کد خبر : 2050020 | 01 تیر 1403 ساعت 01:53 | 19.5K بازدید | 66 دیدگاه

دلافوئنته: هیچ تیمی بهتر از اسپانیا نیست!

لوئیس دلافوئنته، سرمربی اسپانیا، می‌گوید که تیمش توانایی زیادی دارد اما باید همچنان به پیشرفت ادامه دهد.

دلافوئنته: هیچ تیمی بهتر از اسپانیا نیست!

به گزارش "ورزش سه"، اسپانیا با هدایت لوئیس دلافوئنته امشب در بازی‌های گروه B یورو 2024 به مصاف ایتالیا رفت و با ارائه‌ یک نمایش دیدنی با نتیجه 1-0 به برد دست پیدا کرد.

اسپانیا در این بازی که دوناروما با مهارهای تماشایی چند موقعیت گل را مهار کرد، با گل به خودی ریکاردو کالافیوری به گل رسید و سه امتیاز این بازی را کسب کرد.

2046031

لوئیس دلافوئنته، سرمربی اسپانیا،‌ پس‌ از بازی گفت: "شما به خوبی من را می‌شناسید. به نتیجه و روشی که در این مسابقه پیروز شدیم، بسیار افتخار می‌کنم اما این یک تورنمنت بسیار چالش برانگیز است و هر چه جلوتر برویم، حریفان ما را می‌شناسند و کار سخت‌تر می‌شود. تیم‌های بزرگ زیادی در این رقابت‌ها حضور دارند."

تیم‌های حاضر در یورو؟

هیچ تیمی بهتر از ما نیست اما باید سخت کار کنیم. ما باید پیشرفت کنیم، ثابت قدم باشیم و گاردمان پایین نیاید.

نتیجه بازی؟

فکر می‌کنم چیزی فراتر از اشتیاق بود. فوتبال فقط مربوط به شادابی و سطح آمادگی جسمانی نیست، بلکه تاکتیک و تکنیک است. فکر می‌کنم ما در تمام مراحل برتر بودیم. برای ایتالیا احترام زیادی قائلم، آن‌ها امشب مشکلاتی داشتند اما بخشی از آن به این دلیل است که ما خیلی خوب بازی کردیم.

2046032

این بهترین بازی اسپانیا با هدایت شما بود؟

بله، فکر می‌کنم اینطور است. ما در لیگ ملت‌ها با ایتالیا بازی کردیم و خوب بازی کردیم، اما فکر می‌کنم این عملکرد خیلی بهتر بود. هرگز از تبلیغ فوتبال اسپانیا خسته نمی‌شوم، فکر می‌کنم ما بهترین‌های جهان هستیم. امشب پتانسیل تیمم را دیدم، این توانایی که واقعاً یک تیم درجه یک مانند ایتالیا را شکست داد. شاید به نظر برسد که ایتالیا بد بازی کرد، اما این به این دلیل است که ما خیلی خوب بازی کردیم. آن‌ها سه سال پیش قهرمان یورو شدند و ما هنوز راه زیادی داریم.

شانس قهرمانی‌؟

من از این واقعیت خوشم می‌آید که طرفداران به این فکر می‌کنند که ما می‌توانیم قهرمان شویم اما باید خوشحال و آرام بمانیم. بازیکنان باید از کاری که انجام می‌دهند بهترین لذت را ببرند. فوتبال بازی کنند و به رشد خود ادامه دهند.

دیدگاه‌ها