کد خبر : 2050228 | 02 تیر 1403 ساعت 01:59 | 6.8K بازدید | 15 دیدگاه

راه‌حل ساوت‌گیت برای خستگی بازیکنان انگلیس: یوگا!

با توجه به خستگی بازیکنان، تیم ملی انگلیس زیر نظر یک استاد یوگا به تمرین پرداخت.

راه‌حل ساوت‌گیت برای خستگی بازیکنان انگلیس: یوگا!

به گزارش "ورزش سه"، گرت ساوت‌گیت، سرمربی تیم ملی انگلیس که به شدت تحت فشار است، در حال بررسی تغییر تیم و سیستم بازی برای دیدار حساس روز سه شنبه مقابل اسلوونی در آخرین بازی گروه C است.

ساوت‌گیت اذعان کرد که بازیکنانش، از جمله کاپیتان هری کین، در تساوی کسل کننده 1-1 مقابل دانمارک در روز پنجشنبه بی تحرک و بی انرژی به نظر می‌رسیدند.

بازیکنان در کمپ تمرینی خود در بلانکنه در یک جلسه یوگا با حضور دکتر ربکا جید شرکت کردند.

ساوت‌گیت گفت: "ما به اندازه کافی با فشار بالا بازی نمی‌کنیم، با شدت کافی بازی نمی‌کنیم. به دلیل شرایط بدنی بازیکنان، محدودیت‌هایی در این زمینه داریم. برای مثال نمی‌توانیم در همان سطح بالای خط حمله که در مسابقات مقدماتی انجام می‌دادیم، پرس کنیم. همچنین توپ را به اندازه کافی در اختیار نداریم. به همین سادگی است. ما باید توپ را بهتر در اختیار داشته باشیم و با کنترل بیشتری بازی‌سازی کنیم. در نتیجه، کمتر دفاع خواهیم کرد و اعتماد به نفس بیشتری خواهیم داشت."

کین در بازی مقابل دانمارک در دقیقه 70 تعویض شد و از زمان بازگشت از مصدومیت کمر در اواخر فصل گذشته، برای رسیدن به آمادگی ایده‌آل تلاش کرده است.

ساوت‌گیت گفت: "هری در پنج یا شش هفته اخیر تنها یک بازی 90 دقیقه‌ای انجام داده است."

در مورد ایجاد تغییرات برای بازی مقابل اسلوونی، ساوت‌گیت گفت: "ما همه چیز را بررسی خواهیم کرد. عملکرد تیم و حریف بعدی را آنالیز می‌کنیم و بهترین راه‌حل‌ها را برای بازی بعدی پیدا می‌کنیم. ما احساس می‌کردیم که کار درستی است که مقابل دانمارک به بازیکنانی که در بازی اول انتخاب کرده بودیم، اعتماد به نفس بدهیم. ما بازی قبلی را چیزی نمانده بود ببریم."

بازیکنان انگلیس تحت نظر دکتر جید، پزشک متخصص که دوره‌های سلامتی برگزار می‌کند، تمرینات کششی انجام دادند. روی دیواری در سالن بدنسازی پیام‌های انگیزشی نوشته شده بود.

2046381

روی یکی از پیام‌ها نوشته شده بود: "شجاع باش. رهبر باش. انعطاف‌پذیر باش. متعهد باش. پیروز شو."

پیام دیگری هم وجود داشت: "عظمتت را پیدا کن."

از سوی دیگر، دانمارک که روز گذشته را به استراحت گذراند، به دنبال ایجاد «هوگه» است. هوگه یک کلمه دانمارکی به معنای فرار از فشار روزانه و لذت بردن از آرامش‌های کوچک زندگی است.

کاسپر هیولماند، سرمربی دانمارک، گفت: "این اولین روز استراحت از سوم ژوئن است و این مهم است که برای کمی دور شویم. نمی‌دانم آن‌ها چه کار خواهند کرد. مردم فقط باید باشند، زخم‌هایشان را التیام ببخشند."

در همین حال، ساوت‌گیت گفت که او همیشه انتظار یک مسیر پر از چالش را در تلاش برای قهرمانی در یورو داشته است.

او افزود: "ما باید تیم را در این دوره سخت که پیش رو داریم، هدایت کنیم، اما واقعاً روی مسیر خود بمانیم و روی این چالش پیش رو تمرکز کنیم. ما سعی در انجام کاری داریم که قبلاً هرگز انجام نشده است. بنابراین، این مسیر کمی پر از فراز و نشیب خواهد بود. وقتی سعی می‌کنید به چیزهای خارق‌العاده برسید، همه چیز به آرامی پیش نمی‌رود. این کارها بسیار دشوار هستند. بنابراین، ما باید سطح انتظارات و فضایی که در آن قرار داریم را بپذیریم. و باید راه بهتری برای بازی پیدا کنیم. ما در مقایسه با تورنمنت‌های قبلی که در آن‌ها شرکت کرده‌ایم، در شرایط متفاوتی قرار داریم، اما از برخی جهات کاملاً مشابه هستیم - با چهار امتیاز بعد از دو بازی. اما می‌دانیم که سطح عملکرد باید بهتر باشد. ما در رختکن، رهبران قدرتمندی داریم که در چنین موقعیت‌هایی بوده‌اند و نقش خود را در بالا بردن روحیه تیم ایفا خواهند کرد."

دیدگاه‌ها