کد خبر : 2050119 | 01 تیر 1403 ساعت 18:45 | 68.4K بازدید | 117 دیدگاه

سرمربی را معرفی کنید

63 هزار کامنت برای مالک استقلال!

بیست روز است که هواداران استقلال در انتظار خبر قطعی همکاری با سرمربی فصل آینده تیم فوتبال باشگاه هستند.

63 هزار کامنت برای مالک استقلال!

به گزارش "ورزش سه"، در روزهایی که طرفداران استقلال برای واگذاری باشگاه محبوبشان به هلدینگ خلیج فارس طوفان توییتری برپا کرده و هشتگ واگذاری را ترند می‌کردند، گمان نمی‌بردند که با پایان لیگ برتر، روزهای متوالی و پشت سر هم را بدون هیچ خبر رسمی مبنی بر تعیین تکلیف نیمکت تیمشان سپری کنند.

امروز دقیقا بیست روز از برگزاری آخرین دیدار استقلال در لیگ برتر می‌گذرد. در آخرین نشست خبری و از دست رفتن قهرمانی، نکونام صحبت‌هایش را این‌گونه آغاز کرد: «قبل از هر چیز می‌خواهم به هواداران‌مان این نوید را بدهم که از امروز برای سال بعد شروع می‌کنیم و تیمی را درست خواهیم کرد که بتوانیم با اختلاف امتیاز قهرمان شویم.»

از روزی که سرمربی آبی‌ها وعده ساخت تیمی قدرتمند در حد رقابت در لیگ برتر و لیگ نخبگان آسیا داده بود، ۲۰ روز می‌گذرد و نه‌تنها استقلال هیچ کاری را استارت نزده، بلکه وضعیت سرمربی این تیم نیز نامشخص است. هر روز اخبار ضدونقیضی مبنی بر جدایی یا ادامه همکاری نکونام منتشر می‌شود و نکته اعصاب‌خردکن برای هواداران استقلال نیز سکوت رسانه رسمی باشگاه در قبال شایعات ریز و درشت از منابع مختلف است.

نکته عجیب‌تر این است که با وجود گذشت مدت زمان طولانی از واگذاری رسمی استقلال به هلدینگ خلیج فارس و چند شرکت پتروشیمی زیرمجموعه‌اش، هنوز به‌درستی مشخص نیست نمایندگان مالکان استقلال چه نفراتی هستند و چه اشخاصی سیاست‌های ریز و کلان باشگاه را تعیین می‌کنند.

در شرایطی که در پشت پرده از احمد شهریاری به‌عنوان نماینده هلدینگ و اجراکننده سیاست‌های مالک استقلال نام برده می‌شود، اما شهریاری نیز تا به امروز تنها در سکوت روزگارش را سپری کرده و مشخصا فرشید سمیعی به‌عنوان سرپرست مدیرعاملی استقلال نیز در حال حاضر از قدرت کافی برای تصمیم‌گیری‌های مهم از جمله تعیین سرمربی برخوردار نیست.

درحالی‌که پرسپولیس پس از جدایی اوسمار ویرا سریعا دست‌به‌کار شده و با چندین گزینه بزرگ و مطرح مانند والتر ماتزاری پای میز مذاکره نشسته، اما در سمت مقابل استقلالی‌ها هنوز نتوانسته‌اند تکلیف نکونام را مشخص کنند. هرچند که پرسپولیس نیز فعلا درگیر انتخاب سرمربی جدید خود است، ولی مذاکره با سرمربیان مطرحی چون ماتزاری و فنت شیپ نیز جای تقدیر دارد؛ اتفاقی که توسط مدیریت استقلال برای مشخص کردن تکلیف سرمربی رخ نداده و هواداران با نگرانی زیاد، شاهد سپری شدن پشت سر هم روزهای مهم و کلیدی پیش‌فصل هستند.

2025901

در خصوص اوج ضدونقیض بودن اخبار پیرامون باشگاه استقلال کافی است به دو خبری که طی روز جاری و توسط منابع رسمی منتشر شده، نگاهی بیندازیم. جایی که همراهان جواد نکونام مدعی هستند که جواد نکونام پس از برگزاری جلسه با هلدینگ، کارش را برای فصل بعد شروع کرده و در طرف مقابل نیز برخی دیگر مدعی هستند که هنوز موانع و مشکلاتی وجود دارد و ماندن نکونام قطعی نیست.

به نظر می‌رسد که این حجم از انتشار اخبار ضدونقیض و متفاوت پیرامون مسئله بزرگی تحت عنوان تعیین سرمربی استقلال آن هم طی ۲۰ روز متوالی، در تاریخ این باشگاه بی‌سابقه بوده است. چیزی که واضح و مشخص است، هواداران استقلال (به‌خصوص پس از انتشار خبر توافق ماتزاری و پرسپولیس) به دو دسته تقسیم شده و عده‌ای خواهان حفظ نکونام بوده و برخی در پی استخدام سرمربی معتبر خارجی هستند.

با مراجعه به صفحه اینستاگرامی هلدینگ خلیج فارس، به‌راحتی می‌توان نمونه کوچکی از دو دستگی میان هواداران استقلال را مشاهده کرد که زیر پست دو روز پیش مالک آبی‌ها، بیش از ۶۳ هزار کامنت میان موافقان و مخالفان ماندن نکونام درج شده و در جدیدترین پست هلدینگ که زمان انتشار آن چند ساعت قبل از درج این گزارش است، بیش از ۲۰ هزار کامنت هواداران استقلال برای تعیین تکلیف سرمربی این تیم دیده می‌شود.

نکته جالب اینجاست پس از آنکه کانال‌های هواداری در دو سوی متفاوت، هر کدام به‌صورت جداگانه خواستار درج کامنت برای حمایت از نکونام و یا جذب سرمربی خارجی شدند، پست‌های اینستاگرامی هلدینگ خلیج فارس ۲۰ تا ۳۰ برابر بیشتر از همیشه با سیل ارسال کامنت‌های هواداران استقلال مواجه شده است.

موضوع مهم و اصلی در این باره اعلام موضع هولدینگ درباره آینده مهمترین پست این باشگاه (سرمربی) است که تقریبا همه چیز در فصل آینده حول آن شکل خواهد گرفت. اتفاقی که باید هرچه سریع‌تر رخ بدهد والا با ورود سپاهان به بازار نقل و انتقالات و انتشار اخبار مربوط به فعالیت‌های پرسپولیس فشار بیشتری به خریدار استقلال وارد خواهد کرد.

دیدگاه‌ها