کد خبر : 2047653 | 21 خرداد 1403 ساعت 12:33 | 36.8K بازدید | 47 دیدگاه

خداحافظی برادران شیرازی فرنگی با المپیک

گرایی به سرنوشت دیوید تیلور دچار شد!

محمدرضا و محمدعلی گرایی در یک روز و به فاصله چند ساعت حضور در المپیک پاریس را از دست دادند.

گرایی به سرنوشت دیوید تیلور دچار شد!

به گزارش "ورزش سه"، با اینکه شرایط برادران گرایی در چرخه انتخابی تیم ملی کاملا متفاوت بود و محمدعلی به مراتب باید مسیر سخت‌تری را برای رسیدن به دوبنده تیم ملی طی می‌کرد، اما در یک اتفاق غیرمنتظره هر دو برادر شیرازی که در سال‌های اخیر جزء پایه‌های اصلی تیم ملی کشتی فرنگی بودند، دوبنده تیم ملی در المپیک را از دست دادند.

محمدرضا گرایی که در المپیک توکیو به شکل غیرمنتظره‌ای به مدال طلای وزن 67 کیلوگرم رسید و با اجرای فنون زیبا نگاه دنیای کشتی را به سوی خود جلب کرد، نه تنها در دو سال اخیر نتوانست طلای جهانی خود را تکرار کند، بلکه در ماه‌های اخیر با افت بیشتری مواجه شد. او یک رقیب جدی هم به نام سعید اسماعیلی پیدا کرد. درخشش اسماعیلی جوان آنقدر بود که کادرفنی را ترغیب کرد تا هر دو فرنگی کار وزن 67 کیلوگرم را به مجارستان اعزام کند و در نهایت نفر برتر به المپیک برسد.

محمدرضا گرایی که با خونسردی بالای خود در سال‌های اخیر القاب زیادی هم کنار نام خود می‌دید، مغلوب رقیب گرجستانی شد، اما شانس به او رو کرد تا اسماعیلی با یک اشتباه عجیب کشتی برابر حریف کوبایی را در دو ثانیه آخر واگذار کند. در نهایت با کسب مدال برنز توسط هر دو کشتی‌گیر مقرر شد طبق چرخه مبارزه رودررو برای تصاحب دوبنده تیم ملی برگزار شود که گرایی فقط به یک پیروزی و اسماعیلی به دو پیروزی نیاز داشت. اما این پدیده جدید کشتی فرنگی ایران بود که با نمایشی خیره کننده دو بار قهرمان المپیک را شکست داد و با شایستگی دوبنده تیم ملی را از آن خود کرد. 

1980824

شاید حذف گرایی به عنوان قهرمان المپیک و نرسیدنش به المپیک پاریس در تاریخ کم‌نظیر باشد که یک کشتی‌گیر طلایی ایران برای رسیدن به دوره بعدی المپیک ناکام باشد؛ اتفاقی که البته برای دیوید تیلور آمریکایی در کشتی آزاد هم رخ داد. اما محمدعلی گرایی که بعد از پایان محرومیت عجیب و غریبش به‌خاطر پرتاب بطری به وسط تشک کشتی ایجاد شده بود، با روی خوش کادرفنی این شانس را پیدا کرد تا در صورت کسب مدال طلا در مجارستان بتواند یک بار دیگر المپیک را تجربه کند. او که به‌خاطر اجرای فن جدیدی به نام سنجاب پرنده در المپیک توکیو بیش از پیش مورد توجه علاقه‌مندان به کشتی هم قرار گرفته بود، در تورنمنت مجارستان توفیق خاصی نداشت. در مهم‌ترین مبارزه، محمدعلی گرایی که بعد از یک دور استراحت، ۷-۲ فریتچ مجارستانی را برده بود، در مصاف با سانان سلیمانوف آذربایجانی با نتیجه  ۶-یک شکست خورد تا پرونده حضور در المپیک برای او بسته شود. 

بدین ترتیب برادران گرایی که در سال‌های اخیر پایه‌های اصلی تیم ملی کشتی فرنگی بودند و در این مقطع هم از آن‌ها به عنوان شانس‌های کسب مدال در المپیک نام برده می‌شود، به فاصله چند ساعت المپیک را از دست دادند تا شاید این اتفاقات خبر از ورود نسل جدیدی به کشتی فرنگی ایران بدهد.

دیدگاه‌ها