کد خبر : 2026052 | 13 خرداد 1403 ساعت 21:14 | 16K بازدید | 8 دیدگاه

فرانکی دی‌یونگ:

حاضرم برای بازی در یورو ریسک کنم

فرانکی دی‌یونگ حاضر است برای پیوستن به تیم ملی هلند در یورو 2024، علی‌رغم مصدومیت ریسک کند.

حاضرم برای بازی در یورو ریسک کنم

به گزارش "ورزش سه"، فرانکی دی‌یونگ، ستاره هلندی بارسا، از زمان مصدومیت مقابل رئال مادرید در آوریل، برای رسیدن به آمادگی برای یورو 2024 تلاش کرده است. این بازیکن 27 ساله پس از اینکه در سومین مصدومیت مچ پایش در این فصل از زمین خارج شد، کمتر از دو هفته مانده به شروع یورو 2024، هنوز به آمادگی کامل برای بازی نرسیده است.

دی‌یونگ به تلگراف گفت: "من برای حضور در مسابقات قهرمانی اروپا با تیم ملی هلند حاضر هستم ریسک کنم، اما مهمترین چیز برای من این است که این مصدومیت مچ پا به یک مشکل مزمن تبدیل نشود. این هنوز اتفاق نیفتاده است و به همین دلیل است که روی مچ پا جراحی نکرده‌ام. 

2011647

بله، این سومین مصدومیت مچ پای من در این فصل است، آن هم روی همان مچ پا، اما هیچ گونه ناپایداری‌ای وجود ندارد. شاید اشتباهم این بود که برای مصدومیت دوم و بازگشت به میادین کمی عجله کردم. ما مسیر مشخصی در ذهن داریم، اما اینکه به موقع آماده باشم بستگی به این دارد که وضعیت مچ پایم چطور شود. من هنوز به صورت انفرادی کار می‌کنم، سپس باید به گروه ملحق شوم و بعد به سمت وضعیتی بروم که بتوانم بازی کنم. این واقعاً می‌تواند در طول مسابقات نیز باشد. تیم ملی به من اولتیماتومی نداده است، اما باید به هر حال باید تکلیف خودم را مشخص کنم. در غیر این صورت ماندن فایده‌ای ندارد."

آخرین مهلت برای ارسال لیست تیم‌های حاضر در یورو 2024 به یوفا، 8 ژوئن است، اما با افزایش تعداد بازیکنان به 26 نفر برای مسابقات آینده و با توجه به گفته‌های دی‌یونگ در مورد بهبودی‌اش، رونالد کومان، سرمربی تیم، ستاره بارسلونا را در ترکیب نهایی خود قرار داده است. هلند کارزار یورو 2024 خود را روز یکشنبه 16 ژوئن مقابل لهستان آغاز می‌کند و سپس مقابل فرانسه (21 ژوئن) و اتریش (25 ژوئن) به میدان می‌رود.

دیدگاه‌ها