کد خبر : 2050049 | 01 تیر 1403 ساعت 12:11 | 238.1K بازدید | 337 دیدگاه

شاید حریفان سرسخت در انتظار شاگردان قلعه‌نویی

رسمی: ایران در سید یک و منتظر گروه مرگ!

سیدبندی مرحله سوم مقدماتی جام جهانی به‌صورت رسمی اعلام شد که تیم ملی ایران در گلدان اول و به‌عنوان سرگروه قرار دارد.

رسمی: ایران در سید یک و منتظر گروه مرگ!

به گزارش "ورزش سه"، با پایان دور دوم مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال، حالا سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت رسمی سیدبندی تیم‌های مختلف قاره برای انجام قرعه کشی مرحله سوم این پیکارها را اعلام کرد که مطابق انتظار، تیم ملی ایران در گلدان اول و سید نخست قرار دارد.

این سیدبندی براساس آخرین رتبه تیم‌ها در رنکینگ فیفاست که روز گذشته به صورت رسمی اعلام شد و از آنجایی که ایران به همراه ژاپن و کره جنوبی در رتبه‌های اول تا سوم قاره قرار دارد، در نتیجه در سید نخست این پیکارها قرار گرفت و باید منتظر قرعه کشی این مرحله از مسابقات باشد.

دور سوم مرحله مقدماتی جام جهانی 2026 قرار است که در سه گروه 6 تیمی و از سپتامبر 2024 تا ژوئن 2025 برگزار شود. قرار است که روز پنج شنبه هفتم تیرماه و در سالن بزرگ هتل ماندارین اورینتال کوالالامپور مراسم قرعه کشی برگزار شود.

هجده تیم صعود کرده به این مرحله در سه گروه 6 تیمی حضور خواهند داشت و دو تیم برتر هر گروه به صورت مستقیم به جام جهانی 2026 صعود خواهند کرد. این تیم‌ها شش جایگاه از هشت جایگاه موجود برای آسیا را پر خواهند کرد و دو جایگاه دیگر از طریق مرحله پلی آف تعیین می‌شود.

این 18 تیم بر اساس آخرین رتبه‌بندی فیفا تا 20 ژوئن به شش سید برای قرعه‌کشی تقسیم شده‌اند:

سید 1: ژاپن (17)، جمهوری اسلامی ایران (20)، کره جنوبی (22)

سید 2: استرالیا (23)، قطر (35)، عراق (55)

سید 3: عربستان سعودی (56)، ازبکستان (62)، اردن (68)

سید 4: امارات متحده عربی (69)، عمان (76)، بحرین (81)

سید 5: چین (88)، فلسطین (95)، قرقیزستان (101)

سید 6: کره شمالی (110)، اندونزی (134)، کویت (137)

با توجه به سیدبندی صورت گرفته، ممکن است که تیم ملی ایران در یکی از دشوارترین گروه‌های ممکن قرار بگیرد. روی کاغذ، استرالیا در سید دوم، عربستان در سید سوم، امارات در سید چهارم، چین در سید پنجم و کره شمالی در سید ششم دشوارترین تیم‌ها هستند و همگروهی با این تیم‌ها و یا رقبای مشابه مانند قطر در سید دوم و ازبکستان در سید سوم نیز می‌تواند تشکیل دهنده گروه مرگ باشد.

لازم به ذکر است که تیم‌های سوم و چهارم هر گروه (شش تیم در کل) به مرحله پلی‌آف راه خواهند یافت که در دو گروه سه‌تیمی به صورت یک دور به رقابت خواهند پرداخت و برندگان هر گروه به بیست و سومین دوره رقابت‌های جام جهانی در کانادا، مکزیک و ایالات متحده صعود خواهند کرد. دو تیم دوم هر گروه نیز در یک مسابقه رفت و برگشت به مصاف هم خواهند رفت تا حق شرکت در پلی‌آف بین‌المللی و بازی برای آخرین جایگاه موجود را کسب کنند.

دیدگاه‌ها