت‌ترین سال کاری‌ام شیرین شد

ساکت: با آدم کاری می‌کنند هر هفته گریه کند!

بالاخره آن معجزه‌ای که نساجی منتظرش بود رخ داد و بازیکنان تیم سرخپوش، یک هفته پیش از اتمام لیگ برتر، بقای خود را در این مسابقات قطعی کردند.

ساکت: با آدم کاری می‌کنند هر هفته گریه کند!

به گزارش "ورزش سه"، بیرون از ورزشگاه دستگردی، هواداران تیم نساجی در شرایطی برای خروج سرمربی تیم‌شان از رختکن لحظه شماری می‌کردند که مشخص بود الهامی به محض در آغوش گرفته شدن از سوی آنها، تصاویر تکراری از گریه خود را به عکاسان حاضر در آن صحنه خواهد داد.

این همان سوال اول ماست از این سرمربی خاص فوتبال ایران که انگار موفقیت‌ها و سرنوشتش با نساجی گره خورده است.

*آقای الهامی تبریک، در لیگ برتر ماندید و دوباره گریه کردید.
الهامی: بله بحث گریه کردن من تکراری شده. به هرحال من هم باید یک جور احساسات خودم را بروز بدهم و خودم را از فشاری که رویم بود خلاص کنم. چقدر خوب که این گریه کردن‌ها همیشه در حالت خوشی و شادی اتفاق می‌افتد و من هم اختیاری رویش ندارم. به هرحال وقتی از طرف مردم دوست داشته شوید ممکن است چنین حس و حالی به شما مدام دست بدهد. راستش من خودم هم نمی‌خواهم انقدر به قول معروف اشکم دم مشکم باشد اما هواداران نساجی با آدم کاری می‌کنند که من هفته‌ای یک روز اینطور احساساتی می‌شوم.

*بقای شما در لیگ برتر تضمین شد و این دومین باری بود که چنین اتفاقی رخ می‌داد. آن هم بعد از نیم فصل نه چندان خوبی که در مس رفسنجان داشتید.
الهامی: ببینید این نیم فصل سخت‌ترین دوره کاری من در مسابقات فوتبال ایران بود و حتی از مرتبه اول که نساجی را در لیگ نگه داشتیم، این بار انرژی و زحمت بیشتری برای بقا گذاشتیم. به هرحال رقابت در انتهای جدول امسال بسیار حساس‌تر بود و تیم‌ها کیفیت فوق العاده‌ای دارند. ما به نفت آبادان نباختیم، استقلال خوزستان را بردیم، موفق شدیم هوادار را هم شکست بدهیم و هفته آینده هم با فولاد بازی داریم. فکر می‌کنم همین نتایج در نهایت باعث بقای ما در لیگ شد. آن هم با امتیازی که شاید وقتی به قائمشهر آمدم دست نیافتنی به نظر می‌رسید اما خوشحالم که با بردهای قاطع و پرگل و سری بالا در لیگ می‌مانیم و اصلا کسی فکر نمی‌کند که ما یکی، دو هفته پیش در استرس سقوط بودیم. به هرحال این هم از جذابیت‌های فوتبال است و تجربیات جدیدی که از هر نقطه‌ای در کار به شما می‌دهد.

2027893

*به نظر رابطه شما با نساجی یک رابطه عاطفی و گره خورده است و شاید اصلا نباید از نساجی می‌رفتید.
الهامی: به هرحال نساجی برای من یک جای ویژه است‌. من توانسته ام با کمک همکاران و بچه‌ها دو بار این تیم را در لیگ برتر حفظ کنم و یک جام حذفی هم برده‌ایم. البته این جام را در تراکتور هم برای اولین بار لمس کردم اما در اینجا چیزی که بین من و هواداران در جریان است یک اتفاق ویژه و یک اتفاق خاص است. ضمن اینکه نحوه اداره تیم و مالکیت باشگاه توسط مهندس حدادیان به شما دلِ خوش می‌دهد برای اینکه خوب کار کنید و هر روز در کارتان با تیم پیشرفت کنید. چیزی که من را خوشحال کرده فقط بقا نیست بلکه تیم‌مان از وقتی اینجا آمدم پیشرفت خیلی خوبی کرده و در بحرانی‌ترین شرایط ظرفیت بزرگی از خود نشان داده است. خیلی راحت نیست که شما در فوتبال کم گل ایران در دو بازی که قرار است منجر به بقای شما بشود ۹ گل بزنید. من این را به بچه‌های تیم تبریک می‌گویم که دارند در یک سطح دیگری فوتبال بازی می‌کنند. البته هنوز کار ما تمام نشده و باید بازی آخر را هم با یک نتیجه خوب ببریم تا فصل را با قدرت تمام کنیم.

*بازی دیروز مقابل تیم سابقت، هوادار بود و نتیجه شگفت انگیزی گرفتید.
الهامی: من به مسعود شجاعی تبریک می‌گویم که کار مربیگری‌اش را آغاز کرده و مطمئنم در این شغل برای خودش حرفهای زیادی برای گفتن خواهد داشت. او از بازیکنان ممتازی است که من افتخار کار کردن با وی را داشته‌ام و خوشحالم که در مسیر فوتبالی اش به نقطه‌ای رسیده که روی نیمکت می‌نشیند و حتما در این کار توانایی‌های خودش را به همه نشان خواهد داد‌. در مورد برد دیروز هم حرف خاصی ندارم جز اینکه بچه‌ها سنگ تمام گذاشتند و موضوع ده نفره شدن حریف هم به ما کمک کرد. به هرحال هوادار بقایش را در لیگ قطعی کرده و ما به صورت کلی انگیزه بیشتری برای این مسابقه داشتیم.

*آیا در نساجی به کار خود ادامه خواهید داد؟
الهامی: دیروز هم به این سوال پاسخ دادم. اینجا شهری است که مرا در آغوش گرفته و فکر می‌کنم هیچوقت نباید از نساجی می‌رفتم‌. این هم جواب شما. البته که من در این مورد تصمیم گیرنده نیستم و آقای حدادیان، بایندریان و مدیران نساجی باید تصمیم بگیرند.

دیدگاه‌ها